EVSİD, 60 ülkeden 100 alıcıyı İstanbul'a getiriyor Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), 1-4 Haziran tarihleri arasında 'Turkish Housewares by Invitation Only' etkinliği kapsamında 60 ülkeden 100 alıcıyı İstanbul'da buluşturacak.
Ovit Dağı Tüneli ve Çanakkale Köprüsü bile daha kısa sürede tamamlandı 28 Aralık 2017 tarihinde temeli atılan 46 km’lik Tekirdağ Hayrabolu karayolu 6 yıldır tamamlanamıyor.
Düşük Faizli Tarım Kredileri TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Küçükbaş hayvancılıkta kredi üst limiti 15 milyon liradan 25 milyon liraya çıkarıldı.
Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi (GADOM) Açılış Töreni Gerçekleşti Tekirdağ NKÜ ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin ortağı olduğu, Kırklareli Üniversitesinin ise Koordinatörlüğünü gerçekleştirdiği (GADOM)'nin Açılış ve Ortaklık Protokolü İmza Töreni gerçekleşti.
Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi (DTİM), Firmalara Danışmanlık Hizmeti Veriyor “İlimizdeki ve bölgemizdeki firmalar ile yurt dışındaki firmalar arasında ticaret köprüleri kuruyoruz”

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

HABER FATİH ERGE

Lojistik üs haline dönüşen Tekirdağ’dan Avrupa’ya nakliye için kestirme alternatif yol olarak planlanan Hayrabolu Tekirdağ karayolu teknik hataların bedelini ödüyor.

İddialara göre Ortaca- Osmanlı Mahalleleri arasında 10 km’lik kısımda bulunan elektrik direkleri enerji nakil haritasına işlenmediği için durma noktasına geldi. Harita üzerinde yapılan ihalede güzergah üzerinde enerji nakil hatların gözükmediği için yüklenici firma Tredaş’a direkleri geri çekmesi gerektiğini, Tredaş ise direklerin bulunduğu yerleri birkaç yıl önce kamulaştırdığını ve arazi sahiplerine paralarının ödendiğini ikinci bir kamulaştırma yapılamayacağını iletmiş. Sorunun çözülebilmesi için çalışmalar devam ediyor.

DÖNEMİN ULAŞTIRMA BAKANI "İŞLERİ BİTİRİYORUZ" DEMİŞTİ

2017 yılında temel atma töreninde dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konuşmasında “... Değerli vekilim buranın 20 yıl içerisinde bitirileceği konuşuluyor dedi, muhtemelen 2020 ile 20 sene karıştırıldı biz eskisi gibi temel atıp arkamızı dönüp durmuyoruz biz temel atıyoruz, aynı şekilde takip ediyoruz ve işleri bitiriyoruz.” demişti. Vekilin dil sürçmesi mi yoksa gerçekten o şekilde ifade ettiği bilinmez ama manzara vekili haklı çıkarıyor. 

Hayrabolu-Tekirdağ karayolu tünelsiz, viyadüksüz, dümdüz bir yol olmasına rağmen 6 yıldır tamamlanamıyor olması Tekirdağ’ın Ankara’daki öneminin sorgulanmasına yol açıyor.

OVİT DAĞI TÜNELİ 6 YILDA TAMAMLANDI

Vikipedia kaynağına göre Ovit Dağı Tüneli, Türkiye'de Rize-Erzurum arasındaki kara yolunun İkizdere-İspir mevkinde bulunan Ovit Dağı Geçidi'ni aşan kara yolu tünelidir. Toplam uzunluğu 14.3 km olan yolun 1.7 km'si aç-kapa, 12.6 km'si ise tünel kazısıdır. Dünyanın ise en uzun dördüncü çift tüplü kara yolu tünelidir. 13 Mayıs 2012’de temeli atıldı 13 Haziran 2018’de açılış yapıldı.

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ 5 YILDA TAMAMLANDI

1915 Çanakkale köprüsü 18 Mart 2017 de temeli atıldı, 18 Mart 2022 de açılışı yapıldı. 2.023 metre orta açıklık uzunluğu ile Japonya'daki Akashi Kaikyō Köprüsü'nü geçerek dünyanın en uzun orta açıklığına sahip asma köprüsü olmuştur. Köprünün toplam uzunluğu 4.608 metredir.

DÜNYANIN EN ZORLU PROJELERİ BİLE DAHA HIZLI YAPILDI

Hayrabolu ve bölgedeki yerleşim merkezlerini Tekirdağ ile otoyol ve çevre yollara yüksek standartlı bağlayan toplam 45,7 km uzunluğundaki Hayrabolu-Tekirdağ Yolu’nun 13 km’lik kesimi 28 Kasım 2020 tarihinde trafiğe açılmış, Kandamış-Ortaca köyleri arasındaki 7 kilometrelik ikinci etap ise Aralık 2021 tarihinde yine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla açılmıştı.

Özetle dünyanın en zor projeleri arasında yer alan Ovit Dağı Tüneli ve 1915 Çanakkale köprüsü Hayrabolu-Tekirdağ Karayolundan daha kısa sürede tamamlandı.

TEKİRDAĞLILAR ÖFKELİ

Tekirdağ devlet yatırımlarında ülkenin diğer illerine nazaran çok daha az yatırım aldıklarını dile getirerek, alınan yatırımların da uzun yıllar tamamlanamaması konusunda şikayetlerini her platformda dile getirmeye çalışıyorlar.


Ekonomi 7.05.2022 00:50:00 0

Ovit Dağı Tüneli ve Çanakkale Köprüsü bile daha kısa sürede tamamlandı

28 Aralık 2017 tarihinde temeli atılan 46 km’lik Tekirdağ Hayrabolu karayolu 6 yıldır tamamlanamıyor.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER