YEL’in 19 Mayıs Mesajı Yel, Bugün 19 Mayıs 1919’da temelleri atılan kurtuluş mücadelemizin 103. Yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız.
Öztürk Yılmaz' dan 19 Mayıs Mesajı Öztürk Yılmaz mesajında, “Erdoğan rejimi yıktı diyoruz. Bu adamlar Erdoğan'la birlikte arkasına saklanıp Anıtkabir ziyaret ediyorlar. Bu ne demektir? Bu onu meşrulaştırmak demektir. Niye yapıyorlar bunu?
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’ndan 19 Mayıs açıklaması: İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, 19 Mayıs’ın 103.Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bir bir yok ettikleri Cumhuriyetimizin bütün değerlerini, and olsun ki, yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Prof. Dr. Türkan Saylan' ı Minnetle Andık Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, vefatının 13. yılında adının verildiği Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.
TEKİRDAĞ TSO Başkanı Cengiz Günay TOBB Genel Kurul Toplantısına Katıldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi.​

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Trakya Kalkınma Ajansı, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ve Habitat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Bölgesel Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi İstasyon Kırklareli’de yapılan toplantıya Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, KTO Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Özbek, Hüsnü Güngör Akarca, Kırklareli Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan, Kırklareli Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Savaş Erden, davetliler ve girişimciler katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Kırklareli’de hizmete giren Bölgesel Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin büyük bir nimet olduğunu belirtti. Şahin şunları söyledi: ”Bu İstasyonu kurarken bölgemize ciddi bir ivme kazandıracağını ve bu ivmeyle beraber de birçok alanda başta kobilerin dijitalleşmesi, kurumsallaşmasına katkı sağlamasını hedefledik ve amaçladık. Günümüz dünyasının bütün şartlarının gerekliliklerini yerine getirmemiz lazım. Belli bir zaman sonra çağa ve sisteme ayak uyduramayanlar, bugünü kazansalar bile yarını kaybedecekler. Günümüz dünyasında iş yapmak zor değil ama bu kazanç rekabetten dolayı 10 kazanırken 8'e 7'ye düşer. Belirli bir zaman sonra ikinci, üçüncü nesilde bu birikim ve motivasyon kaybolup gider. Şirketlerimizin ve gençlerimizin buna hazırlanması, uzun vadede günün koşullarına göre ayakta durabilmesi için bu çok önemli. Her zaman ve karlı olarak bizden sonraki nesillere de bırakabileceğimiz işletmeler oluşturmalıyız. Bunun yolu da günü takip etmekten ve geleceği yakalamaktan geçer. İstasyon Kırklareli Girişimcilik Destek Programı gençlerimizi ve onların kurdukları şirketleri geleceğe hazırlamak için devreye aldığımız bir programdır. Program kapsamında ortak çalışma alanları sağlamaktan, mentorluğa, e-ticaret altyapısı ve desteği sağlamaktan ihracat desteklerine kadar birçok ücretsiz hizmeti sizlere sunacağız. Programa katılacak firmalarımıza ve gençlerimize başarılar diliyor ve çalışmanın Kırklareli’ye, Trakya’ya ve ülkemize hayırlar, bereket getirmesini diliyorum. ”

Toplantıda bir açılış konuşması yapan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık da programın ayrıntıları hakkında bilgi verdi. Ilık şunları söyledi:” 2019 yılında girişimci bir Oda olarak yürüttüğümüz lobi faaliyetleri kapsamında, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde ve Habitat Derneği ortaklığı ile hayata geçen17 girişimcilik merkezinden bir tanesi olarak şehrimize kazandırdığımız, Edirne ve Tekirdağ’ı da kapsayan Bölgesel Topluluk Merkezi olan İstasyon Kırklareli, bir kez daha kapılarını girişimcilere, yeni fikirlere inovasyona açmış, pandemi sonrasında sizlerle birlikte bir kez daha hayat bulmuştur. “Kırklareli’de Yapacak Çok İş Var!” sloganı ile, gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmak amacıyla, ağır şartları el birliğiyle birlikte aşmamızı sağlayacak ve ortak çalışma kültürünü destekleyecek olan İstasyon Kırklareli’yi sizlerle paylaşmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyız. Program kapsamında sizlere üç boyutlu yazıcı, bilgisayar gibi donanım ve internet desteği sağlarken; dijital pazarlama, mobil fotoğrafçılık ve finansal bilinç programları haricinde, sizlerden gelecek talepler doğrultusunda iş alanlarınızı geliştirecek ve önünüze çıkan engellere bakış açınızı değiştirecek olan mentorluk destekleri ve ilave eğitimlerde sunacağız. Yaklaşık 3 yıldır devam eden pandeminin hayatımıza getirdiği zorluklar dışında, bizlere öğrettiği çok önemli bir olguda var: Zamandan ve mekandan bağımsız çalışma imkanı. Bu doğrultuda, girişimcilerin kendilerine pazar alanı olarak, sadece bulundukları şehirleri ve ülkeleri değil, dünyayı da hedeflemesi de artık çok daha kolay. Bu şartları sizlere sağlamak amacıyla da ABİGEM, Kalkınma Ajansı ve TSO’lar öncülüğünde hayat bulan, bölgesel ve ulusal pazarlara açılmanızı sağlayacak başta Dijital Trakya Online Pazaryeri ve İstasyon Kırklareli Eğitim Programı “Sınırları Aşan Kobiler” Programımızın sizlere çok güzel imkanlar ve fırsatlar yaratacağını düşünüyorum. Bu programları ve eğitimleri de destekleyecek şekilde, Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmetimizde siz kıymetli girişimcilerimizin hizmetinde olacaktır. Bütün bu imkanların yanı sıra, program boyunca siz değerli katılımcılarımızı faydalanabileceğiniz devlet destekleri konusunda da bilgilendireceğiz. Bu imkanlar dahilinde, ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik şartlarda yüksek kurdan doğan zorlu şartları fırsata çevirmekte yine bizlerin elinde. Fikriniz var. Katılımcısı olduğunuz bu program kapsamında, faydalanabileceğiniz imkanlar ve gelişebileceğiniz alanlar var. Bizler Kırklareli TSO ve Trakya Kalkınma Ajansı olarak, sizlerin yanındayız ve diyoruz ki; Kırklareli’de Yapacak Çok İş Var!  Program kapsamında hayat bulacak bölgemize, ülkemize yenilikçi ve yaratıcı bakış açıları kazandıracak bütün girişimlerimize şimdiden başarılar ve bol kazançlar diliyorum.”

İstasyon Merkezinin amaçları arasında Kırklareli ilinde yer alan girişimcilerin, iş fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan girişimcilik desteklerini ve hizmetlerini vermek ve Kırklareli ilindeki girişimcilik kültürünü ve ekosistemini geliştirmek gibi unsurlar yer alıyor.

İstasyon Kırklareli Merkezi kapsamında girişimcilere sunulacak hizmetler şunlar:

Girişimciliğin başlangıç aşaması veya ön kuluçka süresi olarak adlandırılan dönemdeki girişimciler için stratejik plan tasarımı, yenilikçilik, proje hazırlama ve yönetme, fikri ve sınai mülkiyet hakları, iş planı hazırlama, muhasebe, dış ticaret, pazar planı ve pazarlama, işletme mevzuatı, finans kaynakları, liderlik, strateji, girişimciler için hukuk ve benzeri temel girişimcilik konularında; eğitim programları ve seminerler organize etmek veya etkinlik düzenlemek; kaynakları dâhilinde girişimci ve girişimci adaylarına mekân, altyapı, destek hizmetleri gibi imkânları bedelli veya bedelsiz olarak sağlamak,

Girişimcilerin iş planlarının geliştirilmesine ve ticarileşmesine destek olmak,

Girişimcilik alanında yarışmalar düzenlemek,

Girişimciler için melek yatırımcı ağı oluşturmak ve melek yatırımcılar ile İstasyon Merkezi içerisindeki girişimcileri bir araya getirecek faaliyetler düzenlemek,

Girişimcilerin fikirlerini geliştirmelerini sağlamak ve yol göstermek üzere girişimcilik konusunda bilgili, liderlik ve girişimcilik deneyimi olan kişilerden mentör havuzu oluşturmak,

Ulusal ve uluslararası düzeyde girişimcilik ve yenilikçilik ile ilgili bilgi ağlarına katılım sağlamak,

İstasyon Merkezinin uluslararası nitelik kazanmasını ve uluslararası düzeyde hizmet vermesini sağlamak,

Amaçları doğrultusunda ulusal, uluslararası, resmi veya özel kuruluşlar ile ortak çalışmalarda bulunmak ve bu kuruluşlar ile işbirliği geliştirmeİstasyon Merkezinin amacı ile ilgili olan her türlü faaliyette bulunmak.

Bu çalışmalar çerçevesinde, Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında geliştirilen “İstasyon Kırklareli Girişimcilik Destek Programı” kapsamında işletmesini son 2 yıl içerisinde kurmuş veya yeni kuran girişimcilere program dahilinde İstasyon Kırklareli’de ücretsiz ofis ve toplantı salonu desteği, ücretsiz üç boyutlu yazıcı ve tarayıcı desteği, sınırsız internet ve laptop desteği, ücretsiz mentörlük desteği sağlanacak. Bunun yanı sıra ücretsiz e-ticaret altyapısı ve eğitimi, ücretsiz dış ticaret pazar araştırması ve ihracat desteği, girişimcilik eğitimleri ve devlet desteği danışmanlığı da program içeriğinde yer alıyor. Programın verimliliğini artırmak ve devamlılığını sağlamak için katılımcıların çalışma günlerinin %60’ında İstasyon Kırklareli’de olması ve ilgili eğitimlere katılma zorunluluğu bulunuyor. Başvuruların 06 Şubat 2022’de sona ereceği programdan jüri tarafından belirlenecek firmalar 6 ay boyunca yaralanacak. Programa Tekirdağ ve Edirne’den de sınırlı sayıda firma başvurabilecek.

 


Gündem 23.01.2022 20:57:00 0

İstasyon Kırklareli Girişimcilik Programı Kamuoyuna Tanıtıldı

Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından uygulamaya alınan İstasyon Kırklareli Girişimcilik Destek Programı tanıtım toplantısı Kırklareli’de yapıldı.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER