CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ankara´da meydana gelen katliamın saldırıya maruz kalanlar ile yakınlarını kaybeden aileler üzerinde yarattığı travmanın etkilerini azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.

 

 

 

Ankara´da 10 Ekim´de yaşanan katliamda 102 kişinin yaşamını yitirdiğini ve yüzlerce kişinin de yaralandığını anımsatan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, yaralananlarla birlikte, olayı yaşayan ancak yara almadan kurtulan vatandaşlar ve ailelerinin de psikolojik olarak etkilediğine dikkat çekti.

 

 

 

KORKUNÇ BİR TECRÜBE

 

Saldırıya maruz kalanlar ile ailelerinin başa çıkılması kolay olmayan korkunç bir tecrübe yaşadıklarının altını çizen İlgezdi, Sağlık Bakanlığı tarafından yaşanacak travmaları ortadan kaldırmaya yönelik çalışma olup olmadığını Bakan Mehmet Müezzinoğlu´na sordu.   

 

 

 

BAKANLIK NE YAPIYOR?

 

CHP´li İlgezdi, gönüllü Psikologların, saldırıya maruz kalan ya da dolaylı olarak etkilenen vatandaşlarımızda ciddi ruhsal yaralar açılmaması için harekete geçtiğini anımsatarak, Sağlık Bakanlığı tarafından hangi önlemlerin alındığının kamuoyuna açıklanmasını istedi.

 

 

 

BAKAN MÜEZZİNOĞLU´NA SORULAR

 

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu´nu şu soruları yöneltti:

 

 

 

?Bakanlığınız vatandaşlarımızı Ankara´da yaşanan patlama olayı sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmeyi gerekli görmekte midir?

 

 

 

Bakanlığınız vatandaşlarımızı Ankara´da yaşanan patlama olayı sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmek üzere bir çalışma yapmış mıdır? Yaptı ise ne şekilde yapmıştır? Yapmadı ise ne sebeple yapmamıştır?

 

 

 

Bakanlığınız vatandaşlarımızı Ankara´da yaşanan patlama olayı sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmek üzere bir kamu spotu yayınlamayı düşünmüş müdür? Düşünmedi ise bunun faydalı olabileceğini düşünmekte midir? Düşünmüyor ise ne sebeple faydalı bulmamaktadır?

 

 

 

Bakanlığınız vatandaşlarımızı bu ve benzeri olaylardan sonra psikolojik destek almalarını sağlamak ve çok sayıda kişi etkilendiğinden uzman takviyesi gerekli olması durumu da göz önünde bulundurarak hastanelerde veya ilgili kurum kuruluşlarda bir hazırlık yapmış mıdır?

 

 

 

Bakanlığınız vatandaşlarımızı son dönemde ülke çapında yaşanan terör olayları sonrasında psikolojik destek alınması gerekebilecek durumlarla ilgili bilgilendirmeyi gerekli görmekte midir?

 

 

 

Bakanlığınız vatandaşlarımızı son dönemde ülke çapında yaşanan terör olayları sonrasında ortaya çıkabilecek travma vb. benzeri durumlarla ilgili bilgilendirmek üzere bir çalışma yapmış mıdır? Yaptı ise ne şekilde yapmıştır? Yapmadı ise ne sebeple yapmamıştır?

 

 

 

Bakanlığınız vatandaşlarımızı son dönemde ülke çapında yaşanan terör olayları sonrasında psikolojik destek almalarını sağlamak ve çok sayıda kişi etkilendiğinden uzman takviyesi gerekli olması durumu da göz önünde bulundurarak hastanelerde veya ilgili kurum kuruluşlarda bir hazırlık yapmış mıdır??

 

 


Gündem 21.10.2015 14:48:40 0

Katliamın psikolojik izleri nasıl silinecek?

CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ankara katliamında saldırıya maruz kalanlar ile yakınlarını kaybeden aileler üzerinde yarattığı travmanın etkilerini azaltmak amacıyla herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.


Başkan Yüksel’ den İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla’yı makamında ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Yol sorunu ortadan kalkıyor

Uzun yıllar boyunca yaşanan yol sorununu ortadan kaldırmak için iki yıldır kesintisiz çalışmalar yürüten Süleymanpaşa Belediyesi, yeni yol açma, yol tamiri, kaldırım ve sosyal donatı alanları faaliyetlerine hız verdi

Kadın girişimciler Demokrasi ve Özgürlükler Adasında Toplandı

Demokrasi ve Özgürlükler Adasında düzenlenen “Dünya Kadın Girişimcilik Günü” İstişare Toplantısına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve Hiascıkoğlu katıldı

Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Başvuruları Başladı

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri yarışması başvuruları başladı.

İçöz'ün İstifası bir başlangıç, ardı da gelecek.

Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi'nde (TESKİ) sular durulmuyor. Genel Müdür İbrahim İçöz isrifa mektubunu sosyal medya hesabından yayınladı.

1

Başkan Yüksel Atlas Pasajı esnafını ziyaret etti

2

Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi başladı

3

Çocuk parkları dezenfekte ediliyor

4

Bayburt'lu kadınlar yemekleriyle yarıştılar

5

NKÜ’de ‘Bilimsel Araştırma Çalıştayı’ Tamamlandı

6

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

7

“Mandacı; 30 Yaşındaki Bir İranlı Sahtekarın Önüne Yatanlardır”

SON YÜKLENENLER