YEL’in 19 Mayıs Mesajı Yel, Bugün 19 Mayıs 1919’da temelleri atılan kurtuluş mücadelemizin 103. Yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız.
Öztürk Yılmaz' dan 19 Mayıs Mesajı Öztürk Yılmaz mesajında, “Erdoğan rejimi yıktı diyoruz. Bu adamlar Erdoğan'la birlikte arkasına saklanıp Anıtkabir ziyaret ediyorlar. Bu ne demektir? Bu onu meşrulaştırmak demektir. Niye yapıyorlar bunu?
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’ndan 19 Mayıs açıklaması: İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, 19 Mayıs’ın 103.Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bir bir yok ettikleri Cumhuriyetimizin bütün değerlerini, and olsun ki, yeniden inşa edeceğiz” dedi.
Prof. Dr. Türkan Saylan' ı Minnetle Andık Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, vefatının 13. yılında adının verildiği Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.
TEKİRDAĞ TSO Başkanı Cengiz Günay TOBB Genel Kurul Toplantısına Katıldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi.​

Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıtıyor

Güneş demir
4.04.2022 18:21:52
Yardıma muhtacım 5 çocuğum var geçimimi sağlayamıyorum sizden madi yardım desteği istiyorum

Çocuk İstismarını önlemeye yönelik yeni dernek geliyor

dabut
12.02.2022 23:00:22
kendi annesi alkolik cocugunu ortada bırakan biri bu dernekte olması çok garip once ailesine sahip çıksın

Emiryakup Mahallesinde toplu aşılama yapıldı

Mahmut demir
30.12.2021 09:34:24
Aşılanan ve hasta olan komşularımızla geçmiş olsun dileklerimi iletirim Devletimizin. millet hizmetinde olması huzur ve güven veriyor

TESKİ'de Genel Müdür Koltuğu Bakın Kaç Ay Boş Kalacak?

Salih aksoy
16.11.2021 17:12:05
Makama talibim.

Kutlamalar Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.  Törene Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Burak Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcılarımız Nedim Yılancı ve Enver Bayram, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile sona erdi.

ŞİİRLER OKUNDU, DANSLAR EDİLDİ, OYUNLAR OYNANDI

Çelenk töreninin ardından kutlamalar, Çerkezköy Belediyesi 29 Ekim Spor Kompleksi futbol sahasında devam etti. Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın, katılımcıların bayramını kutlamasının ardından saygı duruşundu bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemi ilişkin konuşmanın yapılmasının ardından Azize Şahap Bozkurt Anaokulu öğrencileri Duru Dinçer, Çınar Ege Küçükoğlu, Ada Eriş ve Melek Turan "23 Nisan Çocuk Şenliği" adlı şiiri okudu. Yine Azize Şahap Bozkurt Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri Sülbiye Güler yönetiminde “Ateş Böceğim misin?” adlı gösterilerini sergiledi. Zeki Algur İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Muhammed Yıldız’ın, "23 Nisan" adlı şiiri okumasının ardından Zeki Algur İlkokulu 4.Sınıf öğrencileri, geleneksel çocuk oyunlarını oynadı.

YARIŞMALARDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Metin Seçkin Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi İsra Akkaya’nın "23 Nisan Çocuğuyum" adlı şiiri okumasının ardından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ilköğretim okulları arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim yarışmasında 1’nci Atatürk İlkokulu öğrencisi Elif Pekdoğan, şiir yarışmasında 1’inci olan Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu öğrencisi Yağmur Yalçın ve kompozisyon yarışmasında 1’inci olan Şehit Erdem Uçar Ortaokulu öğrencisi Ela Nur Kaya’ya ödülleri İlçe Kaymakamı Murat Duru tarafından; resim yarışmasında 2’nci olan Mevlana İlkokulu öğrencisi Ayşe Sena Tunç, şiir yarışmasında 2’nci olan Özel Çerkezköy Gülerçin Ortaokulu öğrencisi Ahsen Nisa Hasko ve kompozisyon yarışmasında 2’nci olan Nurullah Narin Ortaokulu öğrencisi Sudenaz Kurtbay’a ise ödülleri Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız tarafından verildi. Resim yarışmasında 3’üncü olan Kızılpınar İlkokulu öğrencisi Esila Tanem Taşçıoğlu, şiir yarışmasında 3’üncü olan Çerkezköy İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ceyda Bilgin ve kompozisyon yarışmasında 3’üncü olan 75. Yıl Ortaokulu öğrencisi Melis Alözkan’a ise ödüllerini Belediye Başkanımız Vahap Akay verdi. ,

KUTLAMLAR HALKOYUNLARI İLE SONA ERDİ

Etkinlikler, Metin Seçkin Ortaokulu jimnastik gösteri grubu öğrencilerinin, beden eğitimi öğretmeni Ayşe Kocaman yönetimindeki gösterileri ile devam etti. Daha sonra Metin Seçkin Ortaokulu Müzik Öğretmeni Gülben Kıycıoğlu yönetimindeki çocuk korosu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Fikret Puza katılımcılara müzik dinletisi sundu. Kutlamalar, Metin Seçkin Ortaokulu halk oyunları ekibinin, öğretmenleri Elif Mutlu yönetiminde "Zeybek Oyunu" ve ardından Alihan Yılmaz yönetiminde "Tekirdağ Yöresi" halk oyunları gösterisini sergilenmesi ile sona erdi.


Gündem 25.04.2022 04:42:00 0

23 Nisan' ı Coşkuyla Kutladık

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102’nci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.


1

Asyaport Çalışanlarından Milli Eğitime Kitap Desteği

2

Mera İyileştirme Ve Yönetimi Projesinin Meyveleri Toplanmaya Başlandı

3

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Marmaraereğlisi Belediye Spor Kulübü oldu.

4

Öztrak: “Tarihimizde İlk Kez İç Borç Faizi, Borcu Aştı

5

19 Mayıs' ı Dolu Dolu Kutladık

6

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanından Ziyaret

7

KTSO Başkanı Soner Ilık ile Türk Patent ve Marka Kurumu Daire Başkanı Tamer Ayar, Kırklareli Eski Kaşarı’nın Coğrafi İşareti konusunu görüştü

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Nisan' Coşkuyla Kutladık