Kısa adı CİBDER olan Çocuk ihmal ve istismar bilişim derneğinin kurucuları Rana Ilgın Gündüz, Av.Serçin Deneri, Birgül Kemiksiz, Op. Dr. Fulya Aydın Güzelduran, Gülcan Arıcan, Birsen Celayir ve Anıl Yılmaz.
Derneğin kurucularından Rana Ilgın Gündüz gazetemize yaptığı açıklamada,”Tekirdağımızda çocuklarla ilgili mücadeleye başlamaktan onur duyuyoruz. İlimizde başlayacak bu mücadelenin tüm Türkiye’ye yayılmasını amaçladık. Şov yapmadan, çocukları reklam malzemesi etmeden gerçek anlamda yardım eli uzatmayı düşünüyoruz. Alanlarında uzmanlaşmış ekibimiz çalışmalarını tamamladı. Son prosedür ve rötuşlardan sonra aktif olarak derneğimizi faaliyetine başlayacaktır” dedi.

 


Yaşam 29.11.2021 20:42:00 0

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

Merkezi Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde olan çocuk ihmal ve istismarı ile mücadele edecek bir dernek kuruluyor.


Öğrencilere Zabıta Mesleği Tanıtılıyor

Malkara Belediyesi, Zabıtası Meslek Tanıtım etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki ilköğretim okullarında öğrencilere zabıta mesleğinin tanıtımı, görevi ve zabıtanın sorumluluk alanı gibi konularda bilgilendirmelerde bulundular.

CHP' li Yontar Sağlıkçılar Darp Ediliyor, AKP İzliyor!

CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, dün gece 4 hasta yakınının, hamile hemşireyi darp etmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Yontar:" Sağlık çalışanlarına yönelik yeni yasalar çıkmalı." dedi.

Narko Timlerinden Büyük Başarı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü Tekirdağ genelinde yaptığı çalışmalarla birçok yasadışı madde yakaladı.

Süleymanpaşalı kadınlar atıkları ileri dönüştürüyor

Süleymanpaşa Kent Konseyi, kadınların ekonomiye katılmaları, üreterek ek gelir elde etmeleri amacıyla hayata geçirdiği İleri Dönüşüm Projesi kapsamında, tekstil artıklarından tasarım ürünü el yapımı çanta üretimi gerçekleştiriyor

Ülkü Ocaklarının Büyük Hayrı

Çatısını Branda İle Kapladığı Evde 2 Çocuğuyla Yaşam Mücadelesi Veriyordu

1

Kadın Masa Tenisi Takımımız Play-Off Müsabakalarına Katılacak

2

‘Ömrünün Sonuna Kadar Büyük Beğeni Topladı

3

Bilim ve Tiyatro Şenliğine üç günde binlerce öğrenci akın etti

4

Buzun Minik Yıldızları yetişiyor

5

En çok yolsuzluk ve usulsüzlük haberleri kaldırılıyor

6

Vatandaşın Derdi, Geçim Derdi…

7

Çerkezköy Belediyesi Teyakkuzda

SON YÜKLENENLER