AHMET ACAROĞLU -YA TUZ KOKARSA
AHMET ACAROĞLU
Tarih: 7.2.2019 15:22:57 / 63okunma / 0yorum
Ahmet ACAROĞLU

YA  TUZ  KOKARSA

Bu  ülke hiçbir seçim öncesinde bu kadar gerilmemiş, bu kadar düşmanca söylemlere tanık olmamıştı. Politikacıların zehirli dilleri, taşlaşmış kalpleri, çürümüş vicdanlarından sızan kin ve nefret dolu bu söylemler bir virüs gibi toplum katmanlarına yayılmakta, birlik ve beraberliğimizi tehdit etmektedir. Yani bu iş imam-cemaat meselesi. İmamlar kaideyi bozarsa, cemaatin yani milletin omuz omuza olması mümkün mü? Etrafımız ateş çemberiyle çevrilmiş, emperyalist yarasa ve vampirlerle sarılmışken içerideki bu yarılma ve kamplaşmanın başımıza hangi belaları musallat edeceğini düşünmüyor mu bizi yönetenler?

Dünyanın demokrasi ile idare edilen birçok ülkesinde erken veya zamanında seçimler yapılıyor. TV´lerden veya sosyal medyadan dakika dakika bunları takip edebiliyoruz. Hiç bizdeki gibi hakaretler, rakibi aşağılamalar, kavgalar, milletin yarısını hain ilan etme durumları yaşanıyor mu? Ben biraz daha sükunet, ne olur biraz daha hoşgörü diye çırpınırken, özellikle Cumhur ittifakı mensupları ateşe benzin dökmeye devam ederek gerilim stratejisinden vazgeçmiyorlar. Eh Millet ittifakı mensupları da kendilerine taş atana hep gül atacak değiller elbette. Tamam da kim kazanırsa kazansın seçimden sonra biz birbirimizle yan yana gelmeyecek, birbirimizden alış veriş yapmayacak, aynı musalla taşında birbirimizden helallık istemeyecek miyiz? Eğer öyleyse bizim başka düşmana ihtiyacımız yok demektir.

”Kandil´ deki terör örgütüyle iş tutanlarla CHP, İYİ Parti, SAADET iş tutuluyor. Bunlar kıyamet alametleri. Nereden nereye geldik.”diyor sayın R.T.Erdoğan. Cumhurun başı söylüyor bunu. Siz inanıyor musunuz, AKP´ye oy veren seçmenler gerçekten inanıyor mu bu iddialara? Devlet Bahçeli; “Ya beka, ya bela” diye nitelendiriyor seçimin akıbetini.

O zaman vatandaş soruyor: Diyarbakır meydanında  Nevruz´da bölücü başı Apo´nun mektubu kimin izniyle okundu, posterleri alanın her tarafına kimin izniyle asıldı? Barzani kimin davetiyle Ankara´ya geldi, Milli Meclisimizde kırmızı halılardan geçip kürsüden kimin izniyle hitap etti ve kimler alkışladı? Kürt Bölgesel Yönetiminin paçavrası Türk bayrağının yanında kimin izniyle göndere çekilebildi? Sahi, Şivan Perver´in Megri megri´sine kimler gözyaşları ile eşlik etti? YPG midir, PYD midir her neyse, o peşmergelerin, silahları ve araçlarıyla ülkemizden geçerek Kobani´ye gitmelerine kim izin verdi?  Ha siz yaparken her şey mübah ve devlet politikası oluyor, kıyamet kopmuyor, CHP; İYİ PARTİ bir araya gelince kıyamet alameti oluyor, beka tehlikesi doğuyor, öylemi? Yapmayın, Allah aşkına yapmayın! İttifakları zorunlu kılan bu sistemi siz getirdiniz.

AKP milletvekili Miroğlu, HDP´ nin iki milyon oyuna da talibiz derken mesele yok, pkk´ya desteğinden hiç şüphe etmediğim bu partinin seçmenleri  İstanbul, İzmir ve Adana´ da Millet ittifakına oy verirse(o da belli değil) o zaman kıyamet alameti!  Kılıçtaroğlu da, Meral Akşener de defalarca sadece iki partinin ittifak yaptığını söyleseler de karşı taraf gene aynı nakaratı dillendirmekten vazgeçmiyor! Yani aynı seçmen AKP´ye oy verirse,(nitekim Hüda-par öyle yapıyor) sayın Bahçeli´ye göre beka sorunu ortadan kalkıyor mu? AKP´li Mahir Ünal önceleri;”Akşener, yerli ve milli olduğu için MHP´den dışlandı.” Diyordu. Akşener şimdi CHP ile ittifak yapınca illet, zillet oluyor, Bahçeli  baş köşe itibarı görüyor. Siyaset hiç bu kadar seviye kaybetmemişti.

Bir de fesli Kadir var. Bildiniz siz onu! Hani Cumhurbaşkanımız, eski Genel Kurmay Başkanımız,(şimdinin Milli Savunma Bakanı), Diyanet İşleri Başkanımız hastayken ziyaretine gitmişti. Ben hastalığı kalıcı hasarlar yapmış herhalde diye düşünüyorum. Çünkü  Cumhur ittifakına destek isterken ; “Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın,razıyım.” Diyor zahir. Nihat Zeybekçi´yi destekleyen İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı; “AKP´ye oy vermeyeni Allah çarpar.” diye sesleniyor kalabalığa. Zeybekçi bile millet yanlış anlar diye uyarıyor kendisini. O, kim nasıl anlarsa anlasın diye efeleniyor. Milletin nasıl anladığını sandıklar açılınca hep beraber göreceğiz. Herhalde İYİ Parti milletvekili Tamer Akkal da Allah çarpmasın diye ya da mahşer günü berat belgesi garanti olsun diye AKP´ye kabul edilmiş olmalı. Yüz bin Manisa´ lı İYİ insanın kul haklarını unutarak üstelik. Et kokarsa tuz konur ancak bugün tuzun koktuğu noktadayız. El insaf.

 Aslında kıyamete alamet olabilecek, bekamızı sarsacak o kadar çok örnek  var ama, siz Sn. Erdoğan ile Sn. Bahçeli´nin sadece son genel seçimlerden önce birbirlerine neler söylediklerini  hatırlayın yeter.

Kıyamet o zaman kopmadığına göre bugün endişelenmeye hiç gerek yok.                                                                               

--   Ahmet Acaroğlu--

 

Anahtar Kelimeler: AHMET, ACAROĞLU, KOKARSA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
UĞURLAR OLSUN OZAN ARİF (19 Şubat 2019 - Salı)
İTTİFAKLAR TAMAM GİBİ (29 Ocak 2019 - Salı)
DOĞU TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR (15 Ocak 2019 - Salı)
PARTİLERİN ADAY ARAYIŞLARI (26 Aralık 2018 - Çarşamba)
ATSIZ´A YOLDAŞ OLMAK (19 Aralık 2018 - Çarşamba)
GÜNLÜKLER ZAMANIN TANIKLARIDIR (12 Aralık 2018 - Çarşamba)
MERHABA... BEN KAPİTALİZM (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
ESİR TÜRKLER MESELESİ (29 Kasım 2018 - Perşembe)
YEREL SEÇİM NOTLARI (21 Kasım 2018 - Çarşamba)
BİR SEVDADIR ATATÜRK (15 Kasım 2018 - Perşembe)
AND OLSUN (06 Kasım 2018 - Salı)
PAPAZDAN KURTULDUK-KİTAPLARA KAVUŞTUK (15 Ekim 2018 - Pazartesi)
SAYIN BAKANIM (02 Ekim 2018 - Salı)
SİYASETTEKİ ÇÜRÜME (25 Eylül 2018 - Salı)
GAP GEZİSİ İZLENİMLERİ (11 Eylül 2018 - Salı)
DEĞİŞEN BAYRAMLAR MI SİZCE? (29 Ağustos 2018 - Çarşamba)
İSTANBUL´DA BİR USTA (08 Ağustos 2018 - Çarşamba)
ZİYA SELÇUK VE SINAV KARMAŞASI (31 Temmuz 2018 - Salı)
SAHİLLER İŞGAL ALTINDA (19 Temmuz 2018 - Perşembe)
İHMALİN FATURASINI KİM ÖDEYECEK? (13 Temmuz 2018 - Cuma)
SEÇİMLERİN ARDINDAN BİR DEĞERLENDİRME (28 Haziran 2018 - Perşembe)
SON MESAJ (20 Haziran 2018 - Çarşamba)
RAMAZANI UĞURLARKEN (13 Haziran 2018 - Çarşamba)
BÖYLE SEÇİM OLUR MU? (07 Haziran 2018 - Perşembe)
NASİP DEĞİLSE OLMAZ (30 Mayıs 2018 - Çarşamba)
SİYASET ŞEKİLLENİRKEN (22 Mayıs 2018 - Salı)
SİYASETİN DİLİ (16 Mayıs 2018 - Çarşamba)
SİYASETİN DİLİ (16 Mayıs 2018 - Çarşamba)
ANNE SENİ ARIYORUM DELİ DİVANE (10 Mayıs 2018 - Perşembe)
STEYR´İN YAPTIĞI ÇAĞRIŞIMLAR (28 Nisan 2018 - Cumartesi)
TEPKİSİZ DEMOKRASİ (12 Nisan 2018 - Perşembe)
BAŞBUĞLAR ÖLMEZ (04 Nisan 2018 - Çarşamba)
GENÇLERE ALTIN ÖĞÜTLER (27 Mart 2018 - Salı)
NEVRUZ BAYRAMI VE ÖNEMİ (21 Mart 2018 - Çarşamba)
ÖNEMSİZ ŞEYLER ( Mİ ? ) (15 Mart 2018 - Perşembe)
ELVEDA MEMUR-SEN…! (07 Mart 2018 - Çarşamba)
PERFORMANS DEĞERLENDİRME SİSTEMİ (28 Şubat 2018 - Çarşamba)
GANİRE´Yİ DİNLERKEN (21 Şubat 2018 - Çarşamba)
TÜH ALLAH BELANI VERSİN! (14 Şubat 2018 - Çarşamba)
ÜSKÜDARA GİDER iKEN... (09 Şubat 2018 - Cuma)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072