Tekirdağ Ganos’lara yılın ilk karı düştü Tekirdağ’ın Marmara Denizine paralel uzanan Ganos Dağlarına yılın ilk karı düştü. Doyumsuz güzellikteki manzaraları Tekirdağlı Amatör Offroadçular görüntüledi.
Hafta sonu yürüyüşü için alternatif bir rota ‘Naip Kalesi’ Süleymanpaşa’da gezilecek yerler dendiğinde Uçmakdere, Ganos Dağları, Yamaç Paratşüt alanı gibi çok bilinen yerler gelir.
Balkanlarda Cüneyt Yüksel’in iç dünyasına yolculuk (Yorum) Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in 10 Kasım’da Atatürk Evine belediye meclis üyeleri ve gazetecilerle yaptığı ziyaret konuşulmaya devam ediyor.
Gizli hazine keşfedilmeye hazır Süleymanpaşa Belediyesi Naip Kalesi, Manastır gibi tarihi anlamı bulunan alanlar ile Naip Şelalesi ve Doğa Yürüyüşü Parkuru doğaseverlerin daha kolay ulaşabilecekleri duruma getiriliyor.
Türk Macar Dostluğunda Tarih Yeniden Canlanıyor Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Macar bağımsızlık hareketinin önderi II. Rakoczi Ferenc'in Tekirdağ'a ayak basışının 301. Yılı dolayısıyla, Erdel’den Tekirdağ’a Rakoczi’nin izinde sanal tur, adlı projeyi hayata geçiriyor

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Marmaraereğlisi Belediyesi düzenlediği gezilerle vatandaşlarını ülkemizin eşsiz güzellikleri ve tarihi yerleriyle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda her yıl düzenlenerek gelenekselleşen kültür gezilerine Ramazan ayının ilk günü itibari ile başlandı.

Marmaraereğlililer kültür gezileri ile tarihte kısa bir yolculuğa çıkıyor

Marmaraereğlisi’nden geziye kayıt olan vatandaşlar Ramazan’ın ilk günü, Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu Yarımadası’na ulaştı. Türk'ün şanlı tarihinin en şerefli sayfalarından biri olan Çanakkale Savaşı’nın yapıldığı toprakları, Milli Mücadele'nin destanlaştığı yerleri, yakından görerek milli duyguları yaşama fırsatı buldu. Geziye katılan Marmaraereğlililere; Çanakkale Şehitleri Anıtı başta olmak üzere, namazgâh, Seyit onbaşı, Şahin deresi, Zığındere sargı yeri şehitliği, Yahya Çavuş, Alçıtepe Hastane Müzesi, 57. Alay, Conk Bayırı gibi önemli noktalar, rehber eşliğinde tanıtıldı.

Çanakkale Destanı’nın yazıldığı Gelibolu Yarımadası ile başlayan Marmaraereğlisi Belediyesi Kültür Gezileri İstanbul ile devam etti. İstanbul’a ulaşan Marmaraereğlili vatandaşlar, tarihi yarımada da Sultan Ahmet,  Eminönü ve Mısır Çarşısı’nı ziyaret ettikten sonra Eyüp Sultan Camii ve Piyer Loti’yi rehber eşliğinde gezme fırsatı yakaladı.

Çanakkale ve İstanbul’un ardından, tarihi açıdan bir çok değer taşıyan kültür abidesi şehir, Edirne’ye giden Marmaraereğlili’ler, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii başta olmak üzere, Balkan Şehitliği, Üç Şerefeli Cami, Eski Cami, Eski Pazar Kapalı Çarşı ile Sultan 2. Beyazıt tarafından yaptırılan ve dönemin en önemli sağlık kurumu olan Beyazıt Külliyesi’ni görme fırsatı buldu.

‘’Kültür gezilerimize vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.’’

Belediye Başkanı Hikmet Ata, Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından, Ramazan Ayı boyunca düzenlenecek olan Kültür Gezileri’ne vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek; ‘’Pandemi nedeniyle iki yıldır ara verdiğimiz kültür gezilerimize, pandemi tedbirlerinin kalkmasıyla birlikte yeniden başladık. Tarihi mirasımızın en önemli eserlerinin yer aldığı kentlerimize düzenlediğimiz gezilere vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgi bizleri ziyadesiyle memnun etmekte. Ülkemizin kültürel zenginliğini ve güzelliğini vatandaşlarımıza yerinde görme imkanı sağlıyoruz. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’da, bir yandan vatandaşlarımızın camilerimizin maneviyatını teneffüs etmelerini sağlarken diğer yandan da bireysel kültür hazinelerine katkı sağlıyoruz. Gezilerimize katılan, ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini belirtti.

Marmaraereğlisi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Ramazan ayı Kültür Gezilerine, 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlar ücretsiz olarak katılabiliyorlar. Ramazan ayı boyunca Çanakkale, Edirne ve İstanbul’a devam edecek olan kültür gezilerine katılmak isteyen vatandaşlar, Marmaraereğlisi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilirler.

 


GEZİ 14.04.2022 23:43:00 0

Marmaraereğlisi Belediyesi Kültür Gezileri Başladı

Marmaraereğlisi Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında; Edirne, İstanbul ve Çanakkale'ye kültür gezileri düzenliyor. Şehrin tarihi yerleri ve doğa güzellikleri rehber eşliğinde katılımcılara tanıtılıyor.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER