1

Saray' ın Çatısı Saray'a Hakaret Oldu

2

Tekirdağ İmsakiye

3

Vali Yıldırım'dan Ramazan Ayı Kutlaması

4

Her gün Canlı Mukabele Yayını

5

Tekirdağ Ülkü Ocaklarından anlamlı ziyaret

6

Tekirdağ'da yemeğin adresi Hürriyet Mahallesi oluyor

7

Araç kullananların başına mutlaka gelir, numarayı kaydedin.

SON YÜKLENENLER

Türk Eğitim Sen, Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Geçmişten geleceğe, üzerimizde emeği olan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sonsuz saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Dünya’da ve Türkiye’de demokrasinin gelişmesinde kadınların ve kadınlara sağlanan hakların önemli bir yeri olmakla birlikte kadınların sahip olduğu haklar ülkenin gelişmişlik seviyesinin bir nişanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Modern dünyada kadınların eğitilmesi, eğitilmiş kadınların istihdama katılması, çalışma hayatında yer alan kadınların karşılaştıkları güçlüklerin çözülmesi, milletlerin refah seviyelerinin artmasında büyük bir etkiye sahiptir.

Eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunun yaklaşık %44’nü kadın çalışanlar oluşturmaktadır. Bu gerçeğin farkında olan sendikamız kadınların çalışma hayatında etkin olmalarını, hak arama mücadelesinde bilinçlenmelerini sendikal harekete katkı sağlamalarını desteklemektedir. Bu durum, sendikamızın, kadın çalışanların talep ve sorunları hususunda daha etkin çalışmalar yapmasını gerektirmektedir. Türk Eğitim-Sen bu amaçla fedakâr kadın arkadaşlarımızın destekleriyle  “Kadınlar – Anneler Günü” etkinlikleri,  Kadın çalışanların sorunları üzerine çalıştaylar ve kadın kurultayları düzenlemiştir. Bu çalışmalarına da ara vermeden devam etmektedir.

Kadın çalışanların iş hayatında yer alan diğer çalışanlara göre görevleri birkaç kat daha ağırdır. Çünkü iş dünyasındaki görevlerinin yanında anne ve eş olarak da farklı rolleri bulunmaktadır. Bu nedenle ailelerin sağlam, çocukların mutlu ve toplumların daha huzurlu olabilmesi için doğrudan ve dolaylı olarak bütün çalışanları ilgilendiren, kadın çalışanlara has sorunların özel bir özveri ve gayret ile ivedilikle çözülmesi gerekmektedir. Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu ve Türk Eğitim-Sen, bu hususu hiçbir suretle göz ardı etmeden bu alandaki çalışmalarını bütün zeminlerde yapmaktadır. Bu gayretlere de hem kamu çalışanları hem kamuoyu şahit olmaktadır.

Yıllarca eşinin yanında ve ailenin temel direği olarak bulunmuş ve ailenin, ülkenin yönetiminde çok önemli bir görevler yerine getirmiş olan Türk kadını Cumhuriyetle birlikte ve yıllara göre gittikçe artan bir şekilde çalışma hayatında ve toplumsal hayatta yer almıştır. Kadının toplumsal hayata ve çalışma hayatına girmesi ile birlikte çalışma hayatı da farklılaşmış, tabiri caizse çalışma hayatına da kadın eli değmiştir.

Türk Kadını, milletimizin var olduğu günden bu yana toplumumuzun zor anında en büyük kurtarıcısı, destekçisi ve mihenk taşıdır. Türk Kadını, Nene Hatun olup cephelerde savaşmış, Şerife Bacı olup cepheye cephane taşımış, tarlada, bağda, bahçede çalışarak  aile ekonomisine katkı sağlamış, çocuklarını yetiştirip vatana hizmete yollamış, al bayraklı tabuta sarılıp hasretini gözyaşında saklamış şehit anasıdır. Milletimizin göz nuru, pak aydınlığıdır.

Sultanların anası, şehzadelerin terbiyecisidir kadın. Kahramanlar doğuran, şehadete uğurlayan tek sermayesi gözyaşı olan ve ona sığınandır kadın. Evinin direğidir, gönüllerin şahıdır, sofranın padişahıdır kadın. Bizde kadın, Hazreti Muhammed Mustafa’yı(s.a.v) doğuran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştiren, hanın hanıdır, kahramandır.

Bilinmelidir ki TÜRK EĞİTİM SEN kadınları olarak bizler; toplumun her kesiminde  hak ettiğimiz biçimde özgürce yaşamak gayesindeyiz. Aile içi şiddet, töre cinayetleri, cinsel istismar ve taciz, çocuk gelinler, çalışma hayatında uygulanan mobbing, bizim duymaya tahammülümüzün olmadığı kavramlardır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, kadınlarımız için her türlü ayrımcılıktan ve şiddetten uzak bir dünya temenni ediyoruz.”

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ İl Kadın Komisyonu Başkanı Gülden ÇAVDAR UÇAK