1

Sarıkamış Harekatı Unutulmadı

2

Türkiye İçecek Sanayi Meclisi, Günay başkanlığında toplandı

3

Büyük Projeler, "Dağ Yamaçlarına 'Mega Kent Park' Yap; Tarihe Geç!

4

Kentsel Dönüşüm Projesine Gelecek Parti' de Destek Geldi

5

İdare Mahkemesi Başkanlarından Rektöre Ziyaret

6

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’ dan Üniversitemize Ziyaret

7

Plastik kapak kampanyasına destek artıyor

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: " destekler simidi "

"Hibe ve destekler can simidi oldu"

Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, "Hükümetimizin pandemi sürecinde sağladığı hibe ve destekler esnafımıza can simidi oldu" dedi.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti'yi ziyaret etti. Pandemi sürecinde iş çevrelerinin yaşadığı sıkıntılar ve hükümetimizin esnafa yönelik hibe ve desteklerinin gündeme geldiği ziyarette İlçe Başkanı Sezayi Çetin, virüsün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi sorunlar doğurduğunu dile getirdi. Virüsten dolayı en fazla zarar gören kesimin esnaflar olduğunu söyleyen Sezayi Çetin: "Özellikle küçük esnafımız ciddi sıkıntılar yaşadı. Kahvecilerimiz, kantincilerimiz, kafe işletmecilerimiz kepenk indirdi. Esnafımız gibi onların yanlarında çalışanlar da mağdur oldular. Küresel bir ekonomik sıkıntı yaşadığımız şu günlerde Hükümetimizin pandemi sürecinde sağladığı hibe ve destekler esnafımıza can simidi oldu." şeklinde konuştu.

Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duydukları zamanlardan geçtiklerine dikkat çeken İlçe Başkanı Sezayi Çetin, "İnşallah bu zor günleri birlik ve dayanışmayla aşarak toplum olarak yaptığımız maddi, manevi fedakarlıkların neticesini alacağımızı umut ediyorum. Hükümetimiz de inşallah salgının seyrine göre ilave destek paketleriyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüccarımızın ve esnafımızın yanında olmaya devam edecektir." dedi.

Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve KDV indirimi, stopaj avantajı, esnafa kira ve hibe desteklerinin esnaf tarafından menuniyetle karşılandığını vurguladı.

Pandemi sürecinde 1300 küçük esnafa kişi başı 25.000 TL'den toplamda 35 milyon TL, 2020 yılında 1928 küçük esnafa 96 Milyon TL Hazine destekli kredi kullandırıldığını ifade eden Eti, İl genelindeki yeni ticari taksi, Tır ve Servis minibüsü gibi araçların genel çoğunluğunun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla alındığını aktardı. Başkan Eti, sağlanan kredilerdeki yıllık faiz oranlarının yüzde 4,5 olarak uygulandığının altını çizerek, salgın sürecinde esnafın mali açıdan yıprandığını tüm dünyayı etkisi altına alan salgının bir an önce sona ererek ticari hayatın normale dönmesini temenni etti.

 

 

 


Haber Kaynak : Hasan Erge