VERİMİ DÜŞEN TOPRAKLAR İÇİN DEV PROJE
Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, sürekli aynı ürün ekimi, sulama yetersizliği ve çevresel faktörlerden kaynaklı verimi düşen toprakları tekrar canlandırmak için harekete geçti.
Tarih: 23.3.2019 21:36:12/ 734okunma / 0yorum

Millet İttifakı Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, sürekli aynı ürün ekimi, sulama yetersizliği ve çevresel faktörlerden kaynaklı verimi düşen toprakları tekrar canlandırmak için harekete geçti.

Çalı Çırpı Kompostu adını verdiği projesini açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bağ, bahçe, çalı çırpı, otlak, çayır, mera, tarla ve orman artıklarından verimli toprak oluşturacağız. Banarlı Köyü´nde çukur arazide toprak ıslahı ile başladığımız projemizde amacımız toprağı organik maddece zenginleştirmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak.” dedi.

Kimyasal gübre kullanımını ortadan kaldırmak ve katı atık bertarafını sorununu birlikte çözmeyi hedeflediğini dile getiren Millet İttifakı Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; “ Kimyasal gübre kullanımına gerek kalmadan katı atık bertarafı sorununu çözmek, çöplerden çıkan zehirli gazları azaltmak amacındayız. Bu projede Kompost yapımı ile bitkisel atıkların bir hammadde kaynağına dönüşmesini sağlayacağız. Hem şehrimiz hem çiftçimiz kazanacak” açıklamasında bulundu.

/resimler/2019-3/23/2139006878748.jpg
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: VERİMİ DÜŞEN TOPRAKLAR İÇİN PROJE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7712
EURO
6.4158