ElifCE


SERNES MUCİZESİ

SERNES, WEAR İRRESPONSİBLE


Sizlere bu hafta köşemde temellerini Sercan Şahin Kurtulmuş'un Türkiye de attığı, kısa süre de dünyaca ünlü yıldızların tercih ettiği bir giyim markası olmuş SERNES’i tanıtmak istiyorum.

E.K:    Sercan bey kendinizden bahseder misiniz?

S.Ş:    1994 Yılında Avusturya’da doğdum. 8 sene önce İstanbul’a taşındım, Tekstil ve Teknoloji sektörlerinde yurt içi ve uluslar arası farklı girişimlerde bulundum.

E.K:    SERNES nasıl doğdu?

S.Ş:   SERNES dünya moda sektöründe rol almak üzere 2018 Yılında Istanbul'da Sercan Şahin Kurtulmuş ve Los Angeles’ da Izi Nae tarafından çift merkezli olarak kuruldu. Günümüzde SERNES aktif olarak California eyaletine bağlı olup üretim üstü ve Yönetim kurulunun yarısı Türkiye’de yer alıyor.

E.K     SERNES’İ tercih etmelerinin sebebi nedir?

S.Ş:    Oldukça sıra dışı tasarımlar yapıyoruz, SERNES’te normale pek yer yok.

 ‘’Wear irresponsible’’ (‘’Sorumsuzca giyin’’) sloganı ile aslında anti-moda akımını temsil eden; Punk, Rock, HipHop gibi alt kültürlerin ruhunu taşıyor ve bunları Türkiye’nin olağanüstü Tekstil becerisi ile birleştiriyoruz. Bu ruha kendini ait hisseden özellikle genç atletler SERNES’te kendini buluyor diyebiliriz; NBA oyuncusu Derrick Jones Jr, Borissia Dortmund'lu futbolcu Youssoufa Moukoko, CeltaVigo'lu futbolcu Denis Suarez gibi birçok ismin gardırobunda bugün SERNES yer alıyor.

E.K:    Başarınızın sırrı nedir?

S.Ş:    Sihirli değnek diye bir şeye inanmıyorum. Çok çalışmak gerekiyor, bunun yanında yetenekli bir ekip ile bir de şans yanınızda olursa dünya pazarında ufak bir kapı aralamış olursunuz ama en büyük sırrım ve şansım etrafımda doğru insanların yer alması oldu.

E.K:    Hedeflediğiniz yerde misiniz?

S.Ş:    Hedeflediğimiz yoldayız, hiçbir zaman hedefimize ulaşabileceğimizi zannetmiyorum. Her büyük hedefe yaklaştığımız da daha büyük bir hedef çoktan koyulmuş oluyor. Biz bu yolculuğu seviyoruz, Teknoloji ve Moda sürekli gelişmeye devam edecek, biz de öyle.

ElifCe Dipnot: SERNES giyimin tek olumsuz yanı Türkiye de satılmaması… Tişört hediyeleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.