1

Dezenfeksiyon çalışmaları hız kesmiyor

2

Asyaport Bulgaristan' a Transit Yük Gönderdi

3

Kalorifer Kazanlarına Sıkı Denetim

4

Enez Kaplan' dan Sert Çıkış

5

Sinema Salonları 1 Nisan' a Kadar Kapalı

6

Belediye personeline afet eğitimi verildi

7

 Vergi Haftasında Memurlar da Vergi İndirimi İstiyor

SON YÜKLENENLER

Tuğlacılar Lisesi Sürgün Edildi Haberleri

Son günlerde yazılı görsel ve sosyal medyadan Tuğlacılar Anadolu Lisesi öğrencilerinin sürgün edildiğine yönelik haber ve mesajlar görünmesi üzerine Valiliğimizce bu açıklamanın yapılması zarureti doğmuştur.

Tekirdağ Valiliğimiz tarafından yürütülen ‘’Deprem Güvenliği Çalışmaları’’ kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Eğitim-Öğretim için kullanılan bazı okul binalarının, olası bir depreme karşı güçlendirilmesi amacı ile birtakım önlem ve tedbirler planlanmıştır. Bu çalışmalar kapsamında Eskicami-Ortacami Mahallesi Melek Sokak No:4 adresinde bulunan okulumuz Tuğlacılar Anadolu Lisesi hakkında yapılan teknik inceleme neticesinde yıkım kararı alınmıştır. Güçlendirme kararı alınan okullarımızla birlikte 2020-2021 eğitim-öğretime devam edecekleri okul binalarının onayı 10/08/2020 tarihinde Süleymanpaşa Kaymakamlık Makam Onayı ile tamamlanmıştır.

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yapılan ilk planlamada Tuğlacılar Anadolu Lisesi’nin eğitim-öğretime Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi’ne taşınarak devam etmesi kararı alınmış ancak Güzel Sanatlar Lisesi Yeni Binası (Gündoğdu Mahallesi Erol Erdoğan Sokak No:36) güçlendirmeye alınan İlçemiz okullarından Tekirdağ Anadolu Lisesi’nin kullanımına verilmesi nedeniyle bu planlama hayata geçirilememiştir. Yapılan yeni planlamada Tuğlacılar Anadolu Lisesi’nin adresine en yakın olan okullarımızdan başlanarak öncelikle Tekirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi planlanmış fakat bu okulumuza güçlendirmeye alınan Kamil Korkmaz Zafer İlkokulu ve Kamil Korkmaz Zafer Ortaokulu taşınacağından dolayı bu karar da hayata geçirilememiştir. Tuğlacılar Anadolu Lisesine yakın olan Süleymanpaşa İlkokulunun derslik sayılarının yetersiz olması bu okulu da planlama dışında bırakmıştır. 50.Yıl Ortaokulu düşünüldüğünde ise bu okulumuzun öğrenci sayısının 1332 öğrenci ve Tuğlacılar Anadolu Lisesi’nin öğrenci sayısının 1098 öğrenci olması toplamda 2430 öğrencinin eğitim-öğretim ortamlarının buna uygun olamayacağı değerlendirilmiş, 2 okulun; günde sadece ders saati olarak 14 ders saatini bulduğu, 2 okulun da ayrıca destekleme ve yetiştirme kurslarını da dâhil ettiğimizde fiziki imkânlarının buna imkân vermediği gibi öğrenci sayısının fazla olması yaşanan Covid-19 salgınında olası bir bulaş riskinin de üst seviyelere taşıyacağı kanaati oluşturduğundan bu okulun da planlamanın dışına bırakılmasına neden olmuştur. Eğitim ortamı, derslik sayıları ile öğrenci sayıları eşleştirildiğinde Tuğlacılar Anadolu Lisesi’nin ihtiyacını karşılayabilecek okul olarak Karadeniz Mahallesi Dumansız 2. Sokak Toki Sitesinde bulunan Yunus Emre İlkokulu-Ortaokulu en uygun seçenek olarak değerlendirilmiştir. Yunus Emre İlkokulu-Ortaokuluna yapılan planlama sonrasında Tuğlacılar Anadolu Lisesi bu okulumuza tüm eğitim-öğretim materyalleri ile birlikte taşınmış ve eğitim-öğretime başlamıştır. Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 21/08/2020 tarihinde bu okulumuzun taşınmasından kaynaklı oluşabilecek ulaşım probleminin önüne geçmek için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Daire Başkanlığı’na (UKOME) ek sefer talebinde bulunmuş ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden edinilen bilgiye göre; bölgeye 21 Eylül’den itibaren iki adet belediye otobüsünün ek sefer için konulduğu, otobüs seferlerinin öğrencilerin giriş ve çıkış saatlerine göre ayarlandığı aynı zamanda öğrencilerimizin kartlı geçişi ile ilgili halk otobüslerini de kart ile kullanabilme imkanı sağlandığı ve 2 Kasım’da yüz yüze eğitime başlayacak olan 9. Sınıflar ile birlikte ek otobüs sayısının ihtiyaca binaen artırılması ile ilgili tedbirlerin alındığı bilgisine ulaşılmıştır.

Gelinen şu süreçte Okul Müdürlüğü’ne ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze de ulaşım ile ilgili herhangi bir şikâyette bulunulmadığı bildirilmiştir.

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz tarafından Güzel Sanatlar Lisesi yeni binasına taşındıktan sonra boşalacak mevcut binasına Tuğlacılar Anadolu Lisesi’nin taşınması planlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.