1

Tüketici Fiyat Endeksi, Haziran 2020

2

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

3

Tekirdağ'ın Çehresi Büyükşehir Belediyesinin Hizmetleriyle Güzelleşiyor

4

Başkan Albayrak Kapaklı’da Muhtarlarla Bir Araya geldi

5

Kesimoğlu, Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

6

Gönül Elçileri kırsal mahallelerde vatandaşın derdini dinliyor

7

GÜLE GÜLE EFENDİLER?! ANCAK,  HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

SON DAKİKA

ÇORLU - VATAN PARTİSİ, KOVİD-19 HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

Vatan Partisi´nin yıllardır söylediği toplum çıkarını bireysel çıkarın önüne koyan Kamucu çözümler Türkiye´nin mecburiyeti olmuştur.

VATAN PARTİSİ ÇORLU İLÇE BAŞKANLIĞI KOVİD-19 SALGINI İLE  MÜCADELE  

BASIN AÇIKLAMASI

Tüm Dünyada ve ülkemizde görülen Kovid-19 virüs salgını bazı gerçekleri tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermiştir.

Kovid-19 virüsü ilk olarak Çin Halk Cumhuriyetinde görülmeye başladığında Çin´in aldığı karantina önlemlerine ve Çin´e karşı Batı merkezlerinde bir karalama kampanyası başlatılmıştır.Fakat Çin,Halk sağlığını öne çıkaran Kamucu anlayışıyla salgını durdurmuştur.Bugün ise salgının merkezi Avrupa Ülkeleri ile A.B.D olmuştur.Bu ülkerdeki serbest piyasacı, bireysel çıkarcı,sistem nedeni ile salgın hızla yayılmış ve kayıplar artmıştır.

Vatan Partisi´nin yıllardır söylediği toplum çıkarını bireysel çıkarın önüne koyan Kamucu çözümler Türkiye´nin mecburiyeti olmuştur.15 Temmuz Fetöcü Darbe girişimi ile Laikliğin önemi yeniden anlaşılmıştı.Şimdide Kovid-19 salgını ile Devletçiliğin önemi anlaşılacak.

Devletimizin Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında koyduğu kurallara uymamız gerekir.Hükümetin salgınla mücadele nedeni ile oluşan ekonomik kayıpların giderilmesine yönelik açıkladığı paket yetersizdir.Bu dönemde işten çıkarmaların ve ücretsiz izinlerin yasaklanması gerekir.Dükkanını açamayan esnafın kayıplarının karşılanması içinde kararlar alınmalıdır.

Kovid-19 virüsü kadar tehlikeli bir virüs ile daha mücadele ediyoruz.Bu virüs fitne,fesat,panik,korku,karamsarlık ve bozgunculuk yaymaktadır.Bu virüs biyolojik değil ideolojiktir.İktidara muhalefet ile Türkiye´ye muhalafeti birbirine karıştıran çevreler  Türkiye´nin Pkk ve Fetöye karşı mücadelesinde ve Avrasyaya yönelmesine karşı emperyalizmin safına düşüp emperyalistlerden medet umdukları gibi şimdide virüsten medet ummaktadırlar.

Başta sağlık emekçilerimizin özverili mücadelesi olmak üzere,Devletimizin ve Milletimizin birlikteliği ile bu salgını yeneceğimize olan inancımız tamdır.

                                                    VATAN PARTİSİ ÇORLU İLÇE BAŞKANI

                                                                           MURAT URAL


Haber Kaynak : Fatih Erge