23 yıl önce Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliam, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği bir organizasyon ile protesto edilecek.

Rus desteğiyle Ermeniler tarafından 1992 yılında, 25 Şubat'ı 26 Şubat'a bağlayan gecede Hocalı Kasabasında, bebek, çocuk, yaşlı hamile demeksizin toplam 613 kişi yakılarak, elleri kolları kesilerek, derileri yüzülerek ya da gözleri oyularak hunharca katledilmiştir.

Hocalı'da yaşanan bu katliama ne Birleşmiş Milletler ne de Batılı ülkeler ciddi bir tepki göstermediler. Fransa'da bir karikatür dergisinde öldürülen 12 masum gazeteci için gösterilen tepkinin on biri dahi gösterilmedi.

Batılı ülkelerin her zamanki çifte standartlı bu tutumu sayesinde Ermeni kuvvetleri Hocalı katliamının ardından Dağlık Karabağ Bölgesi'ni ve bir kısım Azerbaycan topraklarını işgal ettiler.

Ermeni soykırım iddialarının 100 yılı nedeniyle dünyanın her yerinde müthiş şekilde propaganda yapılırken henüz 23 yıl öncesinde yaşanan bu olaya Dünya gözünü yummamalıdır.

Ancak bu katliamı öncelikle bizlerin iyi bilmesi ve unutmaması gerekir ki bu amaç doğrultusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 26 Şubat 2015 tarihinde saat 14:00'te BKM'de konferans, fotoğraf sergisi ve belgesel gösterimi yapılacaktır.

Bakü'den konunun uzmanı bir konuşmacı sağlanması için de Azerbaycan Başkonsolosluğu ile irtibata geçilmiştir.

 


Gündem 2.02.2015 12:40:20 0

Hocalı Katliamı protesto edilecek

23 yıl önce Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliam, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği bir organizasyon ile protesto edilecek.


Çerkezköy Belediyesi Teyakkuzda

Çerkezköy Belediyesi, İstanbul’da hayatı durma noktasına getiren kar yağışıyla mücadele çalışmalarına da 2 adet greyder göndererek destek verdi.

“Bizim Sizden Alacağımız Kriz Yönetimi Dersi Yok”

Bu Hükümetin, Türkiye’nin ormanları yanarken uçak kaldıramadığını, ülkeyi seller götürürken, “sel yatağına ev yapmışlar” deyip milleti suçladığını söyleyen Öztrak, “Şimdi çıkmışlar karşımıza kriz yönetiminden bahsediyorlar.

CHP Sözcüsü Öztrak: “Gıdada Kış Boyu ÖTV ve KDV'yi Sıfırlayın”

Enerjinin iğneden, ipliğe her şeyin temel girdisi olduğuna dikkat çeken Öztrak, “Üretimdeki kayıplar, daha fazla gelir kaybı, daha yüksek enflasyon, daha çok işsizlik olarak, bu mazlum millete fatura edilecek” uyarısında bulundu.

İstasyon Kırklareli Girişimcilik Programı Kamuoyuna Tanıtıldı

Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından uygulamaya alınan İstasyon Kırklareli Girişimcilik Destek Programı tanıtım toplantısı Kırklareli’de yapıldı.

CHP’den 10 Maddelik Enflasyon Düşürme Reçetesi

Öztrak, Erdoğan’ a, 2018 seçimlerinden önce sarf ettiği “Siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle, şunla, bunla nasıl uğraşılır görün” sözlerini hatırlattı

1

Kadın Masa Tenisi Takımımız Play-Off Müsabakalarına Katılacak

2

‘Ömrünün Sonuna Kadar Büyük Beğeni Topladı

3

Bilim ve Tiyatro Şenliğine üç günde binlerce öğrenci akın etti

4

Buzun Minik Yıldızları yetişiyor

5

En çok yolsuzluk ve usulsüzlük haberleri kaldırılıyor

6

Vatandaşın Derdi, Geçim Derdi…

7

Çerkezköy Belediyesi Teyakkuzda

SON YÜKLENENLER