YEL’in 19 Mayıs Mesajı Yel, Bugün 19 Mayıs 1919’da temelleri atılan kurtuluş mücadelemizin 103. Yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız.
Öztürk Yılmaz' dan 19 Mayıs Mesajı Öztürk Yılmaz mesajında, “Erdoğan rejimi yıktı diyoruz. Bu adamlar Erdoğan'la birlikte arkasına saklanıp Anıtkabir ziyaret ediyorlar. Bu ne demektir? Bu onu meşrulaştırmak demektir. Niye yapıyorlar bunu?
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’ndan 19 Mayıs açıklaması: İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, 19 Mayıs’ın 103.Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bir bir yok ettikleri Cumhuriyetimizin bütün değerlerini, and olsun ki, yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Prof. Dr. Türkan Saylan' ı Minnetle Andık Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, vefatının 13. yılında adının verildiği Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.
TEKİRDAĞ TSO Başkanı Cengiz Günay TOBB Genel Kurul Toplantısına Katıldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi.​

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Kırklareli Belediyesi ve Bulgaristan Ruen Belediyesi'nin birlikte yürüttüğü Kolektör Hattı Projesi için Çevresel Sürdürülebilirlik için Farkındalık Semineri” konferansı düzenlendi.

Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir gezegen bırakma sorumluluğunun yaygınlaştırılması ve farkındalık yaratılması amacı ile düzenlenen Çevresel Sürdürülebilirlik için Farkındalık Semineri” adlı konferansı Belediye meclis salonunda yapıldı.

Konferansa, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Ruen Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Mustafa, Kırklareli ve Ruen Belediyeleri'ndeki teknik uzmanlar, birim müdürleri ve basın mensupları katıldı.

PROJENİN 3. AŞAMASINA GELDİK…

Konferansın açılış konuşmasını Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider yaptı.

Gider yaptığı konuşmada, projenin amacının su kirliliğini durdurmak ve önlemek olduğunu belirterek'' Bu projemizde Bağlıca deresindeki atık suyu toplamak için kolektör hattı inşasını gerçekleştireceğiz. Bu proje ile atık suyu, şehrimizin mevcut arıtma tesisine doğrudan boşaltacağız. Kolektör hattı inşaatı, atık su arıtma tesisine atık su yönlendirme için son derece önemli ve gereklidir. Bu projemizin 3. Aşamasına geldik'' diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Avrupa Birliği Proje Personeli İpek Ay, çevre hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler verdi.

BU PROJE İLE KENTTEKİ TÜM ATIK SULAR ARITMA TESİSİNE ULAŞTIRILACAK…

Fen İşleri Müdürü Ünal Kıkılı'da Atıksu Arıtma Tesisleri ve proje hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Kıkılı, Kırklareli Belediye Başkanlığı olarak tüm bu olumsuzlukların ve su kirliliğinin önüne geçmek amacıyla 2012 yılında çalışmalara başladıklarını belirterek ‘' İlk olarak Atık su arıtma tesislerinin yapılacağı alan kamulaştırılmıştır. Aynı yıl içerisinde İncidere ve Bağlıca dereye deşarj olan atık suları arıtma tesislerine taşıyacak olan kolektör hattı projesi yaptırılmıştır. 2013 yılında D.S.İ.Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde Atık su Arıtma Tesisleri ve İmar sahası dışında kalan kolektör hattı yapımına D.S.İ.Genel Müdürlüğü tarafından başlanılmıştır. Yine aynı yıl Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından İncidere hattının yapımı çalışlarına başlanılmış olup ;Arıtma tesisleri ile eş zamanlı bu çalışmalar tamamlanmıştır. Avrupa Birliği projemizin konusu yaklaşık 3 bin 500 metre uzunluğundaki Bağlıcadere hattıdır. Bağlıca dere hattı tamamlandığında kentteki tüm atık suların arıtma tesisine ulaştırılması sağlanacaktır. Böylece tüm olumsuzlukların önüne geçilecektir.

Bütün çabamız; Kırklareli Halkına, insan ve çevre odaklı, katılımcı bir anlayış içinde çağdaş belediyecilik hizmetleri sunmaktır'' ifadelerini kullandı.

Kıkılı'nın konuşmasının ardından Kırklareli Belediyesi Çevre Mühendisi Ufuk Özen, Atık su ve Arıtma, Kırklareli İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisleri hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra Bulgaristan Ruen Belediyesi'nden gelen Mimar Aidan Gjydjen İnşaat işinde Bulgaristan Yasaları, Kameliya Radeva Çevresel Altyapı Projeleri ve Mimar Stella Ivanova Proje Uygulama Sunumu konularında çeşitli bilgiler verdiler.


Gündem 17.02.2015 16:51:09 0

Tüm atık sular arıtma tesisine ulaşacak

Kırklareli Belediyesi ve Bulgaristan Ruen Belediyesi'nin birlikte yürüttüğü Kolektör Hattı Projesi için Çevresel Sürdürülebilirlik için Farkındalık Semineri” konferansı düzenlendi.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER