Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı Karamurat Mahallesi Mera Islah Alanında, 22 Mayıs 2022 Salı günü yapılan etkinlikle mera alanında gözlem yapılarak, teknik personellerden ıslah çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alındı.
Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı Öztrak, “Hazine ve Maliye Bakanlığının son tahminlerine göre, önümüzdeki dönemde, ödenecek iç borcun anaparası 1,5 trilyon lira, iç borç için ödenecek faiz 2 trilyon lira. Böyle bir durumla daha önce hiç karşılaşmamıştık."
Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah ZIVALIOĞLU ve Bürokrasi Biriminden Rümeysa ALTINDAĞ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’e ziyarette bulundu.
Süleymanpaşa’nın Gençleri Canbay&Wolker İle Coştu Süleymanpaşa Belediyesi, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlere özel konser düzenledi.
Başkan Saygın, İlk Kez Oy Kullanan Gençler Millet İttifakı Diyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Yöneylem Araştırma Şirketi'nin ilk kez oy kullanacak gençler üzerine yaptığı seçim anketiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

HABER FATİH ERGE

SORGULAMADA VİDANJÖRÜN RUHSATSIZ OLDUĞU ANLAŞILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı yüklenici Panap Tekirdağ Enerji AŞ firmasının uzun süreden beri aynı yağmur suyu bacasına döküm yaptığı kamera kayıtları incelendiğinde ortaya çıktığı iddia edildi. İlgili devlet kurumu tarafından yapılan incelemede 16 JVU 77 plakalı aracın özel vidanjör izin belgesinin bulunmadığı anlaşıldı.

Olay 15.02.2022 tarihinde Tekirdağ’ın Merkez İlçesi Süleymanpaşa’da Karadeniz Mahallesi Şehit Filiz Okandan Caddesi adresinde saat 21.40 sularında gerçekleşti.

ŞİRKET ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Demirköy Çöplüğünde santral işleten firmanın atık suları uzun süreden beri aynı yağmur suyu hattına döktüğü tutanaklarla tespit edilmesine rağmen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çevre katliamı ile ilgili nasıl bir tedbir aldığı bilinmiyor. Yüklenici firmanın çöp sularını arıtmadan yağmur hattına dökmesine büyükşehir belediyesinin nasıl bir cezai işlem uyguladığı henüz tespit edilemedi.

YAĞMUR HATLARI DENİZE DÖKÜLÜYOR

Tekirdağ, Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra il merkezinde alt yapının bir kısmı biyolojik arıtma tesisine bağlanmış, yağmur suyu hatları da kanalizasyondan ayrıştırılarak denize dökülmesi sağlanmıştı. Yağmur hatlarına dökülen her atık su Marmara Denizine dökülüyor.

BAŞKAN YÜKSEL GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda Tekirdağ Sahilinde Basın Mensuplarına açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, denizin kanalizasyon atıklarından dolayı aşırı kirli olduğunu çıkan analiz sonucuna dayandırmış ancak bir denize kanalizasyon akması sonucunda bu kadar kirli olabileceğini belirtmişti. 

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR SESSİZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Çevre katliamını yapan firma ile aradan aylar geçmesine rağmen yollarını ayırmaması, ya da kamuoyuna her hangi bir cezai işlem uyguladığını açıklamaması Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çevre hassasiyetini ortaya koyuyor. Demirli çöplüğünde sızıntı suların bertarafı konusunda yetersiz kalan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine defalarca ilgili Devlet Kurumları tarafından cezai işlem uygulanmıştı.

 

TUTANAK....

İlimiz Süleymanpaşa İlçesi Karadeniz Mahallesi Şehi Filiz Okandan caddesi adresinde 15.02.2022 tarihinde saat 21.40 sularında 16 JVU 77 plakalı vidanjör aracının bacaya kaçak döküm yaptığı ihbarı üzerine olay yerine gidilerek yapılan inceleme neticesinde döküm yapışan bacanın yağmur suyu bacası olduğu, çevrede bulunan işyerlerinden alınan bilgi ve ekte sunulan kamera kayıtlarına göre bu bacaya bir süreden beri döküm yapıldığı, dökümü yapan aracın Tekirdağ Büyükşehir belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı katı atık depolama yüklenici firması Panap Tekirdağ Enerji A.Ş. firmasına ait olduğu, araca ait kurumumuzca verilen özel vidanjör izin belgesinin bulunmadığı, araçların uzun süreden beri aynı noktaya döküm yaptığından yağmur hattının tıkandığı, tıkanan hattın TESKİ nöbetçi ekiplerince kuka yardımı ile açıldığı, bölgede sızıntı suyu kaynaklı yoğun bir kokunun mevcut olduğu tarafımızdan tespit edilmiş olup, döküm anına ait fotoğraf ve kamera kayıtları ekte sunulmuştur.

İş Bu tutatan tarafımızdan 16.02.2022 tarihinde imza altına alınmıştır.


MANŞET 6.05.2022 19:16:00 0

Vidanjörü defalarca Yağmur Suyu hattına boşalttılar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı yüklenici firmaya ait vidanjörün uzun süreden beri yağmur suyu hattına döküm yaptığı tespit edildi.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER