TEKİRDAĞ’ a 21 Doktor Kadrosu Tahsis Edildi Doktorlarımızın atamaları 29 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMBA tarihinde yapılacak ve görevlerine başlayacaklardır.
Tekirdağlı şehidin adı Vatan Mahallesi Barış Sokak’ta yaşayacak Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz Spor Tesisleri, Barış Sokak’ta düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Ülkü Ocakları Öğrencilere Hediye Veriyor Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile 100 bin öğrenciye karne hediyesi dağıtılacağını duyurdu.
Bütçe Yapamaz Haldesiniz, Sandığı Getirin Mızrak çuvala sığmıyor. 2022 bütçesinin ömrü 6 ay bile sürmedi. “Faiz sebep, enflasyon netice” diyerek döviz kurunu ve enflasyonu arşa çıkaranlar, şimdi çıkmış hiç sıkılmadan “enflasyon sebep, tutmayan bütçe netice” diyor.
Cüneyt Yüksel' in Muhteşem Şovu Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede görev yapan basın mensupları ile birlikte belediye tarafından gerçekleştirilen proje ve yatırımları yerinde değerlendirdiği bir tanıtım turu gerçekleştirdi.

Nizam Perk ,Türkiye MaviVatan’dan vazgeçmez!  

Erdal öner ve Fatma öner
25.05.2022 02:50:27
Herşeyin hayırlısı olsun Hakkınızda.iyiki varsınız.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

Yapılan etkinlikte, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Nevzat Ulu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Belediye Meclis Üyeleri, NKÜ Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Canan Şen, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal İşler Daire Başkan V. Dr. Fatih Bakanoğulları, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Sertaç Balyemez, Karamurat Mahalle Muhtarı Ahmet Ergene ve üreticiler yer aldı.

Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin imkânlarını kullanarak üreticimize destek olmaya devam edileceğini belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Bugünün şartlarıyla en önemli gerçek üreticimize destek olmak. Üreticimizin maliyetlerini ne kadar düşürebilirsek içinde bulunduğumuz bu enflasyonist ortamda, hem üreticimizi hem de hemşehrilerimizi o kadar rahatlatırız.

Bizler belediye olarak üstümüze vazife olan işleri yapmaya çalışırken ve günün maliyetleri altında zorlanırken Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin üreticilerimize destek vermesi mutlu ediyor.

Vasıf kaybedip yeterli düzeyde verim alınamayan meraların ot verimlerini artırmak amacıyla 2015 yılında başlatılan proje kapsamında ot verimi 50 kilograma kadar düşen alanlarda verimin 4 kat artırılarak 200 kilogram seviyesine çıkarılması hedeflenmektedir.

Üreticilerimize projenin hayırlı ve uğurlu olmasını ümit ediyor, emeği geçen başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak olmak üzere, NKÜ Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Canan Şen nezdindeki tüm personellere teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Albayrak, “Tarım ve hayvancılığın desteklenmesi konusunda Türkiye çapında örnek projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan ve Türkiye'nin en büyük ıslah projesi olma özelliğini taşıyan, Mera İyileştirme ve Yönetimi projesi; kırsal mahallelerde bedava ot kaynağı olan meraların daha verimli kullanılması için 7 yıldır uygulamaya devam edilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara İlçe Belediyesi ve Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile ortak yürütülen ayrı bir mera ıslah projesi ile Karamurat ve Sarnıç mahallelerinde gübre uygulamasının yanı sıra İngiliz çimi, İtalyan çimi ve Yonca olmak üzere 2.084 kg tohum 670 dekar mera alanına ekilmiştir. Yine bu iki mahallemize 2015 yılından itibaren 96.800 kg 20*20*0 kompoze gübre uygulaması yapılmıştır. Güncel gübre ve tohum fiyatları göz önüne alındığında iki mahallemizdeki hayvancılığın gelişmesi için güncel olarak yaklaşık 1 milyon TL harcama yapılmıştır.

BAŞKAN ALBAYRAK: "PROJEMİZ MERALARIMIZIN GELECEKTEKİ DURUMUNUN TEMİNATI OLACAKTIR"

Karamurat Köyü'nde düzenlenen programda, kırsal mahallelerde uygulanan mera ıslah projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Vasıf kaybedip yeterli düzeyde verim alınamayan meraların ot verimlerini arttırmak amacıyla 2015 yılında başlatılan proje ile toplamda, 115.425 dekar meranın ıslahı yapılmıştır. Yapılan iyileştirme ile ot verimi 50 kilograma kadar düşen alanlarda verimin 4 kat artırılarak 200 kilogram seviyesine çıkarılması hedeflenmektedir. Böylece ekonomik anlamda hayvancılık yapmak isteyen işletmeler, kaliteli kaba yem ihtiyaçlarının önemli kısmını çayır ve meralardan karşılamış olacaktır.

Proje ile 248.878 dekar (İl Merasının % 77'si) mera alanı proje kapsamına alınmıştır. Bu alanın 115.425 dekarına (İl merasının % 36'sı) 2.786.250 kg 20*20*0 kompoze gübre uygulaması yapılmıştır.

115.425 dekar alanda 150'şer kg ot artışı hesaplandığında proje uygulama süresince yaklaşık 34.627 ton kaba yem elde edildiği tahmin edilmektedir. İlimizin kaliteli kaba yem açığı göz önüne alındığı zaman, elde edilen ot miktarının önemi anlaşılmaktadır.

Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi ile proje uygulanan mahallelerde yapılan eğitim ve bilgilendirme çalışmalarımız ile de konunun önemi üreticilerimize açıklanarak çayır ve meraların öneminin anlaşılması sağlanmış ve koruyarak kullanma suretiyle verimliliği sürekli hale getirilmeye başlanmıştır. Projemiz meralarımızın gelecekteki durumunun teminatı olacaktır. Tüm çiftçilerimize ve üreticilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Karamurat Mahalle Muhtarı Ahmet Ergene, projenin gerçekleştirilmesine öncülük eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a, NKÜ Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Canan Şen’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.


MANŞET 25.05.2022 00:58:00 0

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

Karamurat Mahallesi Mera Islah Alanında, 22 Mayıs 2022 Salı günü yapılan etkinlikle mera alanında gözlem yapılarak, teknik personellerden ıslah çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alındı.


1

Karahisarlı Köyünde Görkemli Açılış

2

Halk Günü Buluşmaları Devam Ediyor

3

TEKİRDAĞ’ a 21 Doktor Kadrosu Tahsis Edildi

4

Tekirdağlı şehidin adı Vatan Mahallesi Barış Sokak’ta yaşayacak

5

Börek Festivali Yapılıyor

6

Çerkezköy' de Kurban Satış Yeri Hazırlığı Tamam

7

Tren Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor

SON YÜKLENENLER