YEL’in 19 Mayıs Mesajı Yel, Bugün 19 Mayıs 1919’da temelleri atılan kurtuluş mücadelemizin 103. Yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız.
Öztürk Yılmaz' dan 19 Mayıs Mesajı Öztürk Yılmaz mesajında, “Erdoğan rejimi yıktı diyoruz. Bu adamlar Erdoğan'la birlikte arkasına saklanıp Anıtkabir ziyaret ediyorlar. Bu ne demektir? Bu onu meşrulaştırmak demektir. Niye yapıyorlar bunu?
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’ndan 19 Mayıs açıklaması: İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, 19 Mayıs’ın 103.Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bir bir yok ettikleri Cumhuriyetimizin bütün değerlerini, and olsun ki, yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Prof. Dr. Türkan Saylan' ı Minnetle Andık Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, vefatının 13. yılında adının verildiği Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.
TEKİRDAĞ TSO Başkanı Cengiz Günay TOBB Genel Kurul Toplantısına Katıldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi.​

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

23 Nisan Bayramı´nın 102´inci yıl kutlamalarına Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlandı. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış ELMA, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Çelenk töreninin ardından kutlama programına meydanda devam edildi. Şarköy protokolünün izlediği kutlamalarda, Büyükşehir Belediyesi Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan şiir okuma, müzikli gösteri ve halk oyunları gösterisi yapıldı. İlçe Kaymakamı Sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanı Sayın Alpay VAR, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Hasan DOĞAN tarafından, 23 Nisan nedeniyle düzenlenen okullar arası şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrecilere ödülleri takdim edildi.

BELEDİYE TARAFINDAN DÜZENLENEN ETKİNLİKLERE ÇOCUKLAR VE AİLELERİ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

Şarköy Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Çocuk Şenliği’’ programı kapsamında, Cumhuriyet meydanında düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Palyaço ve yüz boyama etkinlikleri ile başlayan ‘’Çocuk Şenliği’’, eş zamanlı olarak da çocuk eğlence oyun grubunda bulunan zıpzıp aktiviteleriyle devam etti. Meydanda toplanan çocuklar palyaçolarla dans ederek gönüllerince eğlendi. Akabinde Belediye garajından çıkış yapan tren, marşlar eşliğinde kentte yaşanan bayram sevincini daha da yükseltti. İş yerlerinde ve evlerinde Türk bayraklarıyla trenin geçişine eşlik eden vatandaşlarımız bayram sevincine ortak oldu. Tren içerisinden dağıtılan Türk bayrağı, pamuk şekeri ve kâğıt helva çocukların yüzünü güldürdü. Belediye Başkanı Sayın Alpay VAR, meydanda çocuklarla bir araya geldi. Çalınan müzik ve marşlara eşlik ederek, bayram heyecanına ortak olan Başkan VAR, meydanda bulunan çocuklara sürpriz hediyeler dağıttı. Çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan VAR, çocuklarla bol bol fotoğraf çekildi.

İLK VE TEK ÇOCUK BAYRAMI

Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102´inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayramdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve egemenliğin ilan edildiği çok kıymetli bir gün olmakla beraber, diğer taraftan geleceğimizin ikbal ışığı miniklerimiz için büyük bir şenliktir. Bizlerde günün anlam ve önemine uygun olarak çocuklarımızla beraber Cumhuriyet Meydanı’nın da bir araya geldik. Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen eğlenceli etkinliklerle çocuklarımızın heyecanına ortak olduk. Kentimizde mutlu çocuk sesleri yükselsin diye çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 


Gündem 24.04.2022 09:50:00 0

23 Nisan Şarköy' de Coşkuyla Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Şarköy´de de büyük bir coşkuyla kutlandı.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Nisan Şarköy' Coşkuyla Kutlandı