MERTCAN GÖNEN


DIŞ GÜÇLERİN OYUNLARI


DIŞ GÜÇLERİN OYUNLARI

Kural budur, efendiler, kabul ediniz! Eğer ki ortada başarılı bir iş varsa, hükümet yapmıştır fakat ortada bir fiyasko varsa, muhakkak ve muhakkak dış güçlerin oyunudur. İşin başında işin ehli olmayan bir kişi varmış, fark etmez. Denge-denetleme sisteminde sorun varmış, hiç önemli değil. Planlama yapılmamış, mesele bile değil. Torpil dönmüş, hukuk çiğnenmiş, bilimselliğe aykırı gidilmiş; bunların hepsi abes konular, sonuç için hiç önemli değil! Bunlar hep dış güçlerin oyunuları!

Dolar yükseldi, zannediyorsunuz ki bunun sorumlusu; ekonomimiz kabiliyetsiz, donanımsız, disiplinsiz ve ciddiyetsiz kişilere emanet edildi; yanılıyorsunuz! Zannediyorsunuz ki tarım ve hayvancılığın bitmesinin sebebi hükümet! Yanılıyorsunuz. Zannediyorsunuz ki doğalgaza, tütüne, gıdaya, elektriğe zam yapan hükümet... Elbette ki bu da dış güçlerin oyunu. Bilim ve teknikte geri kalmışız, elbette ki bunun suçlusu da ´´Her okul imamhatip olsun´´ deyip, Fen Liselerinin yüzüne bile bakmayan hükümet değil, bizzat dış güçlerdir.

Kağıda zam gelmiş diye hükümete sitem etmeyiniz. Çünkü bunun suçlusu kağıt fabrikasını 3 kuruşa satan hükümet değil, dış güçlerdir. ´´Dış güçlerle ne alakası var?´´ diye soracak olursanız, bilmiyorum. Fakat hiçbir şey olmasa da mutlaka bir şeyler olmuştur.

İstirham ederim, hükümeti başarısızlık ile suçlamayınız! 3,50´den 7 TL´ye çıkan doları, 5,50´ye düşürdü. Daha ne yapsın bu insanlar? Helal olsun.

Büyük Türkçü Nihal Atsız Beğ´in de dediği gibi "Türkiye, tarihi ve bulunduğu coğrafya sebebiyle daima güçlü olmak ve dışarıdan gelen darbelere karşı hazırlıklı olmak zorundadır."  Elbette, dış güçler bize daima saldıracak ve bizi daima maddi-manevi vurmaya çalışacaktır. Mesele, bunlara karşı dik durabilmek, memleketi ve milleti layıkıyla müdafaa edebilmektir.

Peki, ağalar! Dış güçler bu oyunları planlar ve eyleme dökerken, siz nerede idiniz ve ne yapıyordunuz? Sizin göreviniz, Türkiye´yi, dışarıdan gelen her türlü, maddi ve manevi saldırılara karşı korumak değil mi? Siz, bu saldırılara yenik düşüyorsanız, memleketin ve milletin perişan olmasına engel olamıyorsanız, görevinizi layıkıyla ifa etmiş oluyor musunuz?