Milli Piyango İdaresi 55. Yıl piyango çekilişi ile Tekirdaspor’un yıllık bütçesinin karşılanması planlanırken Başkan Kuru herkesi çekiliş bileti alıp Tekirdağspor’a destek olmaya davet etti.

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru, basın mensupları ile düzenlenen toplantıda bir araya gelerek Tekirdağspor hakkında merak edilenleri paylaştı.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 2019 yılında göreve geldikten sonra gerçekleştirdikleri, hedefleri ve mali tablolar ile ilgili bilgi veren Mülahim Kuru; kulüp tarafından düzenlenen Milli Piyango İdaresi’nin izni ile gerçekleştirilecek 55. Yıl çekilişine dikkat çekti.

TEKİRDAĞSPOR STORE AÇILSIN İSTEYEN ÇOK AMA ÜRÜNLERE İLGİ YOK

Tekirdağspor’un store mağazası ile sözlerine başlayan Başkan Kuru; “Store mağazamıza maalesef ilgi çok az. 2 senede 1000 forma bile satamadık. Dünyanın dört bir yanına kargo gönderecek gücümüz var. Sosyal medyadan Tekirdağspor Store isteği çok olsa da gerçek hayatta store mağazamıza maalesef ilgi yok” dedi.

KURU: “KULÜBÜMÜZ DESTEKSİZ KALMAYA DEVAM EDERSE MAALESEF BÖLGESEL AMATÖR LİG’DE BİLE TUTUNMAMIZ ÇOK ZOR OLACAK”

3 yıllık görev süresi boyunca kulübü 1 TL bile borçlandırmadıklarına vurgu yaparak sözlerine devam eden Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru; “Göreve geldiğimiz günden beri kulübün geçmiş dönem borçlarının 2 milyon 323 bin TL’sini ödedik. 3 senede 1 TL bile borç yapmadık. Kulübümüzü ayakta tutabilmek adına bağışlar yaptık, yapıyoruz. 3 yılda şahsım olarak 3 milyon 100 bin TL destek verdim. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız genel kurulu sonrası bu yılın bütçesini belirledik. Tüm branşlar dahil olmak üzere 9 milyon TL kasamıza koymamız gerekiyor. Ancak şu ana kadar kasamıza giren sadece 1 milyon 860 bin TL. Eğer belirlenen rakamlara ulaşamaz ve kulübümüz desteksiz kalmaya devam ederse maalesef Bölgesel Amatör Lig’de bile tutunmamız çok zor olacak. “ diye konuştu.

“GELENEK HALİNE GELECEK PİYANGO ÇEKİLİŞİ İLE TEKİRDAĞSPORUMUZU UZUN YILLAR YAŞATABİLİRİZ”

Tekirdağspor’un mali sıkıntıdan çıkış yollarını da masaya yatırdıklarını belirten Kuru; “ Ben ve ekibim bu durumu düşünerek gücü yetenin tek yetmeyenin birleşerek katılacağı ve kulübün giderlerinin karşılanacağı nakit olmayan eşya piyangosu adı altında Milli Piyango İdaresi’nin izni ile 55. Yıla özel bir gelenek başlatmak istedik. Gelenek haline gelecek piyango çekilişi ile Tekirdağsporumuzu uzun yıllar yaşatabiliriz. Bu yılki çekilişimiz için 1000 bilet bastırdık ve tanesi 5 bin TL’den satışa sunduk. Ancak şu ana kadar sadece 97 adet bilet satabildik. Amacımız birkaç sanayiciye destek için yüklenip küstürmektense gücü yetenin gücü kadar bilet alıp destek olmasını sağlamaktı. Ne yazık ki bir sanayi şehir olan Tekirdağımızda Tekirdağspor için destek verenlerin sayısı çok çok az.” İfadelerini kullandı.

“15-16 YAŞINDAKİ GENÇLERİMİZDE ŞEHRİN TAKIMINA SAHİP ÇIKMA BİLİNCİ VAR”

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı bir olayı da paylaşıp herkesi piyango bileti almaya davet ederek sözlerini sonlandıran Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru; “15-16 yaşlarında 10 tane çocuk geldi ziyaretime ve Tekirdağspor’a katkıda bulunmak için çekiliş biletlerinden almak istediklerini söylediler. Fakat 3 bin TL toplayabilmişler. Gözlerim doldu ve üstünü ben tamamlayıp kendilerine 1 bilet verdim. 15-16 yaşındaki gençlerimizde şehrin takımına sahip çıkma bilinci var. Bir araya gelip destek olmak istiyorlar. Şehrimizin önde gelenlerinden, sanayicilerimizden, idarecilerimizden, esnafımızdan halkımızdan da tek beklentimiz bu.” şeklinde konuştu.

ÖDÜLLER GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Toplantı sonunda 1000 bilet ile gerçekleştirilecek çekilişte 3 kişiye 2021 model Renault Clio otomobil, 1 kişiye Kuba motosiklet ve 3 kişiye de iphone marka telefon verileceği ifade edildi.


Spor 25.11.2021 20:42:00 0

3 adet sıfır araba dağıtılacak

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru, düzenlediği basın toplantısında 3 adet son model otomobil, 1 adet son model motosiklet ve 3 adet son model telefonun çekiliş ile sahibini bulacağını açıkladı.


Doğru Söyledik Yanlış Anlaşıldık

Velimeşespor Kulüp Başkanı Serkan Bezgin, “2 Ocak 2022 tarihinde basında ve kendi kişisel sosyal medya hesabımda yayınlanan paylaşımım kamuoyunda siyasi paylaşım olarak algılandı. Ne yazık ki bu yanlış anlaşılma beni çok üzdü

Tredaş Takımları Şampiyon Oldu

TREDAŞ Spor U14 Kız ve Erkek takımları, 2021 - 2022 Türkiye Basketbol Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan U14 Kızlar ve Erkekler Ligi’nde Tekirdağ Şampiyonu oldular.

Tekirdağlı Çocuklar Buz Pateni İle Tanıştılar

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisi, uzman eğitmenler eşliğinde Süleymanpaşa Belediyesi Buz Sporları Merkezinde buz pateni ile tanıştı.

Kapalı Spor Salonuna Fiba Onaylı Parke Zemin Döşendi

​​​​​​​Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından 29 Ekim Spor Kompleksi içerisinde bulunan Kapalı Spor Salonu’muzda FIBA onaylı parke zemin kaplama çalışmaları tamamlandı.

Tekirdağspor deplasmanda güldü

Sekizinci hafta müsabakalarının oynandığı haftada zorlu rakibi ile karşılaşan Tekirdağspor, ikinci yarıda bulduğu gollerle karşılaşmadan 2-1 galip ayrılmayı başardı.

1

Kadın Masa Tenisi Takımımız Play-Off Müsabakalarına Katılacak

2

‘Ömrünün Sonuna Kadar Büyük Beğeni Topladı

3

Bilim ve Tiyatro Şenliğine üç günde binlerce öğrenci akın etti

4

Buzun Minik Yıldızları yetişiyor

5

En çok yolsuzluk ve usulsüzlük haberleri kaldırılıyor

6

Vatandaşın Derdi, Geçim Derdi…

7

Çerkezköy Belediyesi Teyakkuzda

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: sıfır araba dağıtılacak