Geleneksel Toplu Sünnet Saray Belediyesi, sosyal dayanışma ve yardımlaşma çalışmaları kapsamında ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla toplu sünnet şenliği gerçekleştirecek.
Albayrak Ziyaret Edildi Ziyarette, ülke gündemi ve Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde sürdürdüğü çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
Hikmet Ata’dan, 15 Temmuz Mesajı Marmaraereğlisi Belediye Başkan Hikmet Ata, tarihi destanlar ve kahramanlıklar ile dolu olan büyük Türk Milleti’nin, 6 yıl önce bugün genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle yeni bir destan daha yazdığını belirtti.
NKÜ Rektörü, Mümin Şahin' in Mesajı Mübarek Kurban Bayramı’nın küçüğünden büyüğüne hepimize bayram sevincini yaşatması en büyük temennimizdir.
Başkan Hikmet Ata' dan Mesaj Var her zaman olduğu gibi bu bayramda da sizler için görevimizin başındayız.

Nizam Perk ,Türkiye MaviVatan’dan vazgeçmez!  

Erdal öner ve Fatma öner
25.05.2022 02:50:27
Herşeyin hayırlısı olsun Hakkınızda.iyiki varsınız.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

Aygun yaptığı yazılı basın açıklamasında:

"Anayasa’nın 42. Maddesi’nde, “Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz. İlköğretim kız ve erkek bütün vatandaşlar için zorunludur ve Devlet okullarında parasızdır. Devlet, maddi imkânlardan yoksun başarılı öğrencilerin öğrenimlerini sürdürebilmeleri amacı ile burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” hükmü yer almaktadır.

AK Parti iktidarları döneminde 20 binden fazla köy okulları kapatılmıştır. Bu okullardan biri de Tekirdağ’ın Ferhadanlı Köyü’nde (Mahallesi) bulunan köy okuludur. Bu okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaderine terk edilmiş ve hurdacılar tarafından yağmalanmıştır. Türk Bayrakları ve Atatürk posterlerinin yerlere atıldığı, okula ait tüm demirlerin söküldüğü, kapıların kırıldığı, kütüphanenin yerle bir edildiği, sıra ve demirbaş eşyaların çalındığı ortaya çıkmıştır.  Köy okulları, milli servettir.  Köy halkında da büyük üzüntü doğuran bu olay, okullara neden sahip çıkılmadığı sorusunu beraberinde getirmiştir.

Bu bağlamda;

1.    Yurt genelinde köy okullarını yeniden açacak ve bu binaları eğitim amacıyla kullanacak mısınız?

2.    Köy okullarını kendi kaderine terk ederek, yağmalanmasına izin vermeye devam edecek misiniz?

3.    Milli servet niteliğindeki köy okulları için projeniz var mıdır?

4.    Tekirdağ’da depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle eğitime kapatılan okullarda son durum nedir? Yeni okullar ne zaman açılacaktır? Mevcut okulların depreme dayanıklılığı için belirlenen takvim nedir?"

NE OLMUŞTU?

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesi kırsalında Ferhadanlı Mahallesi’nde eğitime kapatılan ve taşımalı sisteme geçilen okuldaki Atatürk fotoğraflarına ve okul malzemelerine kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zarar verilmiş, bazı eğitim metaryelleri ise yakılmıştı. Ferhedanlı okulu ile il genelinde sahipsiz kalan diğer kırsal mahallelerde ki okulların da aynı kaderi paylaşması Tekirdağ'da gündem oldu.  

 


Gündem 30.05.2022 22:40:00 0

Aygun Köy Okullarını TBMM'ye Sordu

Tekirdağ'da bir süredir gündem olan köy okullarının içler acısı halini Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun soru önergesi vererek konuyu TBMM'ye taşıdı.
1

Koku Antlaşması Yapıldı

2

Aygun: Taban Fiyatını Açıklayın

3

Çölyak Hastalarına Destek Veriliyor

4

Renkli Foto Çekim Yarışmaları Tamamlandı

5

Vergi Rekortmenlerine Ödül Verilecek

6

Albayrak Meydan OKudu

7

Kadir Albayrak Cüneyt Yüksel' e Cevap Verdi

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Aygun Okullarını ' Sordu