Hocalı katliamı 23'üncü yıldönümünde "Gözü Yaşlı Hocalım" sergi ve konseri ile Beşiktaş'ta anıldı. Geceye katılan ünlü İtalyan sanatçı Alessandro Safina, Azeri Halk Türküsü `Sarı Gelin`i seslendirdi. 


Ermeniler tarafından gerçekleştirilen Hocalı katliamının 23'üncü yıldönümü anma gecesi Beşiktaş'taki İstanbul Milli Saraylar Müzesi`nde gerçekleştirildi. Anma gecesinde, Azeri sanatçılar Niyaz Najafov, Emin Asgarov, Ramal Kazimov, Anar Huseynzade ve Reza Hazare tarafından yapılmış resimlerden oluşan bir sanat sergisi yer aldı. Ünlü İtalyan sanatçı Alessandro Safina da "Gözü Yaşlı Hocalım" anma gecesine konuk olarak katıldı. İtalyan sanatçık kendi şarkılarının yanı sıra Azeri halk türküsü "Sarı Gelin"i de seslendirdi. İtalyan sanatçıya Enbe Orkestrası eşli etti.


"Gözü Yaşlı Hocalım" organizasyonuna Azerbaycan ve Türkiye'den politika, kültür ve sanat dünyasının önde gelen isimleri de konuk oldu. Gecede söz alan gazeteci Güneri Civaoğlu, hocalı katliamı hakkında konuşma yaptı.


Dünya 26.02.2015 22:52:38 0

Hocalı katliamı Beşiktaş`ta anıldı

Hocalı katliamı 23'üncü yıldönümünde "Gözü Yaşlı Hocalım" sergi ve konseri ile Beşiktaş'ta anıldı. Geceye katılan ünlü İtalyan sanatçı Alessandro Safina, Azeri Halk Türküsü `Sarı Gelin`i seslendirdi.


Komşuda Tüm Kafe ve Restoranlar Kapandı

Yunanistan'da Lokanta ve kafeteryalar, Kovid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar ve artan maliyetler nedeniyle kepenklerini kapattı.

Hedef Balkanlarda Kızılelma

Tekirdağ Balkan Türkleri Dernek Başkanı Aydın Ersoy 14 Kasım'da Bulgaristan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Karadayı'yı destekleyeceklerini açıkladı.

İsmail Cengiz: Taliban saldırdığı köylerde onlarca evi ateşe veriyor

Avrasya Federasyonu Genel Başkanı İsmail Cengiz; Taliban saldırdığı köylerde onlarca evi ateşe veriyor, Meymene ve Şıbırgan'dan Mezar'ı Şerif'e göç başladı.

Türkiye’nin sınırları yolgeçen hanı değildir.

Türk Ocakları, ülkemizdeki  sığınmacılar ve düzensiz  göçmenler ile ilgili  tedbirlerin  Devlet’imiz tarafından ivedilikle alınmasını talep etti.

Siftah Parasını çerçeveletti

Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken'in Budapeşte'de kaldığı hotelde verdiği siftah parası çerçeve yapıldı.

1

Başkan Yüksel Atlas Pasajı esnafını ziyaret etti

2

Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi başladı

3

Çocuk parkları dezenfekte ediliyor

4

Bayburt'lu kadınlar yemekleriyle yarıştılar

5

NKÜ’de ‘Bilimsel Araştırma Çalıştayı’ Tamamlandı

6

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

7

“Mandacı; 30 Yaşındaki Bir İranlı Sahtekarın Önüne Yatanlardır”

SON YÜKLENENLER