YÖREX FUARINA 81 İL KATILDI, 200 BİN ZİYARETÇİ GELDİ
Stantta odamıza tescilli Tekirdağ Köftesi ve Peynir Helvası, Meriç Yer Fıstığı, Edirne Tava Ciğeri, Keşan Satır Et, İpsala Pirinci, Badem Ezmesi, Hardaliye, Malkara Eski Kaşarı, Kırklareli Peynirleri tanıtıldı
Tarih: 27.10.2019 07:27:55/ 4478okunma / 0yorum

YÖREX Fuarında Trakya Rüzgarı Esti

Antalya Ticaret Borsasınca (ATB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle bu yıl 10´uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açıldı. Gerçekleşen açılışa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye genelinden il ve ilçe oda/borsa başkanları ile çok sayıda sektör temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 10 yıl önce sadece 40 ilin katıldığı, 24 bin kişinin ziyaret ettiği YÖREX´in bugün 81 ilin tamamını kapsayan, ziyaretçi sayısı 200 bini geçen dev bir ulusal organizasyona dönüştüğünü söyledi.​ YÖREX´in artık Türkiye´nin vitrini olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, burada ülkenin tüm renklerinin bir araya geldiğini ifade etti.

- "Zenginlik için değerlerinize sahip çıkın

Hisarcıklıoğlu, bu topraklardan çıkan ürünlerin değerini önce bu toprağın insanlarının bilmesi gerektiğini, aksi takdirde ürünlerin dış pazarda anlam ifade etmeyeceğini vurguladı. Türkiye´nin, dünyada çok az coğrafyaya nasip olan ürün zenginliğine sahip olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "Son dönemde yaşanan ekonomik çalkantıdan kurtulmanın çözümü de Anadolu topraklarında yatıyor. Zengin olmak istiyorsanız, bölgenizi zengin etmek istiyorsanız kendi yöresel ürünlerinize sahip çıkacaksınız." ifadelerini kullandı.

YÖREX Fuarında Trakya Rüzgarı

“Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla bu yıl 10´uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı´na (YÖREX) her yıl olduğu gibi bu yıl da Tekirdağ damga vurdu. 200 bin ziyaretçinin beklendiği fuarda bu yıl 81 ilden 164 oda ve borsa, 18 kalkınma ajansının yanı sıra valilikler, belediyeler, kooperatifler, üretici birlikleri ve firmalardan oluşan 647 katılımcı yer aldı. Trakya Kalkınma Ajansı öncülüğünde Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli oda ve borsalarının destekleriyle açılan dev Trakya standı büyük ilgi gördü.

Trakya standına büyük ilgi gösterenlerin başında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, diğer illerden gelen belediye başkanları, oda ve borsa başkanları, protokol üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.

Stantta odamıza tescilli Tekirdağ Köftesi ve Peynir Helvası, Meriç Yer Fıstığı, Edirne Tava Ciğeri, Keşan Satır Et, İpsala Pirinci, Badem Ezmesi, Hardaliye, Malkara Eski Kaşarı, Kırklareli Peynirleri ile Trakya Bölgesi´ne özgü tescilli ve yöresel tatlar başta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve protokol üyeleri tarafından tam not aldı.

YÖREX´in pozitif etkisiyle, yöresel ürünlerin daha fazla sahip çıkılmasına ve tanıtılmasına fırsat sağladığını belirten Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, "Bu bağlamda düzenlenen YÖREX Fuarı´nı oldukça anlamlı buluyorum. Türk kültürü çok derin, çok köklü bir kültüre sahip. Ülkemizin dört bir yanında dünyaya tanıtılması gereken çok önemli değerlerimiz var. YÖREX, on yıldır bu amaca hizmet ediyor. Biz de Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illeri olarak tüm oda ve borsalarımızla tam katılım sağlamaya özen gösteriyoruz. Tüm bu değerlerimizi koruma altına almamız ve ekonomik değer elde edecek şekilde dünya pazarlarına sunmamız gerek. Oda ve borsalar olarak bunun gayreti içindeyiz. Tüm il ve ilçelerimizin yöresel zenginliğini sergilediğimiz bu fuarın bölgemiz adına çok başarılı geçtiğini söylüyor, Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu´na, Ajans Genel Sekreterliğine ve organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUBİSAD - BİLİŞİM SEKTÖRÜNE DESTEK İSTEDİ
TUBİSAD - BİLİŞİM SEKTÖRÜNE DESTEK İSTEDİ
Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe yüzde 95´in üzerinde bir paya sahip olan, 200´e yakın şirketi temsil eden Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), yaptığı açıklamayla koronavirüs salgınının bilişim sektörüne etkisine ilişkin görüşlerini ve önerilerini paylaştı.
MALKARA- 65 YAŞ ÜSTÜ  VATANDAŞLARIN  YANINDAYIZ
MALKARA- 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIN YANINDAYIZ
Bu bağlamda her gün yardıma muhtaç ve 65 yaş üstü 260 vatandaşımıza 12 ay boyunca günlük olarak 340 ekmek fişi verilerek temel ihtiyacı olan ekmek belediyemiz tarafından karşılanmaktadır.
SÜLEYMANPAŞA- TEKİRDAĞ DSYB VE ÜYELERİ GIDA ARZININ DEVAMLILIĞI İÇİN ÇALIŞIYOR!
SÜLEYMANPAŞA- TEKİRDAĞ DSYB VE ÜYELERİ GIDA ARZININ DEVAMLILIĞI İÇİN ÇALIŞIYOR!
Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ergin DURGUN güncel konularla ilgili yaptığı açıklamalarda;
MALKARA BELEDİYESİ ÜRETTİKLERİ MASKELERİ DAĞITMAYA BAŞLADI
MALKARA BELEDİYESİ ÜRETTİKLERİ MASKELERİ DAĞITMAYA BAŞLADI
Öncelik olarak halk sağlığının salgına karşı korunması için ilçemizde kamu kamu hizmeti veren Kaymakamlık, Polis, Jandarma, TESKİ ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerimize maskeleri teslim ettik
KORONAVİRÜS SONRASI AÇIK HAVA AVM´LERİ HIZ KAZANACAK
KORONAVİRÜS SONRASI AÇIK HAVA AVM´LERİ HIZ KAZANACAK
Can Aydınoğlu, yaşayan semt merkezlerine doğru bir eğilim var. 2023 yılına kadar mevcutta olan 453 AVM´ye 10 AVM daha eklenecek ve bunlar da açık hava AVM´si olacak.
TSO, ÜYELERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ
TSO, ÜYELERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ
Alınan tedbirlerin sürekli olarak güncel tutulması gerektiğini de ifade eden Günay, “COVİD 19´un ülkemize girmesinden bu yana TOBB Yönetim Kurulu olarak hükümetimize bugüne kadar ilettiğimiz taleplerimizin 19´u sonuçlanmıştır”
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.4346
EURO
7.0896
Mehmet Mehdi ERGÜZEL
Mehmet Mehdi ERGÜZEL
Prof.Dr.M.Mehdi ERGÜZEL / MİLLÎ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK…
MİSAFİR KALEM
MİSAFİR KALEM
Mehmet Mehdi Ergüzel - TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ / Seyyid Ahmed Arvasi
Doç. Dr. Recep ALP
Doç. Dr. Recep ALP
SALGIN NASIL SONLANIR?
Elmas BALIM
Elmas BALIM
DÜŞLER, GERÇEKLER, İSTANBUL
Birgül KEMİKSİZ
Birgül KEMİKSİZ
AKLIMIZI BAŞIMIZA DEVŞİRELİM
Hasan ERGE
Hasan ERGE
EVDE ÜRETİMİN FORMÜLLERİNİ DE ÜRETİN BEYLER!
Nurcan BALIBEY
Nurcan BALIBEY
EVİNDE KAL
Nezih OKUR
Nezih OKUR
BİLGİLERİNİZE...
Fatih ERGE
Fatih ERGE
YAZIYI OKUYUN, SONRA ZATEN PAYLAŞACAKSINIZ
Gülay SORMAGEÇ
Gülay SORMAGEÇ
CEPHEDEN MEKTUP VAR
ElifCE
ElifCE
BİR BİTMEDİNİZ HAYVAN DÜŞMANLARI
Gökhan GÜLER
Gökhan GÜLER
CORONA VİRÜS İLE DİJİTAL DÜNYA DÜZENİ Mİ TEST EDİLİYOR?
Ahmet ACAROĞLU
Ahmet ACAROĞLU
GÖÇMENLERİN DRAMI
MERTCAN GÖNEN
MERTCAN GÖNEN
TÜRK, ONUR VE HAYSİYET ABİDESİDİR!
İbrahim BİRELMA
İbrahim BİRELMA
RÜŞTÜ BOZKURT´TAN BAZI GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELER
TEKİN ŞAHİN
TEKİN ŞAHİN
Güzel Konuşmak İçin 10 Uzman Tavsiyesi
Kaymaz QARAQAN
Kaymaz QARAQAN
Çille Töreni
Kâmile GÜLGEZEN
Kâmile GÜLGEZEN
OCAK GÜNDEMİ "KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR"
Eralp GÜNAY
Eralp GÜNAY
Bugün İslam Çok Tehlikeye Düştü. İran´da bir hafta
Canan GÜNDÜZ ŞENTÜRK
Canan GÜNDÜZ ŞENTÜRK
KADININ KADIN DÜŞMANLIĞI
Göksel ÇAKIR
Göksel ÇAKIR
KADİR ALBAYRAK İÇİN - BİR TEŞEKKÜR YAZISI -
Şevket KASAP
Şevket KASAP
EMİRYAKUP´ DA
Av. Sevilay KOÇ BOZDOĞAN
Av. Sevilay KOÇ BOZDOĞAN
KONUŞALIM GİTSİN MAKSAT MUHABBET OLSUN
Ethem SÖZEN
Ethem SÖZEN
KAHRAMAN TÜRK!
İsmet COŞKUN
İsmet COŞKUN
AMERİKAN SEYAHATİMDE ALDIĞIM NOTLAR
Yusuf FARIMAZ
Yusuf FARIMAZ
Mustafa Kemal Yoğun Bakıma Kaldırıldı !
Özlem GÜNDOĞDU
Özlem GÜNDOĞDU
TEŞEKKÜRLER SAYIN EŞKİNAT
Biyan ERGE
Biyan ERGE
QARA SEVDA (Kırım Türkçesi)
Yasemin ERGEN
Yasemin ERGEN
MAHÇUP GÜLŞİN!
ERİM ONAN
ERİM ONAN
NASTURİ AYAKLANMASI