YEL’in 19 Mayıs Mesajı Yel, Bugün 19 Mayıs 1919’da temelleri atılan kurtuluş mücadelemizin 103. Yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız.
Öztürk Yılmaz' dan 19 Mayıs Mesajı Öztürk Yılmaz mesajında, “Erdoğan rejimi yıktı diyoruz. Bu adamlar Erdoğan'la birlikte arkasına saklanıp Anıtkabir ziyaret ediyorlar. Bu ne demektir? Bu onu meşrulaştırmak demektir. Niye yapıyorlar bunu?
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’ndan 19 Mayıs açıklaması: İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, 19 Mayıs’ın 103.Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bir bir yok ettikleri Cumhuriyetimizin bütün değerlerini, and olsun ki, yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Prof. Dr. Türkan Saylan' ı Minnetle Andık Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, vefatının 13. yılında adının verildiği Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.
TEKİRDAĞ TSO Başkanı Cengiz Günay TOBB Genel Kurul Toplantısına Katıldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi.​

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Vatandaşları ülke ve Tekirdağ ile ilgili konulardan haberdar eden yerel basının sorunlarını dinleyen KAPLAN, Yerel Basının özellikle Basın İlan Kurumundan yeterli desteği alamadıklarını bu nedenle sektörde sıkıntılar yaşadığını belirtti.

Vatandaşın Derdi, Geçim Derdi…

Yapılan ziyaretler sırasında esnafların; hayat pahalılığından, geçim zorluğundan, alım gücünün düştüğü için işlerinin iyi olmadığından, artan maliyetler nedeniyle çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Milletvekili Enez KAPLAN, ülke gündeminin geçim derdi olduğunu bir kez daha yaptığı ziyaretleri sırasında gördüğünü söyledi.

Organize Sanayi Bölgelerine yaptığı ziyaretlerde özellikle elektriğe yüzde yüzün üzerinde yapılan zamlardan dolayı Tekirdağlı esnafların ve sanayicilerin çok zor durumda kaldıklarını ifade etti. Hükümetin elektrik ve doğalgazda sıkıntı yaşanmayacağına dair yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Doğalgaza Her Ay Zam, Zam, ZAM!..

KAPLAN “Doğalgaza geçen yıl içerisinde 12 ayda 11 defa zam geldi. Vatandaşın faturasında yüzde 47’lik, sanayicinin faturası ise yüzde 450 zamlandı.  Artan fahiş fiyatların bedeli yine vatandaşlarımıza yüklendi” dedi.

İYİ Parti Milletvekili KAPLAN, Sanayiye yönelik bir haftalık enerji kesintisinin ve kısıtlamaların sanayicileri üretim yapamaz hale getirdiğini, ortaya çıkan kayıpların telafisinin çok zor olduğunu söyledi. Ayrıca hükümetin yaptığı açıklamalarında kısıtlamalara uymayan sanayicilere ceza vereceğini duyurması bu durumun vahametini bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti.

Enerji ile ilgili yapılan anlaşmaların sürelerinin dolması, yaşanan bu durumun en önemli nedenlerinden olduğunu belirten KAPLAN, Hükümetin ne zaman biteceği belli olan enerji anlaşmalarının yenilenmesi ile ilgili olarak çok geç kaldığını söyledi. Enerji krizine engel olamadıkları gibi ortaya çıkan bu krizin iyi yönetilemediğini, bu durumun önümüzdeki yıllarda da sürebileceğini belirtti.

 

 


Gündem 28.01.2022 20:29:00 0

Vatandaşın Derdi, Geçim Derdi…

Enez KAPLAN, İYİ Parti İl Teşkilatı ile birlikte Tekirdağ’ın sorunlarını dinlemek üzere yerel basını, esnafı, Organize Sanayi Bölgelerinde üretim faaliyetlerinde bulunan sanayicileri ve çeşitli Oda Başkanlarını ziyaret etti.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Vatandaşın Derdi Geçim Derdi…