Dünya Zor Günlerden Geçecek Bu konuda yeterlilik sertifikaları bulunarak, eğitmenlik yapan ''Özlem Recep''; parapsikoloji, telekinezi ve evrensel yaşam enerji alanlarıyla yakından ilgilenmektedir.
Avrupa Müslüman Forumu: Barışın sağlanması mutlak zorunluluktur Avrupa Müslüman Forumu, dünya gündeminin ilk sırasında yer alan Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Rusya Talimat Verdi, 'Kürtlerle Temaslar Kurun' Rusya Dışişleri Bakanlığı Suriye Hükümetinin Kürtler arasında yapıcı temaslar kurulması çağrısında bulundu.
Kırım Tatar Türkleri Dernekleri Tek Yumruk Oldu Türkiye’de faaliyet gösteren 55 Sivil Toplum Kuruluşu ve bu kuruluşların temsil ettiği milyonlarca Kırım Tatarı adına Rusya’yı protesto eden Kırım Tatar Teşkilatları Platformu üyeleri, Ukrayna’nın yanında olduklarını açıkladı.
Evine Roket İsabet Etti, Hatıra Selfisi Çekti Kiev Poznyaki’de oturan Mariya Satayeva evinin önünde hatıra selfisi çekerek yıkımı gösterdi.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, 2022 yılbaşı vesilesi ile yeni yıl mesajı yayınladı. Çubarov, ATR Kırım Tatar kanalından yayınlnan video mesajında, KTMM’nin 2021 çalışmalarına değinerek 2022’de de Kırım’ın Rus işgalinden kurtuluşu için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. KTMM Başkanı ayrıca düzmece davalarla hapiste alıkonulan Kırım Tatarlarına da değinerek, dayanışma adına siyasi tutsakların ailelerine destek gösterilmesi için çağrıda bulundu.

“BU ÜMİTLER GERÇEKLEŞECEK İNŞALLAH. AMA BUNUN İÇİN KIRIM ANAYURDUMUZU RUS İŞGALCİLERDEN KURTARMAMIZ GEREKİYOR”

“2022’nin hepimiz için nasıl olacağını elbette bilmiyoruz, ama Allah’tan ümit ediyoruz ve ondan Kırım Tatar milletine, Kırım anavatanımıza merhametini istiyoruz. Halkımızın en içten arzuları; barış, özgürlük ve vatanında bahtlı bir yaşayış. Bu ümitler gerçekleşecek inşallah. Ama bunun için Kırım anayurdumuzu Rus işgalcilerden kurtarmamamız gerekiyor.” diyen Çubarov, Kırım Tatar Milli Meclisi’nin geçen yıllarda olduğu gibi 2022 boyunca bütün faaliyetlerini Kırım’ın Rus işgalcilerden kurtarılması ve Ukrayna devleti içinde Kırım Tatar milletinin haklarının daha ziyade tanınmasının teşkil edeceğini belirttti.

Kırım Tatarlarının isteklerinİ yerine getirmek için 2021’de Kırım Tatar Milli Meclisi’nin Ukrayna devlet organlarıyla birlikte hayli önemli adımlar attığını belirten Çubarov konuşmasında; 46 devleti ve uluslararası teşkilatları birleştiren Kırım Platformu’nun, Ukrayna’nın üst siyasi düzeyde yerli halklarına ilişkin kabul ettiği yasayı, Ukrayna’nın Geçici Olarak İşgal Edilen Topraklardan ve İç Sığınmacılardan Sorumlu Bakanlığı’nın 2022-2032 yılları için öngördüğü Kırım Tatar dilinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması stratejisini, ayrıca Ukrayna Bakanlar Kurulu Komitesi’nin Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanlığı tarafından hazırlanan “Latin harflerine dayalı Kırım Tatar Alfabesinin kabul edilmesine dair” adlı karar tasarısını ve diğer çalışmaları hatırlattı.

“HEM UKRAYNA İÇİNDE HEM ULUSLARARASI PLATFORMLARDA ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI”

Refat Çubarov daha sonra Kırım’ın kurtarılması için çalışan herkese teşekkür ederek, “Gerçekten 2021’de Kırım’ın işgalden kurtarılmasına ve Kırım’ın halkının haklarının korunmasına hem Ukrayna içinde hem uluslararası platformlarda çok önemli adımlar atıldı. İnşallah bunların neticelerini ileride göreceğiz. Burada ben Kırım Tatar Milli Meclisi ile birlikte çalışan Ukrayna milletvekillerimize, birçok Ukrayna’daki ve diasporadaki Kırım Tatar sivil toplum kuruluşlarına, Kırım Tatar aktivistlerine, Ukrayna ordusunda hizmet eden askerlerimize, Kırım Tatar gazetecilerine, tarihçilerine, hocalarımıza, sporcularımıza ve milletimize hizmet eden diğer kişilere teşekkür etmek isterim, çok sağ olsunlar. “ ifadelerinde bulundu.

“Kırım’ın Rusya Federasyonu tarafından işgali çok uzun sürdü, 2021’de Rus işgalciler tarafından milletimize, insanlarımıza karşı birçok cinayetler işlendi. Bugüne kadar 120’den ziyade soydaşlarımız haksız hapiste alıkonuldu.” diyen Çubarov, Rus işgalciler tarafından uydurulan düzmece mahkemelerce, hukukusz şekilde yıllarca hapis cezalarına çarptırılan Kırım Tatarlarını, KTMM Başkan Yardımcısı Nariman Celal’i, Asan Ahtemov ve Aziz Ahtemov’u hatırlattı. Çubarov Rusya’nın haksızlıklarına sessiz kalmadıklarından cezalandırlan söz konusu Kırım Tatarları için, “Milletimiz böyle yiğitlerle gururlanıyor. Bütün dünya onlara saygı ve hürmet gösteriyor” diyerek cesareteerini övdü. Yılbaşı mesajında hapiste alıkonulan Kırım Tatarlarının ailelerine, akrabalarına sahip çıkılması için soydaşlara çağrıda bulunan Çubarov, “Sık sık onları ziyaret edin. Onların annelerine, babalarına, çocuklarına elinizden geldiğince destek verin.” dedi.

KTMM Başkanı mesajında son olarak, “Er ya da geç işgalciler vatanımızdan kovalanacaklar. Elbette bizler bu vakti kısa bir zamanda oldurmak için çalışmalara devam edeceğiz. Aynı zamanda bizim için çok önemli, milletimizi koruyacak, kimliğimizi saklayacak adımlara ihtiyacımız var. ve bunun için birliğimizi ve beraberliğimiz daha ziyade kuvvetlendirmemiz gerek. İnşallah bu yoldan ayrılmayacağız. Kırım’ın geleceği parlaktır, çünkü o toprağın, o yeşil adanın sahibi var. O sahibin ismi Kırım Tatar milletidir. Gelen 2022 yılı hepimize hayırlı olsun ve Kırım’a kavuşmayı nasip etsin inşallah.” diye kaydetti.

Kaynak Kırım Haber Ajansı


Dünya 1.01.2022 21:38:00 0

Kırım Tatar Milli Meclis Başkanı Çubarov Yılbaşı mesajı yayımladı

Çubarov, “Kırım’ın geleceği parlaktır, çünkü o toprağın, o yeşil adanın sahibi var. O sahibin ismi Kırım Tatar milletidir. Gelen 2022 yılı hepimize hayırlı olsun ve Kırım’a kavuşmayı nasip etsin inşallah.” diye kaydetti.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER