Boşanmanın Aile Üzerindeki Etkileri Konferansı Yapıldı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, ‘Boşanmanın Taraflar Üzerindeki Hukuki Etkileri (Özellikle Kadın ve Çocukların Durumu)’ konulu konferans gerçekleştirildi.
Tredaş' dan Leyleklere Özel Platform TREDAŞ, elektrik dağıtım hizmeti sağladığı Trakya Bölgesinde enerji nakil hatlarına kurduğu özel platform ile hem leyleklerin akıma kapılarak ölmesini engelliyor, hem de enerji arzının kesintiye uğramasının önüne geçiyor.
Süleymanpaşa dört bir yandan dezenfekte ediliyor Süleymanpaşa Belediyesi, ilkbaharın yaklaşması ile birlikte gerilemesi beklenen Korona virüsü salgını ile mücadelede ayağını gazdan çekmiyor. Şehrin birçok noktasında dezenfekte çalışmaları aksamadan sürüyor.
Tekirdağ'da 2021 yılında 6 bin 956 evlilik gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu 2021 Yılı Evlenme ve Boşanma İstatistiklerinden “Tekirdağ İli, Evlenme ve Boşanma İstatistikleri” konusunda bir basın bülteni hazırladı.
Önder Çiftçi Kadın Kolları Yardımlaşma Derneği’nden Başkan Erkiş’e ziyaret Önder Çiftçi Kadın Kolları Yardımlaşma Derneği, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Temeli 30 Nisan 2015 yılında atılan Saray İçmesuyu ve Kanalizasyon Tesislerinin açılışı Saray Belediyesi önünde bulunan Atatürk Meydanında düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü, Candan Yüceer´in yanısıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe Belediye Başkanları, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel, Teski Genel Müdürü Şafak Başa, siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar, bazı daire başkanları ile   vatandaşların da katıldığı açılışta konuşan  ve projeler ile ilgili  projelerin başladığı günden bugüne kadar  bilgiler veren Teski Genel  Müdürü Dr. Şafak  Başa  yaklaşık 19  Milyon lira tutarındaki bu projelerin Saray için bir milat olduğunu söyledi.

İller Bankasının Tekirdağ´da belediyelerle beraber  işbirliğiyle beraber projelerin yürütüldüğüne dikkat çekerek projenin Saray´a hayırlı olmasını diledi.

Saray ilçesine yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler veren Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban doğalgaz çalışmalarında da `´a geldiklerini belirterek "Seçimden önce vatandaşlarımıza Saray şantiyeye dönecek demiştim ve bizim  çalışmalarımızı  sabırla bekleyen Saray halkına teşekkür ediyorum" dedi.

Hizmet sürelerinin yarısına geldiklerini buna rağmen Teski´nin 300 Büyükşehir Belediyesinin de 300 Milyon yatırım olmak üzere toplam 600 Milyon lira yatırım yaptıklarını anlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak " Sıfırdan kurulan bir belediye için bu rakam oldukça yüksek bir rakamdır. Bu başarıyı da vatandaşlarımızın takdirine sunuyorum. Ancak biz hizmet ediyoruz ama Saray´lılardan bir isteğim var Saray´ın 50 bini geçmesi gerekiyor. 50 bin sınırı Büyükşehirde temsil oranını 5´ e çıkarıyor ve İller Bankasından gelen katkı paylarını da çoğaltıyor. Saray her yönüyle bir tarihi bir gün yaşıyor. Bir  ay sonra Süleymanpaşa ilçesinde Büyükşehir Belediye binasının temelini atacağız. Bu başarı bizim değil Büyükşehir Belediye Meclisinindir ve onları seçen halkımızındır.  Gelecek günler de mutlaka Büyükşehir Belediyesinin başarılarına sahne olmaya devam edecektir. Çünkü biz 12  Sosyal Demokrat Belediye Başkanı sizlerin hizmetinizdeyiz. İsteğimiz sadece Tekirdağ halkına hizmet." diye konuştu.

Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de köyden mahalleye dönüşen  yolları yapmaya başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak´a  teşekkür etti.

Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ise merkezi hükümetin yapamadığı hizmetleri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yaptığını söyledi.

Dualar okunarak  İçme Suyu ve Kanalizasyon  tesislerinin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi ve yeni şebekeden gelen temiz su protokol üyeleri tarafından içildi. Törende ayrıca Teski tarafından kurulan stand da  yer altından çıkarılan eski  su boruları ile yeni konulan su boruları halkın gösterimine sunuldu. 


Yaşam 29.09.2016 13:55:51 0

Saray İçme Suyu Ve Kanalizasyon Tesisine Kavuştu

Kısa adı Teski olan Tekirdağ Su Kanalizasyon Genel Müdürlüğünün tüm ilçelerdeki atılımları devam ediyor.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER