1

Gönül Elçileri projesi gönüllere girmeye devam ediyor

2

Kadir Albayrak Şarköy' de Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

3

Dezenfeksiyon çalışmaları hız kesmiyor

4

Asyaport Bulgaristan' a Transit Yük Gönderdi

5

Kalorifer Kazanlarına Sıkı Denetim

6

Enez Kaplan' dan Sert Çıkış

7

Sinema Salonları 1 Nisan' a Kadar Kapalı

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Yunan ekonomisi alarm veriyor

Yunan ekonomisi alarm veriyor

Gündem Batı Trakya Gazetesinin aktardığı habere göre Yunanistan Ekonomisi 2021 yılı için alarm veriyor

Avrupa Birliği, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), ekonomisi turizme, küçük ve orta ölçekli işletmelere bağlı olan Yunanistan’ın bu yıl derin bir resesyon (ekonomik durgunluk) yaşayacağı konusunda hemfikir.

Uluslararası kuruluşların yayımladıkları rapor ve çalışmalardan, Kovid-19 salgınının Yunan ekonomisinin kronik sorunlarını yeniden canlandırmasından korkulduğu görülüyor. Özellikle bankacılık alanında yaşanabilecek sıkıntılardan endişe ediliyor.

OECD, Yunanistan GSYİH’de yüzde 10,1’lik bir düşüş öngörüyor. Ayrıca, gelecek yıl için Yunan ekonomisinin neredeyse durgunluk seviyesinde olacağı (%0.9), 2022 yılında ise bu oranın kayıpları telafi etmeye yetmeyecek yüzde 6,6 seviyesine ulaşacağı tahmininde bulunuyor.

AB Komisyonu ve IMF, 2021 için daha iyimser bir yaklaşım içinde olsa da, her iki kurum da Yunanistan için benzeri görülmemiş bir belirsizlik konusunda hemfikir görünüyor ve karantina sürecinin uzaması halinde ekonomik faaliyetlerin kötüleşme olasılığından bahsediyor.

Kaynak: Gündem Gazetesi/Batı Trakya