1

100. Yıl Mahallesi’ne yeni bir sosyal donatı alanı geliyor

2

THK kurban derisi topladı

3

Tüketici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

4

Jet Çözümler Üretiyoruz

5

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

6

Hüseyin Anasız Optimed' de

7

TÜKETİCİ FİYAT ENDEKSİ (TÜFE), TEMMUZ 2020

SON DAKİKA

Anahtar Kelimeler: UĞUR MUMCU UNUTULMADI

UĞUR MUMCU UNUTULMADI

Başkan Uyan, Uğur Mumcu´yu andı

?Uğur Mumcu bizim için aydınlık ve tertemiz bir yol çizmiştir?

Başkan Uyan, Uğur Mumcu´yu andı

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan,  24 Ocak 1993 tarihinde arabasına bomba yerleştirilerek suikast sonucu hayatını kaybeden Araştırmacı-Gazeteci Yazar Uğur Mumcu´yu yayınladığı mesajla saygı ve rahmetle andı. 

Başkan Uyan mesajında; ?Uğur Mumcu, demokrasi ve adalet için mücadele eden aydınlarımızdan birisiydi. Bir fikir insanının haince suikasta uğraması hiçbir şekilde kabul edilemez. Kalemini sadece kendi doğrularını ve gördüğü gerçekleri yazmak için kullanmış, barış, demokrasi, adalet, özgürlükler, emek için mücadele vermiş, hayatı pahasına da olsa doğruları söylemekten geri durmamış, Laik Cumhuriyetin, Atatürk Devrimlerinin, yara almaması için suikast sonucu yaşamını yitirmiştir. Mumcu, ?bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz´ diyordu.

Bu yüzden çok okuyan, araştıran, sorgulayan, belgeleriyle konuşan biriydi.  Bu acı olayın arkasındaki sorumluların biran önce ortaya çıkarılması ve vicdanların temizlenmesi gerekmektedir. Bu ülkenin önemli değerlerini aydınlarını asla unutmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Uğur Mumcu olmak üzere bu uğurda yaşamını yitiren tüm aydınlarımızı saygıyla anıyorum.? ?dedi.


Haber Kaynak : Fatih Erge