EVSİD, 60 ülkeden 100 alıcıyı İstanbul'a getiriyor Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), 1-4 Haziran tarihleri arasında 'Turkish Housewares by Invitation Only' etkinliği kapsamında 60 ülkeden 100 alıcıyı İstanbul'da buluşturacak.
Ovit Dağı Tüneli ve Çanakkale Köprüsü bile daha kısa sürede tamamlandı 28 Aralık 2017 tarihinde temeli atılan 46 km’lik Tekirdağ Hayrabolu karayolu 6 yıldır tamamlanamıyor.
Düşük Faizli Tarım Kredileri TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Küçükbaş hayvancılıkta kredi üst limiti 15 milyon liradan 25 milyon liraya çıkarıldı.
Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi (GADOM) Açılış Töreni Gerçekleşti Tekirdağ NKÜ ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin ortağı olduğu, Kırklareli Üniversitesinin ise Koordinatörlüğünü gerçekleştirdiği (GADOM)'nin Açılış ve Ortaklık Protokolü İmza Töreni gerçekleşti.
Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi (DTİM), Firmalara Danışmanlık Hizmeti Veriyor “İlimizdeki ve bölgemizdeki firmalar ile yurt dışındaki firmalar arasında ticaret köprüleri kuruyoruz”

Nizam Perk ,Türkiye MaviVatan’dan vazgeçmez!  

Erdal öner ve Fatma öner
25.05.2022 02:50:27
Herşeyin hayırlısı olsun Hakkınızda.iyiki varsınız.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

2023 yılı için 3 milyar dolar ihracat hedefi belirleyen Türk kuru meyve sektörü, Kuru Meyve Tanıtım Grubu (KMTG) öncülüğünde kuru meyve tüketim alışkanlığı olan ancak Türkiye´nin ihracatının az olduğu pazarlarda yürüttüğü tanıtım çalışmalarına son halka Hindistan´ı ekliyor.

Dünya´nın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan´ı, Türk Kuru Meyve Sektörü Hedef Pazar olarak belirledi. Türkiye´nin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı ve Antep fıstığının dünya genelinde tanınması için çaba gösteren Kuru Meyve Tanıtım Grubu (KMTG) Hindistan´da tanıtım atağı başlattı.

Hindistan´ın Mumbai şehrinde 22-24 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen Annapoorna World Of Food 2016 Fuarı´na katılarak Türk kuru meyvelerinin tanıtımını yapan KMTG, 2017 yılında Hindistan pazarında yoğun tanıtım çalışmaları yapacak.

Her yıl bir ülkede tanıtım çalışmalarında yoğunlaştıklarını belirten Kuru Meyve Tanıtım Grubu Başkanı Osman Öz, 2015 yılında Çin´de, 2016 yılında Güney Kore´de yaptıkları tanıtım çalışmalarını 2017 yılında Hindistan´da yapma kararı aldıklarını kaydetti.

Hindistan´ın 1 milyar 300 milyonluk nüfusu ve hızla gelişen ekonomisiyle cazip bir pazar konumunda olduğuna işaret eden Öz, "Bütün bu olumlu verilerin yanında Diwali adını verdikleri festivallerinde birbirlerine kuru yemiş ve kuru meyve hediye kutuları hazırlayıp verme gibi bir gelenekleri var. Yıllık 150 milyon dolarlık kuru meyve ithalatları var. Türkiye´nin ihracatı ise çok sınırlı. Hindistan´a orta vadeli bir tanıtım çalışmasıyla başarılı sonuç alabileceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Tanıtım çalışmalarında neler yapılacak?

Annapoorna World Of Food 2016 Fuarı sırasında KMTG Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öz ve KMTG Yönetim Kurulu Üyesi Yurtcan Biryol, KMTG´nin2017 yılında Hindistan´da yürüteceği tanıtım çalışmalarını koordine edecek PRşirketini belirlemek için çalışma yürüttü. 5 PR şirketi ile görüşen ikili, Hindistan´da  yapılacak tanıtım çalışmalarının ana başlıklarını ise; Pazar araştırması, medya yönetimi, yerel dilde web sitesi, Hindistan´da büyük market zincirlerinde tadım aktiviteleri, sosyal medya hesapları açılması ve yönetimi, yerel fikir öncüleri aracılığıyla algı yönetimi ve  Hintli gurme ve gazeteciler içinTürkiye´ye basın gezisi düzenlenmesi olarak tespit etti.

Hint kültüründe büyük yer tutan Diwali adı verilen festivallerde Hintliler birbirlerine kuru meyve sepeti hediye ediyor. KMTG, bu festivalde Türk ürünlerinin hediye olarak verilmesi için de tanıtım yapacak.

Annapoorna World Of Food 2016 Fuarı´nda Kuru Meyve Tanıtım Grubu´nu KMTG Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öz, Yönetim Kurulu Üyesi Yurtcan Biryol ve EİB Sektörel Tanıtım Grupları Şefi Gökçe Tol temsil etti. KMTG standını Türkiye´nin Mumbai Başkonsolosu E. Sabri Ergen ve Mumbai Ticaret Müşaviri Salih Ünver ziyaret etti.


Ekonomi 26.09.2016 11:53:17 0

Kuru Meyve de 2017 yılında hedef ülke Hindistan

KMTG, kuru meyvelerimizi Hintlilere sevdirecekler


1

Karahisarlı Köyünde Görkemli Açılış

2

Halk Günü Buluşmaları Devam Ediyor

3

TEKİRDAĞ’ a 21 Doktor Kadrosu Tahsis Edildi

4

Tekirdağlı şehidin adı Vatan Mahallesi Barış Sokak’ta yaşayacak

5

Börek Festivali Yapılıyor

6

Çerkezköy' de Kurban Satış Yeri Hazırlığı Tamam

7

Tren Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor

SON YÜKLENENLER