1

Kadir Albayrak Şarköy' de Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

2

Dezenfeksiyon çalışmaları hız kesmiyor

3

Asyaport Bulgaristan' a Transit Yük Gönderdi

4

Kalorifer Kazanlarına Sıkı Denetim

5

Enez Kaplan' dan Sert Çıkış

6

Sinema Salonları 1 Nisan' a Kadar Kapalı

7

Belediye personeline afet eğitimi verildi

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Turgay Terzi Kimdir?

Turgay Terzi Kimdir?

Türkiye ekonomisinin nabzını tutan Ekonomist dergisi, son 5 yıldır iş dünyasının genç liderlerini belirlemeye devam ediyor.

ART DESIGN YÖNETİM KURULU BAŞKANI TURGAY TERZİ, EKONOMİ DÜNYASININ EN GENÇ CEO’SU OLDU

Türkiye’de kişiye özel mobilya kavramını ilk başlatan firmalardan biri olan Art Design, önemli bir başarıya imza attı. Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, Türkiye’nin en güçlü ve en başarılı genç CEO’larının belirlendiği Ekonomist dergisinin “40 Yaş Altı En Güçlü 40 Genç CEO” araştırmasına göre Türkiye’nin en genç 36. CEO’su oldu. 2019 yılında gerçekleştirdiği 150 milyon TL’lik ciroyla ilk kez listeye giren Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, aynı zamanda mobilya sektöründen listeye giren tek isim oldu.

Türkiye ekonomisinin nabzını tutan Ekonomist dergisi, son 5 yıldır iş dünyasının genç liderlerini belirlemeye devam ediyor. Derginin “40 Yaş Altı En Güçlü 40 Genç CEO” araştırmasının sonuçları yayınlandı. Buna göre yönettiği 150 milyon TL’lik ciro ve yarattığı 140 kişilik istihdamla Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, iş dünyasının en genç 36. CEO’su oldu. Listeye ilk kez bu yıl giren Terzi, aynı zamanda mobilya sektöründen listeye giren tek isim de oldu. 2000’li yılların başında gıda işinden mobilya sektörüne giriş yaptıklarını, Türkiye’de ilk defa kişiye özel mobilya, mobilyada Art Deco gibi kavramları geliştirdiklerini belirten Turgay Terzi, “Üniversite yıllarımda mobilya sektörüne geçiş yapmıştık ve okurken, boş zamanlarımda her zaman şirkette vakit geçirirdim. Bu bana bir işletmenin yönetim sürecini, finans kısmını ve müşterilerle ilişki kısmını öğretti. Şirketin her aşamasında görev aldım. Mobilya sektörüne giriş yapmamızla birlikte de kısa bir süre sonra yönetici koltuğuna oturdum. Katma değerli, zanaatkar yönü yüksek ve tasarım odaklı mobilyalar üretiyoruz. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Kalamış’ta yeni mağazamızı açarak, mobilya mağaza sayımızı 3’e çıkardık. Bu sene de geçen sene olduğu gibi Belçika, Hollanda gibi Avrupa pazarlarındaki ihracat çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm ekonomiyi derinden etkileyen pandemi sürecinde böyle bir başarıyla taçlandırılmak, hem adım hem de firmamız adına büyük bir gurur.” dedi. Terzi, yönetici adaylarına ise şu tavsiyelerde bulundu: “Gündemdeki yenilikler daha hızlı takip edilip işe entegre edildiği ve çalışanlarla daha fazla empati kurulabiliyor. Ancak tecrübe eksikliği bazı hata paylarına daha açık hale getiriyor. Gençlere tavsiyem, okurken daha iş hayatlarına mutlaka adım atsınlar. Zamanlarını verimli kullansınlar. Dünyadaki yenilikleri yakından takip etsinler.”