Siftah Parasını çerçeveletti

Tekirdağ Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken'in Budapeşte'de kaldığı hotelde verdiği siftah parası çerçeve yapıldı.

TC. Gümülcine Başkonsolosluğu' nda bayramlaşma yapıldı

Gümülcine, 13/05/2021, DEB Partisi' nden Bayramlaşma Ve Kabire Ziyaret

Türkler Tarih Boyunca Hiç Bir Millete Soykırım Uygulamamıştır

Türkiye Kamu-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Kamuran Varma, ABD Başkanı Joe Biden'ın sözde "Soykırım" açıklamasına yönelik bir mesaj yayınladı.

Başkurdistan: Bu Topraklar Bizimdir!

Başkurdistan’ın Baymak şehrinde Rus yönetimine karşı protesto gösterisi gerçekleştirildi. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı protestoda, Başkurtlar “Bu topraklar bizimdir” sloganı attı.

Türkiye- Sudan ilişkilerinde etkin rol üstlenebilir

Yeniden Refah Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin; iki kardeş ülke ilişkilerinin gelişmesi için her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Yunan ekonomisi alarm veriyor

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu1

Muhtarlar Günü Kutlandı

2

Başkan Yüksel Süleymanpaşa Muhtarlar Derneğini ağırladı

3

Başkan Yüksel meslek ve esnaf odaları ile bir araya geliyor

4

Azerbaycanlı Sanatçılara Kol Kanat Geriyor

5

Refah Partisi' nin Yeniden Doğuşu

6

Yeni Bir Küçük Sanayi Sitesi Yapılıyor

7

Kızılay-NKÜ İşbirliği

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Yunan ekonomisi alarm veriyor

Yunan ekonomisi alarm veriyor

Gündem Batı Trakya Gazetesinin aktardığı habere göre Yunanistan Ekonomisi 2021 yılı için alarm veriyor

Avrupa Birliği, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), ekonomisi turizme, küçük ve orta ölçekli işletmelere bağlı olan Yunanistan’ın bu yıl derin bir resesyon (ekonomik durgunluk) yaşayacağı konusunda hemfikir.

Uluslararası kuruluşların yayımladıkları rapor ve çalışmalardan, Kovid-19 salgınının Yunan ekonomisinin kronik sorunlarını yeniden canlandırmasından korkulduğu görülüyor. Özellikle bankacılık alanında yaşanabilecek sıkıntılardan endişe ediliyor.

OECD, Yunanistan GSYİH’de yüzde 10,1’lik bir düşüş öngörüyor. Ayrıca, gelecek yıl için Yunan ekonomisinin neredeyse durgunluk seviyesinde olacağı (%0.9), 2022 yılında ise bu oranın kayıpları telafi etmeye yetmeyecek yüzde 6,6 seviyesine ulaşacağı tahmininde bulunuyor.

AB Komisyonu ve IMF, 2021 için daha iyimser bir yaklaşım içinde olsa da, her iki kurum da Yunanistan için benzeri görülmemiş bir belirsizlik konusunda hemfikir görünüyor ve karantina sürecinin uzaması halinde ekonomik faaliyetlerin kötüleşme olasılığından bahsediyor.

Kaynak: Gündem Gazetesi/Batı Trakya