ElifCE


BİR BİTMEDİNİZ HAYVAN DÜŞMANLARI


Birkaç ay önce yaşlı ve hasta bir Golden Retriever cinsi köpek sahiplendiğimi bütün çevrem biliyor. Hatta hayvanseverlerin sesi olarak belediyemizden Petambulans isteğinde bulunmuştum fakat kimse sesimizi duymadı. Çok şükür ki sahiplendiğim sarı kızım bir sürü tedavi görüp ameliyatını olduktan sonra sağlığına tamamen kavuştu.

Şimdi başka bir problemimiz var: Evde bulunan diğer köpeğimiz zarar verdiği için onu Belediye İş Merkezindeki ofisimizde bakıyoruz. Hasta hayvan tuvalete çıkmak istediğini konuşarak anlatamayacağına göre havlayarak anlatıyor ve bu maalesef BELEDİYE İŞ MERKEZİNİN YÖNETİCİSİNİ rahatsız ediyormuş. Köpeğime orada bakamazmışım yasakmış. Yarından itibaren orada istemiyormuş şikayet edecekmiş ve attıracakmış gibi bir sürü tehditler savurdu bana. Köpeğim Coronavirüsü yayıyormuş. Yaptığı kakasını bile poşetleyip çöpe atıyormuşum o bile yasakmış. Ben kendisine gereken cevabı verdim zaten. Aylardır iyileşsin ondan bir hav sesi çıksın diye gözünün içine baktığım sarı kızımı ben hiçbir yere göndermeyeceğim tabi ki.
Bu arada iş merkezlerinde gündüz vakti havlayan bir köpekten insanlar rahatsız oluyorsa pasajların içindeki petshoplara nasıl izin veriliyor. Bunu da merak ediyorum. Yoksa bu sadece bizim Belediye iş Merkezinin yönetmeliğine ait bir özellik mi?

Hayvan sever arkadaşlarımdan başına böyle bir olay geldi mi çözümü nedir diye fikir istiyorum.

ElifCe