Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı Karamurat Mahallesi Mera Islah Alanında, 22 Mayıs 2022 Salı günü yapılan etkinlikle mera alanında gözlem yapılarak, teknik personellerden ıslah çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alındı.
Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı Öztrak, “Hazine ve Maliye Bakanlığının son tahminlerine göre, önümüzdeki dönemde, ödenecek iç borcun anaparası 1,5 trilyon lira, iç borç için ödenecek faiz 2 trilyon lira. Böyle bir durumla daha önce hiç karşılaşmamıştık."
Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah ZIVALIOĞLU ve Bürokrasi Biriminden Rümeysa ALTINDAĞ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’e ziyarette bulundu.
Süleymanpaşa’nın Gençleri Canbay&Wolker İle Coştu Süleymanpaşa Belediyesi, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlere özel konser düzenledi.
Başkan Saygın, İlk Kez Oy Kullanan Gençler Millet İttifakı Diyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Yöneylem Araştırma Şirketi'nin ilk kez oy kullanacak gençler üzerine yaptığı seçim anketiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Ergene ilçesindeki Karamehmet mahallesinde plastik OSB yapılması planlanan arazide bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 11 ilçe belediye başkanı, çevreciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, tarım arazisi üzerine plastik OSB yapılmasına tepki gösterdi.

“TEKİRDAĞ’DA ARAZİNİN YÜZDE 62,6’SI TARIMDA KULLANILIYOR”

ANKA Haber Ajansı’na tepkilerini dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Biz, bunun Tekirdağ’da tarım topraklarına yapılmasına karşıyız. OSB’lerde daha boş yerler var, oralarda yapsınlar. Tarım arazilerini korumak zorundayız. Tekirdağ’ımızın bir özelliği var. Tekirdağ’ın 323 kilometrekare arazisi var. Bu arazinin yüzde 62,6’sı tarımda kullanılıyor. Tekirdağ bu arazileri korumak zorunda. Biz de bunun peşindeyiz” dedi.

“BU TEPKİMİZ SONUÇ VERECEK”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da şunları söyledi:

“Ergene ilçesinde bir plastik OSB kurma hazırlığı var. 90’lı yıllardan beri başlayan bir mücadele. Birinci sınıf tarım topraklarının sanayi alanı yapılma mücadelesi. 2022 yılına geldik. Pişirile pişirile önümüze konuluyor. Buranın plastik OSB’ye dönüştürülmesi ile ilgili bir konumuz var. Biz, Nisan 2021 tarihinde 25 binlik plan yapabilen büyükşehir meclisinde oybirliği ile buraya plastik OSB yapılmasını reddettik. Şunu söyledik: Tekirdağ sınırlarında 13, Ergene sınırlarında 4 OSB var. Bu OSB’lerdeki doluluk oranları yüzde 50. Planlı OSB’lerde doluluk oranı yüzde 50 iken birinci sınıf tarım topraklarına plastik OSB getirilmesini istemiyoruz diye haykırdık. Bunun hep birlikte karşısında durduğumuzu göstermek için buraya geldik. İnşallah bu tepkimiz sonuç verecek. Tekirdağ, İstanbul’un arka bahçesi olmayacak. Tekirdağ bir sanayi kenti, ancak Tekirdağ aynı zamanda bir tarım kenti.”

“YATIRIMCILAR EĞER TRAKYA’DA YATIRIM YAPACAKSA BU OSB’LERİN İÇİNDE YAPMALILAR”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, sanayicinin bölgede yapacağı yatırımlara karşı olmadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Ergene Havzası Koruma Planı ile birlikte mevcutta OSB’lerimizde yüzde 50’ye varan bir alan var. Bu plan çerçevesinde normalde bölgemizde yapılacak sanayi tesislerinin bu alan içerisinde yapılması gerekir. Bugün bunun tam tersi yapılıyor. Planda sanayi alanı olmayan bir alanda bunun yapılmasına çalışılıyor. Toplumsal anlamda buna karşı çıktık. Yatırımcılar eğer Trakya’da yatırım yapacaksa bu OSB’lerin içinde yapmalılar. Hep birlikte havamıza, doğamıza sahip çıkmalıyız. Çünkü geleceğe miras bırakacağımız en önemli mirasımız doğamız.”

Açıklamaya katılanlardan Bedia İlerler ise “Tarım topraklarımıza plastik OSB’nin yapılması tarım topraklarımız için korkunç bir şey. Trakya’da en önemli şey tarım toprakları. Biz, bunu yavaş yavaş bu vesile ile kaybediyoruz. Plastik OSB’nin burada yapılıp da içindeki müesseselere para kazandıracağına ben inanmıyorum. Çünkü bir getirisi yok. Burada pislik, toprağın gitmesine, havanın yok olmasına neden olacak. Bu, bir rant için yapılıyor. Burada yerler belirlenecek. Buradaki araziler ikinci üçüncü şahıslara satılacak. Buradaki tarım arazilerinin yok olmasına üzülüyorum. Buraya yapılmayacak, ben buna inanıyorum” diye konuştu.

Haber-Ferhat Akgün


MANŞET 26.01.2022 21:42:00 0

Tekirdağ birlik oldu PAKOP’a karşı durdu

Tekirdağ’daki 12 belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşları (STK), Ergene ilçesine bağlı Karamehmet mahallesindeki 2 bin 800 dekar tarım arazisine organize sanayi bölgesi yapılmasını engellemek amacıyla ortak bir açıklama yaptı.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Tekirdağ birlik PAKOP’ karşı durdu