1

Başkan Albayrak Kapaklı’da Muhtarlarla Bir Araya geldi

2

Kesimoğlu, Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

3

Gönül Elçileri kırsal mahallelerde vatandaşın derdini dinliyor

4

GÜLE GÜLE EFENDİLER?! ANCAK,  HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

5

Türkiye' nin ilk “Sıfır Atık” Belgeli Limanı Asyaport Oldu

6

FATURA BORCU OLAN DİKKAT!

7

Lavra mücadelesi sürüyor

SON DAKİKA

Anahtar Kelimeler: Ressam Güzel oyuncu Aycin Tuyun "' Attılar!

Ünlü Ressam Kani Kaya İle Güzel oyuncu Aycin Tuyun Bir "İlk'e İmza Attılar!

Türk – İtalyan sanatçıların bir araya geleceği Vatikan – The Secret of Art sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak bir portre resim yapacak.

17 Haziran 2020  Admin  0 yorum Ayçin Tuyun, Kani Kaya, Ressam Kani Kaya ve oyuncu Ayçin Tuyun bir “ilk”e imza attılar!, Vatikan – The Secret of Art Küratör – Ressam Kani Kaya önümüzdeki yıl İtalya Roma’da gerçekleşecek Türk – İtalyan sanatçıların bir araya geleceği Vatikan – The Secret of Art sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak bir portre resim yapacak.
Bu çalışmada sinema, TV ve tiyatronun gizemli ve aranan yüzü Ayçin Tuyun portre modelliği yapacak. Birlikte yapılacak bu çalışmanın sonucunda ortaya çıkacak eserin %20’lik satış bedeli telif hakkı olarak Ayçin Tuyun’a ait olacak.
Ressam Kani Kaya, genç sanatçı Ayçin Tuyun’u neden seçtiğini şöyle anlattı; “Eğer doğru açıdan ve doğru ışık ile bakarsanız Ayçin’in yüzünde Mona Lisa’nın tebessümü ve ifadesini görürsünüz.
Ben, Ayçin’in gözlerinde gördüğüm ruhunu ve aurasını resmetmeye çalışacağım, Ayçin’in yüzüne ve gözlerine dikkatli baktığınızda bunu anlayabilirsiniz. Bu çalışma soyut – figüratif çalışma olup Rönesans dönemi ve o günkü teknikler ile bir ilgisi olmayacak.”


Haber Kaynak : Hasan Erge