Dünya Zor Günlerden Geçecek Bu konuda yeterlilik sertifikaları bulunarak, eğitmenlik yapan ''Özlem Recep''; parapsikoloji, telekinezi ve evrensel yaşam enerji alanlarıyla yakından ilgilenmektedir.
Avrupa Müslüman Forumu: Barışın sağlanması mutlak zorunluluktur Avrupa Müslüman Forumu, dünya gündeminin ilk sırasında yer alan Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Rusya Talimat Verdi, 'Kürtlerle Temaslar Kurun' Rusya Dışişleri Bakanlığı Suriye Hükümetinin Kürtler arasında yapıcı temaslar kurulması çağrısında bulundu.
Kırım Tatar Türkleri Dernekleri Tek Yumruk Oldu Türkiye’de faaliyet gösteren 55 Sivil Toplum Kuruluşu ve bu kuruluşların temsil ettiği milyonlarca Kırım Tatarı adına Rusya’yı protesto eden Kırım Tatar Teşkilatları Platformu üyeleri, Ukrayna’nın yanında olduklarını açıkladı.
Evine Roket İsabet Etti, Hatıra Selfisi Çekti Kiev Poznyaki’de oturan Mariya Satayeva evinin önünde hatıra selfisi çekerek yıkımı gösterdi.

Nizam Perk ,Türkiye MaviVatan’dan vazgeçmez!  

Erdal öner ve Fatma öner
25.05.2022 02:50:27
Herşeyin hayırlısı olsun Hakkınızda.iyiki varsınız.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

Macaristan´ın demokratik yoldan seçilen ilk  Cumhurbaşkanı Arpad Göncz´ün vefatı sevenlerini derin yasa boğdu.

Arpad Göncz´ün vefat haberini alan Tekirdağ Macar Dostluk Derneği üzüntülerini bildiren bir yazı yayınladı. Dernek Başkanı Avukat Güneş Gürseler´in ve Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken´in yayınlamış oldukları açıklama şöyle:

"Macaristan Cumhurbaşkanı Arpad Göncz´ü saygı ile anıyoruz.

Macaristan´ın demokratik yoldan seçilen ilk  Cumhurbaşkanı Arpad Göncz´ün vefatını öğrenmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

2. Dünya Savaşı´nda  Nazi yönetimine karşı direniş örgütüne katılan ve savaş sonrasında da  Macaristan´ın demokratikleşmesinde çok önemli katkısı olan  Arpad Göncz´ün anısı Tekirdağ Özgürlük Parkı´nda yaşamaktadır.

Yıllar önce  elleri ile diktiği fidan  şimdi kocaman olan bir ağaç oldu.  Macar halkının ´Arpi Amca´sının bu ağacı ülkelerimiz ve halklarımızın dostluğunda Tekirdağ´ın önemini de göstermektedir.

Cumhurbaşkanı Arpad Göncz´ü saygı ile anıyor ve Macar Ulusu´na başsağlığı diliyoruz."

/resimler/2015-10/15/1333161822664.jpg

Arpad Goncz Kimdir?

Macar yazar ve siyaset adamı (Budapeşte 1922).

Macar yazar ve siyaset adamı (Budapeşte 1922). 1956 Macar ayaklanmasına katıldığı için yaşam boyu hapis cezası verildi; ama 1963´teki genei afla serbest bırakıldı. 1988´de oluşturulan Hür Demokrat lttifak´ın kurucuları arasında yer aldı, 1990´da çok partili seçimle oluşan parlamento tarafından cumhurbaşkanı seçildi. Oyunları, kısa öyküleri ve bir romanı vardır.


Dünya 15.10.2015 13:23:52 0

Arpad Göncz hayatını kaybetti

Macaristan´ın demokratik yoldan seçilen ilk Cumhurbaşkanı Arpad Göncz´ün vefatı sevenlerini derin yasa boğdu.


1

Karahisarlı Köyünde Görkemli Açılış

2

Halk Günü Buluşmaları Devam Ediyor

3

TEKİRDAĞ’ a 21 Doktor Kadrosu Tahsis Edildi

4

Tekirdağlı şehidin adı Vatan Mahallesi Barış Sokak’ta yaşayacak

5

Börek Festivali Yapılıyor

6

Çerkezköy' de Kurban Satış Yeri Hazırlığı Tamam

7

Tren Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor

SON YÜKLENENLER