Çerkezköy' de Kurban Satış Yeri Hazırlığı Tamam Belediye Başkanı Vahap Akay, “Vatandaşlarımızın sorunsuz bir Kurban Bayramı geçirmesi için Kurban Satış ve Kesim Yerimizi bu yıl da hazır hale getirdik” dedi.
Tren Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda Yüksek Hızlı Tren hatlarında 11 bin 838, ana hat ve bölgesel trenlerde 39 bin 800 olmak üzere toplam 51 bin 638 kişilik ek kapasite artışı yapıldığını duyurdu.
Çerkezköy' de Dünya Yoga Günü Kutlandı Çerkezköy Belediyesi tarafından 21 Haziran Dünya Yoga Günü dolayısıyla Kartal Tepe Piknik ve Mesire Alanı’nda sabah ve akşam olmak üzere iki seans yoga etkinliği gerçekleştirildi
Feci kaza, İbresi 125 km'de takılı kaldı Tekirdağ Sahilinde görülmemiş kaza, aracın motoru 50 metre ileri fırladı 2 yaralı var.
Aygun Köy Okullarını TBMM'ye Sordu Tekirdağ'da bir süredir gündem olan köy okullarının içler acısı halini Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun soru önergesi vererek konuyu TBMM'ye taşıdı.

Nizam Perk ,Türkiye MaviVatan’dan vazgeçmez!  

Erdal öner ve Fatma öner
25.05.2022 02:50:27
Herşeyin hayırlısı olsun Hakkınızda.iyiki varsınız.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

Çerkezköy Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan için düzenlenen anma törenine Belediye Başkanımız Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Nigar Soyak, Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKAN SAYLAN TOPLUMSAL EŞİTLİĞE İNANMIŞTIR

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından programda konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Nigar Soyak, “Bir toplumun önderi Türkan Saylan’ın ölümünün 13’üncü yıl dönümü. Ruhu şad olsun ve ışıklarda uyusun. Toplumsal dinamikler, gelişmeler ve değişimler belli dönemlerde önemli tarihi kişilikleri öne çıkarır. 20. yüzyılın son çeyreğinde ülkemizde yaşanan gelişmeler Atatürk ilke ve devrimlerinden geriye gidiş ve yaşanan toplumsal bunalımda önemli bir aydın, hekim ve yurtsever olarak Prof. Dr. Türkan Saylan ve ÇYDD, tarih sahnesinde yerini aldı. Türkan Saylan toplumsal eşitliğe inanmıştır. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanmadan toplumsal barışı ve adaleti sağlamak mümkün değildir. Türkan Saylan çözümün tarafındadır. Türkan Saylan’ı anlamış olmak sorunun değil, çözümün parçası olmayı gerektirir. Sonuç odaklı çalışılırsa emek asla boşa gitmez” dedi.

TÜRKAN SAYLAN’IN İDEALLERİNİN OKULU ÇYDD’DİR

“Türkan Saylan barışçıl bir örgütçüdür” diyerek konuşmasını sürdüren Soyak, “İletişim de hep sakin kalır. Karşısındaki kişiye önemli olduğunu hissettirir. Yargılayıp noktayı koymaz. Ortak çözüm üretmeye çalışır ve farklı düşünenleri bile asla ötekileştirmez. Kazanmaya çalışır ve kucaklar. Korkuyu değil, üretimi ve umudu örgütler. Türkan Saylan’ın ideallerinin okulu ÇYDD’dir. Bizler de bu okulun yöneticileri, öğrencileri ve gönüllüleri olmaya devam edeceğiz. Aramızdan ayrılışı ile Anadolu topraklarında sonsuza kadar söylenecek bir halk türküsü gibi ölümsüzleşmiştir. Hep Yaşayacaktır. Bu gençlik seni unutmadı ve unutmayacak” ifadelerini kullandı.

MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Çerkezköy Şube Başkanı Nigar Soyak’ın ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bugün, Türkan Saylan Hocamızın vefatının 13’üncü yıldönümü. Ne mutlu ki bu yıl da Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde Türkan Saylan Hocamızı öğrencileri ile anıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin aydınlık geleceği için hayatını adamış bir insanı minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

TÜM ÖĞRENCİ KARDEŞLERİME BAŞARILAR DİLİYORUM

“Bugün aynı zamanda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayak basışının ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 103’üncü yıldönümü” diyerek konuşmasını sürdüren Başkanımız Akay, “Türkan Saylan Hocamızın izinde, böylesine güzel bir merkezde, Türkan Saylan Eğitim Merkezi çatısı altında geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine katkı sağlıyor olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu vesile ile tüm öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum. Herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Bu uğurda bayrağı devralan ÇYDD’nin bugünkü yöneticilerine, emektarlarına minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın ardından Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri Tuğçe Kaplan, Azra Acar ve İremnur Mengübeti, Prof. Dr. Türkan Saylan için hazırladıkları metinleri okudular. Anma programı, ÇYDD Çerkezköy Şube Başkanı Nigar Soyak okuduğu şiirin ardından, Türkan Saylan’ın büstüne çelenk bırakılması ile sona erdi.       

 


Gündem 19.05.2022 21:59:00 0

Prof. Dr. Türkan Saylan' ı Minnetle Andık

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, vefatının 13. yılında adının verildiği Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.


1

Karahisarlı Köyünde Görkemli Açılış

2

Halk Günü Buluşmaları Devam Ediyor

3

TEKİRDAĞ’ a 21 Doktor Kadrosu Tahsis Edildi

4

Tekirdağlı şehidin adı Vatan Mahallesi Barış Sokak’ta yaşayacak

5

Börek Festivali Yapılıyor

6

Çerkezköy' de Kurban Satış Yeri Hazırlığı Tamam

7

Tren Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: . . Türkan Saylan' Minnetle Andık