MİLLET İTTİFAKI ÜZERİNE
NURCAN BALIBEY-Doğaldır ki; seçimin sonuçlarına yasada belirtilen hükümler çerçevesinde itiraz etmek, seçime katılan, oy veren, aday olan herkesin hukuki hakkıdır.
Tarih: 8.4.2019 00:17:04 / 1077okunma / 0yorum
Nurcan BALIBEY

                                                              MİLLET İTTİFAKI ÜZERİNE

Kıymetli okuyucularım bu kez farklı bir yazıyla sizlerle buluşacağım, umarım bu durumu yadırgamazsınız. Geçtiğimiz Pazar günü yapılan seçim üzerine bir takım bilgi ve tespitleri aşağıda sizlerle paylaşacağım.

31 Mart seçimleriyle Türkiye yeni bir dönüm noktasına ulaşmıştır. Millet ittifakının doğru bir strateji üzerine kurulduğunu görmezden gelemeyiz. Yapılan seçimin sonucu bu durumu doğrulamakta. 2015´ten bu yana AKP ve MHP ‘nin birleşmesi CHP´de de bu ihtiyacın doğmasına zemin hazırlamıştır.

31 Mart Yerel Seçimleri Cumhur ittifakı açısından ‘sonun başlangıcı´ gibi bir  hissin tohumlarını içimize serpiştirmiş; bunun sonucunda ‘AKP iktidarı nihayete erecektir´ gibi bir duyguda içimizde yer etmeye başlamıştır.

Şu anda özellikle İstanbul´daki seçim itirazlarını ve itirazcıların şüphe uyandıran açıklamalarını dehşet içinde izliyor ve tarihe tanıklık ediyoruz. Bunu iyi değerlendirmeli, doğru analiz etmeli ve doğru anlamalıyız. Algılarımız pozitif yönde olmalı ve aydınlanmanın ışığına odaklanmalıyız.

Doğaldır ki; seçimin sonuçlarına yasada belirtilen hükümler çerçevesinde itiraz etmek, seçime katılan, oy veren, aday olan herkesin hukuki hakkıdır. Bu zaman kazanmak, mevcut sisteme yaranmak adına, katakulli çevirme adına yapılmıyorsa!

Şunu demek istiyorum: Türkiye şu anda  hukukun üstünlüğü ilkesine sahip bir ülke olsaydı, seçim sonrası maruz kaldığımız bu kargaşayı yaşıyor olmazdık. Gönlündeki adaya oy veren milyonlarca seçmen  tedirgin olmazdı. Oylarının gasp edileceği, yok sayılacağı  endişesini taşıyor olmazdı.

Bazı kesimler mevcut sisteme yaranmak için seçimin yenilenmesini isteyecek kadar ileri gitmiş ve seçimin tekrar yapılmasının bahanesini önceden hazırlamıştır. Yıllardır geldiğimiz noktada var olmayan düşüncelerle bir takım algılar yaratılmış, seçimlerin özellikle de İstanbul´da ki sonuçlarına dayanarak, örgütlü bir darbeymiş havası yaratılmıştır. Bu ülkemizin geleceğini tehdit eden bir durumdur, asla kabul edilemez. Bu durum insanlarımızı, birbirine ötekileştiren bir bakış açısıyla, kardeşi kardeşe düşman etme eğilimidir. Bundan bir an önce vaz geçilmelidir.

CHP milletimizin daha geniş bir kesimini içine katarak bütünlük sağlama çabasını ortaya koyarak çok doğru bir tavır sergilemiştir. 31 Mart Seçim Sonuçları da bunun doğruluğunu ispatlamıştır. Millet İttifakı sağlanmadan  önce duayen siyasetçilerden aldığı fikirler ve öneriler doğrultusunda CHP Genel Başkanı´nın dimağında harmanlanarak akıl süzgecinden geçirilmiş ve örgütün görüşüne sunularak seçimde izlenecek politika belirlenmiş, yol haritası çizilmiştir. CHP Atatürk´ün emaneti olan bir parti ve yine Atamızın emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkan bu, görüşte olan siyasilerin desteği ile Millet İttifakı devam edecektir düşüncesini  hakim kılmaktadır. Geniş bir kesimi kapsayan Millet İttifakı bize, Türkiye için ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Tüm  olumsuz eleştirilere rağmen ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi gördük. Bunun ispatını alınan seçim sonuçlarında görmekteyiz. Ne kadar zor olursa olsun maruz kaldığımız sorunlara rağmen bu yolda ilerlemeye ve başarılı olamaya mecburuz.

Ülkemiz insanı sonunda gerçeği gördü, yaşanan ekonomik krizin sorumlularına hak ettiği dersi verdi. Paranın bol olarak kullanıldığı, kredilerin havada uçuştuğu dönemlerde suni refah olgusu zenginlik sanıldı. Ne zaman ki insanlar çektikleri kredileri ödeyemez duruma ve evine ekmek götüremez hale gelmeye başladı, işte o zaman hayat pahalılığını ve aslında küçüldüğünü, fakirleştiğini fark etti ve  gerekeni yaptı 31 Mart Seçim Sonuçları bunun göstergesi.

Bütün bunların sonunda yalancı ve yalaka medya da  mutlak hakimiyet altındaki propagandasına son verecek ve giderek gerçeği yansıtan kimliğine bürünecektir. Umut ediyorum ki tüm bu gelişmeler yanıltmaz, huzur dolu özgür bir ülkede yaşamanın mutluluğunu milletçe yaşarız. Saygılarımla…

                                                                                                                   05.04.2019

                                                                                                               Nurcan BALIBEY

Anahtar Kelimeler: MİLLET, İTTİFAKI, ÜZERİNE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
CUMHURİYET KADINLARIYLA SANATIN GÜCÜ (10 Aralık 2018 - Pazartesi)
KADINI GÖRÜNÜR KILMAK (29 Kasım 2018 - Perşembe)
EŞİKTE (05 Kasım 2018 - Pazartesi)
İREM (22 Eylül 2018 - Cumartesi)
ÖZENTİ (11 Ağustos 2018 - Cumartesi)
SESSİZ SALDIRI (28 Temmuz 2018 - Cumartesi)
KIRKYAMA (22 Temmuz 2018 - Pazar)
ŞİZOFREN (08 Temmuz 2018 - Pazar)
DOSTUM KAPLUMBAĞA (20 Haziran 2018 - Çarşamba)
ALTILIKLAR (06 Haziran 2018 - Çarşamba)
İSTEMSİZ YATIŞ (19 Mayıs 2018 - Cumartesi)
ŞEHİRLİ GELİN (13 Mayıs 2018 - Pazar)
OYUNCAK EV (08 Mayıs 2018 - Salı)
ŞAPŞİRİK (29 Nisan 2018 - Pazar)
TARLA GÜNLERİ (25 Nisan 2018 - Çarşamba)
EMİNE İLE MEHMET (18 Nisan 2018 - Çarşamba)
KELEBEKLERİN HAZİN SONU (14 Nisan 2018 - Cumartesi)
SECCADE İZİ (08 Nisan 2018 - Pazar)
KARA YAZGI (30 Mart 2018 - Cuma)
PALAMARKALI KADINLAR (24 Şubat 2018 - Cumartesi)
BEYAZ GÜN (18 Şubat 2018 - Pazar)
ÇUÇULLU ÇOCUK (09 Şubat 2018 - Cuma)
DAMACANALI KADIN (03 Şubat 2018 - Cumartesi)
TEKİRKÖY´DEN MUTLUKENT´E (03 Şubat 2018 - Cumartesi)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172