Tekirdağ Ganos’lara yılın ilk karı düştü Tekirdağ’ın Marmara Denizine paralel uzanan Ganos Dağlarına yılın ilk karı düştü. Doyumsuz güzellikteki manzaraları Tekirdağlı Amatör Offroadçular görüntüledi.
Hafta sonu yürüyüşü için alternatif bir rota ‘Naip Kalesi’ Süleymanpaşa’da gezilecek yerler dendiğinde Uçmakdere, Ganos Dağları, Yamaç Paratşüt alanı gibi çok bilinen yerler gelir.
Balkanlarda Cüneyt Yüksel’in iç dünyasına yolculuk (Yorum) Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in 10 Kasım’da Atatürk Evine belediye meclis üyeleri ve gazetecilerle yaptığı ziyaret konuşulmaya devam ediyor.
Gizli hazine keşfedilmeye hazır Süleymanpaşa Belediyesi Naip Kalesi, Manastır gibi tarihi anlamı bulunan alanlar ile Naip Şelalesi ve Doğa Yürüyüşü Parkuru doğaseverlerin daha kolay ulaşabilecekleri duruma getiriliyor.
Türk Macar Dostluğunda Tarih Yeniden Canlanıyor Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Macar bağımsızlık hareketinin önderi II. Rakoczi Ferenc'in Tekirdağ'a ayak basışının 301. Yılı dolayısıyla, Erdel’den Tekirdağ’a Rakoczi’nin izinde sanal tur, adlı projeyi hayata geçiriyor

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlikler, hayata geçirdiği projeler ile Türk Macar dostluğunun geliştirilmesine önemli katkılar yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Macar bağımsızlık hareketinin önderi II. Rakoczi Ferenc'in Tekirdağ'a ayak basışının 301. Yılı dolayısıyla “Erdel’den Tekirdağ’a Rakoczi’nin izinde sanal tur” adlı projeyi hayata geçirerek, iki ülke arasındaki dostluk köprülerine bir yenisini ekledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilerek, 2. Ferenc Rakoczi’nin Tekirdağ’a ayak bastığı tarih olan 21 Nisan’da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Youtube kanalında yayınlanan ‘Erdel’den Tekirdağ’a Rakoczi’nin izinde sanal tur’ adlı projede; ortak bir tarihi paylaştığımız, kardeş ulus macarların ulusal egemenlik mücadelesi hakkında bilgiler verildiği, Erdel’den Tekirdağ’a uzanan bir tarih gezisi yer alıyor.   

BAŞKAN ALBAYRAK: “ERDEL’DEN TEKİRDAĞ’A RAKOCZİ’İN İZİNDE SANAL TUR PROJEMİZ, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ DOSTLUĞUN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN OLUŞTURULAN ZİNCİRİN YENİ BİR HALKASIDIR”

Türk-Macar dostluğu sürecinde Tekirdağ’ın önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Macar bağımsızlık hareketinin lideri olan 2. Ferenc Rakoczi, uzun yıllar Tekirdağ’da yaşamış, Tekirdağ halkı da kendisini bağrına basmıştır. Macar halkının deyimiyle, bağrından bir Atatürk çıkarma şansına haiz olamamış bir halkın mücadelesi bizim için halen kıymetli bir hatıra olarak tarih sayfalarında yerini korur. Bağımsızlık mücadelesini kaybetmiş bir öndere kucak açan kardeş ulus olarak bizler her zaman sahip olduğumuz mirasın değerini hatırlamalıyız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak biz de,  bugün izleri hafızamızda hala taze olan, ortak bir tarihi paylaştığımız Macar halkı ile bağlarımızı ve işbirliğimizi daha da güçlendirmek için bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. ‘Erdel’den Tekirdağ’a Rakoczi’nin izinde sanal tur’ projemiz de, iki kardeş ülke arasındaki dostluğun gelişmesi için oluşturulan zincirin bir halkasıdır. Projenin oluşturulmasında emeği geçen Macaristan Fahri Konsolosumuz Erdoğan Erken’e, Tekirdağ Macar Dostluk Derneği Başkanı Sedat Kaplan’a, Rakoczi Müzesi Müdürü Ali Kabul’e, sanal tura anlatımıyla hayat veren Mustafa Eren’e ve Kültür ve Sosyal İşler Dairemize teşekkür ediyorum” dedi.

SANAL TUR ETKİNLİKLERİ, TEKİRDAĞ TARİHİNDE İZ BIRAKMIŞ KİŞİLER İLE DEVAM EDECEK

Pandemi dönemine uygun, insanların evlerinden takip edebileceği sanal tur projeleri, Tekirdağ tarihinde iz bırakmış şahsiyetler ile devam edecek. Namık Kemal, Hüseyin Pehlivan, Yahya Kemal başta olmak üzere Tekirdağ’ın tarihinde önemli yere sahip şahsiyetler ile ilgili sanal tur projeleri de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ilerleyen dönemde vatandaşlarla buluşturulacak.

 


GEZİ 23.04.2021 00:09:00 0

Türk Macar Dostluğunda Tarih Yeniden Canlanıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Macar bağımsızlık hareketinin önderi II. Rakoczi Ferenc'in Tekirdağ'a ayak basışının 301. Yılı dolayısıyla, Erdel’den Tekirdağ’a Rakoczi’nin izinde sanal tur, adlı projeyi hayata geçiriyor


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER