23 yıl önce Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliam, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği bir organizasyon ile protesto edilecek.

Rus desteğiyle Ermeniler tarafından 1992 yılında, 25 Şubat'ı 26 Şubat'a bağlayan gecede Hocalı Kasabasında, bebek, çocuk, yaşlı hamile demeksizin toplam 613 kişi yakılarak, elleri kolları kesilerek, derileri yüzülerek ya da gözleri oyularak hunharca katledilmiştir.

Hocalı'da yaşanan bu katliama ne Birleşmiş Milletler ne de Batılı ülkeler ciddi bir tepki göstermediler. Fransa'da bir karikatür dergisinde öldürülen 12 masum gazeteci için gösterilen tepkinin on biri dahi gösterilmedi.

Batılı ülkelerin her zamanki çifte standartlı bu tutumu sayesinde Ermeni kuvvetleri Hocalı katliamının ardından Dağlık Karabağ Bölgesi'ni ve bir kısım Azerbaycan topraklarını işgal ettiler.

Ermeni soykırım iddialarının 100 yılı nedeniyle dünyanın her yerinde müthiş şekilde propaganda yapılırken henüz 23 yıl öncesinde yaşanan bu olaya Dünya gözünü yummamalıdır.

Ancak bu katliamı öncelikle bizlerin iyi bilmesi ve unutmaması gerekir ki bu amaç doğrultusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 26 Şubat 2015 tarihinde saat 14:00'te BKM'de konferans, fotoğraf sergisi ve belgesel gösterimi yapılacaktır.

Bakü'den konunun uzmanı bir konuşmacı sağlanması için de Azerbaycan Başkonsolosluğu ile irtibata geçilmiştir.

 


Gündem 2.02.2015 12:40:20 0

Hocalı Katliamı protesto edilecek

23 yıl önce Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliam, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği bir organizasyon ile protesto edilecek.


Başkan Yüksel’ den İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla’yı makamında ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Yol sorunu ortadan kalkıyor

Uzun yıllar boyunca yaşanan yol sorununu ortadan kaldırmak için iki yıldır kesintisiz çalışmalar yürüten Süleymanpaşa Belediyesi, yeni yol açma, yol tamiri, kaldırım ve sosyal donatı alanları faaliyetlerine hız verdi

Kadın girişimciler Demokrasi ve Özgürlükler Adasında Toplandı

Demokrasi ve Özgürlükler Adasında düzenlenen “Dünya Kadın Girişimcilik Günü” İstişare Toplantısına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve Hiascıkoğlu katıldı

Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Başvuruları Başladı

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri yarışması başvuruları başladı.

İçöz'ün İstifası bir başlangıç, ardı da gelecek.

Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi'nde (TESKİ) sular durulmuyor. Genel Müdür İbrahim İçöz isrifa mektubunu sosyal medya hesabından yayınladı.

1

Başkan Yüksel Atlas Pasajı esnafını ziyaret etti

2

Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi başladı

3

Çocuk parkları dezenfekte ediliyor

4

Bayburt'lu kadınlar yemekleriyle yarıştılar

5

NKÜ’de ‘Bilimsel Araştırma Çalıştayı’ Tamamlandı

6

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

7

“Mandacı; 30 Yaşındaki Bir İranlı Sahtekarın Önüne Yatanlardır”

SON YÜKLENENLER