Srebrenitsa Katliamı´nın 20.yılında Bosna´da yapılan anma etkinlerine katılan CHP Tekirdağ Milletvekili ve Divan Katip Üyesi Emre Köprülü, ?Umarım dünyanın hiçbir bölgesinde, bir daha böyle bir utanç yaşamak zorunda kalınmaz. Srebrenitsa´da yaşanan bu vahşet, insanlık tarihinin yaşadığı son acı olur? diye konuştu.

CHP Milletvekili Köprülü, Bosna´da ilk olarak Kovaçi Şehitliği´ni ve Bosna Hersek´in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç´in kabrini ziyaret etti. Şehitliğe beraberinde CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile gelen Köprülü, Kovaçi Şehitliği´ne çiçek bıraktı.

?BİLGE KRAL BİZE ÖRNEKTİR?

Köprülü, Aliya İzzetbegoviç´in  4 yıl süren bu vahşi savaşta halkının liderliğini büyük bir cesaretle, azimle yürüttüğünü belirterek, ?Doğusu ve batısıyla dünyanın saygı duyduğu ?Bilge Kral? İzzetbegoviç, siyasi önderliğinin yanı sıra entelektüel kapasitesi ve eserleriyle de bize örnek olan büyük bir liderdir? dedi.

Anıt mezarı ziyaretinin ardından Srebrenitsa´ya geçen Köprülü ve CHP Heyeti, burada yapılan anma programına katıldı. Geçmişte, Bosna´da yaşananlardan ders çıkarılmadığı için, bugün Ortadoğu´nun kan gölüne döndüğünü vurgulayan Köprülü, ?Yaşananlara baktığımda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü daha büyük bir sevgiyle ve özlemle anıyorum. Onun, ?Yurtta Barış, Dünya´da Barış? ilkesinin ne kadar isabetli ve doğru bir politika olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyoruz? diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu´nun da katıldığı programların sona ermesinin ardından, Köprülü ve CHP heyeti yurda döndü.


Gündem 13.07.2015 13:32:46 0

"Bu acı son olsun"

Srebrenitsa Katliamı´nın 20.yılında Bosna´da yapılan anma etkinlerine katılan CHP Tekirdağ Milletvekili ve Divan Katip Üyesi Emre Köprülü, ?Umarım dünyanın hiçbir bölgesinde, bir daha böyle bir utanç yaşamak zorunda kalınmaz. Srebrenitsa´da yaşanan bu vah


Başkan Yüksel’ den İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla’yı makamında ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Yol sorunu ortadan kalkıyor

Uzun yıllar boyunca yaşanan yol sorununu ortadan kaldırmak için iki yıldır kesintisiz çalışmalar yürüten Süleymanpaşa Belediyesi, yeni yol açma, yol tamiri, kaldırım ve sosyal donatı alanları faaliyetlerine hız verdi

Kadın girişimciler Demokrasi ve Özgürlükler Adasında Toplandı

Demokrasi ve Özgürlükler Adasında düzenlenen “Dünya Kadın Girişimcilik Günü” İstişare Toplantısına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve Hiascıkoğlu katıldı

Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Başvuruları Başladı

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından düzenlenen Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri yarışması başvuruları başladı.

İçöz'ün İstifası bir başlangıç, ardı da gelecek.

Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi'nde (TESKİ) sular durulmuyor. Genel Müdür İbrahim İçöz isrifa mektubunu sosyal medya hesabından yayınladı.

1

Başkan Yüksel Atlas Pasajı esnafını ziyaret etti

2

Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi başladı

3

Çocuk parkları dezenfekte ediliyor

4

Bayburt'lu kadınlar yemekleriyle yarıştılar

5

NKÜ’de ‘Bilimsel Araştırma Çalıştayı’ Tamamlandı

6

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

7

“Mandacı; 30 Yaşındaki Bir İranlı Sahtekarın Önüne Yatanlardır”

SON YÜKLENENLER