Bir süredir yazıyoruz, çiziyoruz; Kenan Doğulu iyi bir ekiple yönetilmiyor.  Bunun son örneğini “arabadayKen” örneğinde bir kez daha yaşıyoruz.

“Arabada konser dinleme”etkinlikleri için özellikle bir dönem Amerika’da çok popüler olan “arabada sinema izleme” fikrinin özenti bir şekilde bizde uygulanması diyebiliriz.

Ancak ortaya çıkan tablo şu:

Arabalar yaz sıcağında haliyle klima çalıştırdıkları için kontak kapatmıyor ve alanda yoğun bir egzoz salınımı oluyor. Bu da konsere gelenler için bir sağlık problemi yaratmasının yanı sıra ciddi bir hava kirliliği yaratıyor.

Daha da ötesi, son genelge ile arabadan inmek de serbest olmuş durumda. Yani arabadan inenler karbonmonoksit gazına daha çok maruz kalıyor.

Bu gerçekler varken girişte arabayı üstüne su sıkar gibi dezenfekte etmek tam bir komedi. Arabanın egzoz ölçümünü yapsalar anlayacağız.

Sonuçta yapılan özenti bir iş ve çevre kirliliğinden başka bir şey değil.

Bir de bu konserlere İBB’nin destek olduğu söyleniyor ki bu daha da vahim.

Bizim Ekrem İmamoğlu’na tavsiyemiz şu:

Bırakın bu saçma sapan çevre kirliliği ve insanların hayatını daha fazla tehlikeye atan arabalı komediyi. Açın Açık havayı, madem hizmet etmek istiyorsanız bu sene çok indirimli fiyatlardan kiralayın, organizatörler korkmadan konserler yapabilsin. Hizmet etmek isteyen, bugüne kadar konser yapmış olan organizatörleri çağır; Açık havayı size bu sene yüzde 75 indirimli açıyoruz der. Sanatçı da yarı fiyatına çıkar, izleyici de sosyal mesafeli, doğru düzgün konser izler.

İzleyici de temiz hava soluyarak, sosyal mesafe kurallarına uyarak, keyfini çıkararak konserleri izleyebilsin.

Kenan’a da sözümüz şu:

Batı’nın bile terk ettiği saçma sapan uygulamaları sırf “Batılı görüneyim” diye düşünmeden kabul etme, körlemesine “Batı Batı” diye diye batıyorsun…

Özcan BEYLAN | Müzik Onair


Magazin 28.06.2020 23:55:00 0

Arabalı Konserler Çevre Katliamından Başka Bir Şey Değil

Kenan Doğulu’nun arabalı konseri gösterdi ki böyle bir konser, çevre katliamından başka bir şey değil.


Öğrenci Nüfusu Arttı, Fırsatçılara Geçit Yok

Değirmenaltı Mahallesi’nde faaliyet gösteren işletmelerde fiyatları denetleyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, eksiklik tespit ettikleri işletmelere uyarılarda bulunarak mevzuat hakkında bilgilendirmede bulundular.

     Resim Bölümü Mezunları Sergisi

Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümü nedeniyle Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü tarafından ‘Resim Bölümü Mezunları Sergisi’ düzenlendi.

Muhtarlar Günü Kutlandı

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

Başkan Yüksel Süleymanpaşa Muhtarlar Derneğini ağırladı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ziyarette bulunan Süleymanpaşa Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.

Başkan Yüksel meslek ve esnaf odaları ile bir araya geliyor

Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren meslek ve esnaf odaları ile bir araya gelerek istişare toplantıları gerçekleştiriyor. İlk toplantı Tekirdağ Kahveciler ve Büfeciler Odası ile DES Otel’ de yapıldı.

1

Başkan Yüksel Atlas Pasajı esnafını ziyaret etti

2

Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi başladı

3

Çocuk parkları dezenfekte ediliyor

4

Bayburt'lu kadınlar yemekleriyle yarıştılar

5

NKÜ’de ‘Bilimsel Araştırma Çalıştayı’ Tamamlandı

6

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

7

“Mandacı; 30 Yaşındaki Bir İranlı Sahtekarın Önüne Yatanlardır”

SON YÜKLENENLER