Bugün artık Bosna-Hersek, dünya ile bütünleşmiş bir ülke haline geldiyse de 1990’lı yıllarda Avrupa’nın orta yerinde yaşanan savaşın acıları ve kayıpları hatırlanmaya ve insanlık adına ibret alınmaya değerdir. Mazluma sağır kulakları, zalime alkış tutan elleri ile medeniyetin canavar yüzü, Srebrenitsa’da komşusunu öldürenleri görmezden gelerek vicdanlarda bugün bile kapanmayan yaralar açmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Srebrenitsa katliamı kurbanlarını ve Aliya İzzet BEGOVİÇ başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm Bosna Savaşı kahramanlarını rahmetle anıyor, hayatlarına sağlıkla devam edenlere de nice güzel günler diliyorum.                           

Prof. Dr. Mümin ŞAHİN

Tekirdağ NKÜ  Rektör


Dünya 13.07.2020 05:47:00 0

Srebrenitsa Katliamı Anıldı

Srebrenitsa’da komşusunu öldürenleri görmezden gelerek vicdanlarda bugün bile kapanmayan yaralar açmıştır.


Komşuda Tüm Kafe ve Restoranlar Kapandı

Yunanistan'da Lokanta ve kafeteryalar, Kovid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar ve artan maliyetler nedeniyle kepenklerini kapattı.

Hedef Balkanlarda Kızılelma

Tekirdağ Balkan Türkleri Dernek Başkanı Aydın Ersoy 14 Kasım'da Bulgaristan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Karadayı'yı destekleyeceklerini açıkladı.

İsmail Cengiz: Taliban saldırdığı köylerde onlarca evi ateşe veriyor

Avrasya Federasyonu Genel Başkanı İsmail Cengiz; Taliban saldırdığı köylerde onlarca evi ateşe veriyor, Meymene ve Şıbırgan'dan Mezar'ı Şerif'e göç başladı.

Türkiye’nin sınırları yolgeçen hanı değildir.

Türk Ocakları, ülkemizdeki  sığınmacılar ve düzensiz  göçmenler ile ilgili  tedbirlerin  Devlet’imiz tarafından ivedilikle alınmasını talep etti.

Siftah Parasını çerçeveletti

Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken'in Budapeşte'de kaldığı hotelde verdiği siftah parası çerçeve yapıldı.

1

Başkan Yüksel Atlas Pasajı esnafını ziyaret etti

2

Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi başladı

3

Çocuk parkları dezenfekte ediliyor

4

Bayburt'lu kadınlar yemekleriyle yarıştılar

5

NKÜ’de ‘Bilimsel Araştırma Çalıştayı’ Tamamlandı

6

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

7

“Mandacı; 30 Yaşındaki Bir İranlı Sahtekarın Önüne Yatanlardır”

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Srebrenitsa Katliamı Anıldı