HADİ GÜLÜMSE
HADİ GÜLÜMSE
Tarih: 3.12.2018 20:44:30 / 678okunma / 0yorum
Av. Sevilay KOÇ BOZDOĞAN

Güzel şehrimiz bu günlerde kasvetli havalardan dolayı mavi gözlü şehirden çok, kara yağız bir durumda... Neyse ki bu havalarda depresyona girmemizi engelleyen gülen yüzlü insanlar var.Görünce içimizi aydınlatan gülen yüzlü insanlar iyi ki varlar…

İnsanlar el ele tutuşsa, birlik olsa hayat bayram olsa modundan, kavgaysa kavga ne var sanki moduna geçmiş bulunmaktayız. Hayırlı olsun…

Bazen karşılaştığım birinin yüz ifadesine baktığımda acaba aramızda benim bilmediğim bir kan davası mı var diye düşünmeden edemiyorum.

‘İyilik yap denize at ‘atasözü ile ‘İyilikten maraz doğar´ atasözü ölümüne rekabet halinde. Son zamanlarda insanların söylemlerine ve sosyal medyaya bakılırsa ‘İyilikten maraz doğar´ sözüne inananlar daha revaçta olmaya başlamış. Atalarımız da bu konuda kesin bir karara varamamışlar ki iki sözü de söylemişler.

Sosyal medya bile kin nefret söylemleri ile dolu. Birbirimizden, hangi ara bu kadar nefret eder olduk bilmiyorum ama, dedelerimizin cephede bir matara suyu paylaştığını unutmuşuz sanırım.

Sosyal medyada yerel gazetelerde insanlar eleştiri sınırını çoktan geçip birbirine suç isnat eder yarışıdalar sanki...Kanımca son zamanların en tehlikeli rahatsızlıklarından biri şudur:  Herkes kendini hakim veya savcı zannediyor. Bu söylemler toplumun adalete güvenini sarsmaktan başka bir şey değil oysaki…Çok isteyen herkes hakim veya savcı olabilir tabiki ancak bu makamlara gelmeden kimsenin hakim veya savcılık yapma yetkisi de yoktur.

Bazen o kadar acımasız olabiliyoruz ki insanlar, aslında kendileri ile  aynı hedef için ama belki farklı bir yöntemle mücadele eden dostlarını bile harcayıp neredeyse linç etme noktasına gelebiliyorlar.

Bütün bunlara rağmen gülümseyin…

Diyeceksiniz ki, haberleri izleyerek, gazete okuyarak, dünyada olup bitenleri izlerken nasıl gülümsenebilir? Ben de diyorum ki: Gülümsemek bulaşıcıdır, siz gülümseyin ki herkes gülümsesin.

Gülümse hadi gülümse

Bulutlar gitsin

Yoksa ben nasıl yenilenirim

Hadi gülümse

Belki şehre bir film gelir

Bir güzel orman olur yazılarda

İklim değişir akdeniz olur

Gülümse

Hadi,gülümse…

Vee ayrıca buradan şunu da söylemek isterim ki, biz Tekirdağspor yöneticelerine gülümsemeniz yeterli olmuyor. Beklentimiz biraz daha fazlası…

Anahtar Kelimeler: HADİ, GÜLÜMSE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK (13 Ocak 2019 - Pazar)
ÇAMUR ATMA POLİTİKASI (06 Ocak 2019 - Pazar)
EVDEKİ DURUM (28 Aralık 2018 - Cuma)
NESİLLER VE AŞK (21 Aralık 2018 - Cuma)
SEÇMEN DİYOR Kİ! (16 Aralık 2018 - Pazar)
BİR CÜMLE BİR HAYAT (09 Aralık 2018 - Pazar)
SEV, ÇÜNKÜ SEVMEK EN KOLAY! (26 Kasım 2018 - Pazartesi)
KADIN GÖZÜYLE TEKİRDAĞSPOR (25 Kasım 2018 - Pazar)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072