23 yıl önce Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliam, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği bir organizasyon ile protesto edilecek.

Rus desteğiyle Ermeniler tarafından 1992 yılında, 25 Şubat'ı 26 Şubat'a bağlayan gecede Hocalı Kasabası'nda bebek, çocuk, yaşlı, hamile demeksizin toplam 613 kişi Azeri sivil yakılarak, elleri kolları kesilerek, derileri yüzülerek ya da gözleri oyularak hunharca katledildi.

Hocalı'da yaşanan bu katliama ne Birleşmiş Milletler ne de batılı ülkeler ciddi bir şekilde tepki göstermediler. Fransa'da bir karikatür dergisinde öldürülen 12 masum gazeteci için gösterilen tepkinin onda biri gösterilmedi.

Batılı ülkelerin her zamanki çifte standartlı bu tutumu sayesinde Ermeni kuvvetleri, Hocalı Katliamı'nın ardından Dağlık Karabağ Bölgesi'ni ve bir kısım Azerbaycan topraklarını işgal ettiler.

/resimler/2015-2/24/1428020421528.jpg

Sözde Ermeni soykırım iddialarının 100. Yılı nedeniyle, dünyanın her yerinde müthiş şekilde propaganda yapılırken, henüz 23 yıl öncesinde yaşanan bu olaya dünya gözünü yummamalı, kayıtsız kalmamalıdır.

İyi bilmemiz ve unutmamamız gereken HOCALI KATLİAMI” ile ilgili olarak, 26 Şubat 2015 Perşembe günü saat 14:00'te İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda, Azerbaycan'dan gelecek iki milletvekili ile Azerbaycan İstanbul Konsolosu'nun konuşmacı olarak katılacağı bir panel gerçekleştirilecek.


Gündem 24.02.2015 14:26:50 0

"Hocalı Katliamı" protesto edilecek

23 yıl önce Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliam, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği bir organizasyon ile protesto edilecek.


Başkan Yüksel’ den İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla’yı makamında ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Yol sorunu ortadan kalkıyor

Uzun yıllar boyunca yaşanan yol sorununu ortadan kaldırmak için iki yıldır kesintisiz çalışmalar yürüten Süleymanpaşa Belediyesi, yeni yol açma, yol tamiri, kaldırım ve sosyal donatı alanları faaliyetlerine hız verdi

Kadın girişimciler Demokrasi ve Özgürlükler Adasında Toplandı

Demokrasi ve Özgürlükler Adasında düzenlenen “Dünya Kadın Girişimcilik Günü” İstişare Toplantısına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve Hiascıkoğlu katıldı

Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Başvuruları Başladı

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri yarışması başvuruları başladı.

İçöz'ün İstifası bir başlangıç, ardı da gelecek.

Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi'nde (TESKİ) sular durulmuyor. Genel Müdür İbrahim İçöz isrifa mektubunu sosyal medya hesabından yayınladı.

1

Başkan Yüksel Atlas Pasajı esnafını ziyaret etti

2

Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi başladı

3

Çocuk parkları dezenfekte ediliyor

4

Bayburt'lu kadınlar yemekleriyle yarıştılar

5

NKÜ’de ‘Bilimsel Araştırma Çalıştayı’ Tamamlandı

6

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

7

“Mandacı; 30 Yaşındaki Bir İranlı Sahtekarın Önüne Yatanlardır”

SON YÜKLENENLER