Çerkezköy' de Kurban Satış Yeri Hazırlığı Tamam Belediye Başkanı Vahap Akay, “Vatandaşlarımızın sorunsuz bir Kurban Bayramı geçirmesi için Kurban Satış ve Kesim Yerimizi bu yıl da hazır hale getirdik” dedi.
Tren Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda Yüksek Hızlı Tren hatlarında 11 bin 838, ana hat ve bölgesel trenlerde 39 bin 800 olmak üzere toplam 51 bin 638 kişilik ek kapasite artışı yapıldığını duyurdu.
Çerkezköy' de Dünya Yoga Günü Kutlandı Çerkezköy Belediyesi tarafından 21 Haziran Dünya Yoga Günü dolayısıyla Kartal Tepe Piknik ve Mesire Alanı’nda sabah ve akşam olmak üzere iki seans yoga etkinliği gerçekleştirildi
Feci kaza, İbresi 125 km'de takılı kaldı Tekirdağ Sahilinde görülmemiş kaza, aracın motoru 50 metre ileri fırladı 2 yaralı var.
Aygun Köy Okullarını TBMM'ye Sordu Tekirdağ'da bir süredir gündem olan köy okullarının içler acısı halini Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun soru önergesi vererek konuyu TBMM'ye taşıdı.

Nizam Perk ,Türkiye MaviVatan’dan vazgeçmez!  

Erdal öner ve Fatma öner
25.05.2022 02:50:27
Herşeyin hayırlısı olsun Hakkınızda.iyiki varsınız.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

19 Mayıs, kurtuluşu milletin tertemiz sinesinde arayanların harekete geçtiği gündür. Kurtuluş Savaşımız, ezilen tüm uluslar için bir yol haritası olmuştur. Bu anlamda 19 Mayıs, sadece milletimiz için değil, dünyadaki tüm mazlum uluslar için bir dönüm noktasıdır. Kurtuluş mücadelemiz, savaş meydanlarının ardından çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma mücadelesine dönüşmüştür. Sosyal, ekonomik ve hayatın tüm alanlarında yapılan devrimlerle bir medeniyet mücadelesi haline gelmiştir. Ülkemizin kurucuları, bu kutlu mücadelenin başlangıç tarihi 19 Mayıs’ı ülkenin geleceği olan gençlere bayram olarak hediye etmişlerdir.

Buna karşın günümüzde, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz üretime katılamamaktadır. Ülkemizde her dört gençten biri ne bir işte çalışmakta ne de okumaktadır. Taşı sıksa suyunu çıkaracak gençlerimiz, ev genci olmuş, evde oturup ailelerinin eline bakmaktadır. Ülkede çalışacak bir iş bulanların yarısından fazlası da mevcut hükümetin yaptığı hatalar nedeniyle, açlık sınırının altındaki asgari ücret veya civarında ücret almaktadır. Bu ülkenin gençleri, maalesef artık hayatlarını başka ülkelerde kurmanın peşinde koşmaktadır. Oysa Türkiye, gençlerine başka ülkelerdeki akranları kadar sürede, onlar kadar çalışıp üretecek ve kazanacak eğitimi verebilecek, başka ülkelerdeki akranları kadar iş ve aş imkanı sağlayabilecek potansiyeli olan bir ülkedir. Sorunlar büyüktür ama çözümsüz değildir. Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, demokrasiyi ve hukuk devletini yeniden ayağa kaldıracağız. Üreterek, hakça paylaşarak, ülkemizi yeniden gençlerin geleceğe umutla baktığı bir ülke haline getireceğiz. 

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan kılmak için canlarını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı bir kere daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.


Gündem 18.05.2022 23:21:00 0

Öztrak’ın, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” mesajı:

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919, milletimizin devrin egemen güçlerine karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın çoban ateşinin yakıldığı gündür.


1

Karahisarlı Köyünde Görkemli Açılış

2

Halk Günü Buluşmaları Devam Ediyor

3

TEKİRDAĞ’ a 21 Doktor Kadrosu Tahsis Edildi

4

Tekirdağlı şehidin adı Vatan Mahallesi Barış Sokak’ta yaşayacak

5

Börek Festivali Yapılıyor

6

Çerkezköy' de Kurban Satış Yeri Hazırlığı Tamam

7

Tren Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor

SON YÜKLENENLER