1

Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi açılışı 19 Ağustos’ta

2

Geri dönüşüm bilgilendirmeleri sürüyor

3

58 FİRMA ÇORLU TSO´NUN GURURU OLDU

4

Sivrisinek mücadelesi kesintisiz sürüyor

5

Işıl Yücesoy: Şarkı Söylemek Lazım, diyor

6

SEYRELTİLMİŞ DEĞİL SIKIŞTIRILMIŞ EĞİTİM

7

TBB' nin İlk Toplantısı

SON DAKİKA

TSO FUAR ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

4.Tekirdağ Kariyer ve İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı

Bu yıl 4.cüsü gerçekleştirilen 4. Tekirdağ Kariyer ve İstihdam Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Çerkezköy´de düzenlenen fuara Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen, İlçe Belediyelerin Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri ile çok sayıda sektör temsilcileri katılım sağladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı´mızın okunması ile başlayan tören açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından farklı kategorilerde firmalara ödüller verildi. Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay tarafından en çok istihdam sağlayan firma temsilcisine ödülü takdim edildi.

Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, ?Tekirdağ hava, kara, demir ve deniz yolu ulaşım imkânlarına sahip beş ilden birisi olup, İstanbul ile yanı başımızdaki Yunanistan ve Bulgaristan´a bir buçuk saat mesafede, lojistik ve stratejik olarak çok önemli bir konumdadır. İlimizde 13 adet Organize Sanayi Bölgesi ve bir Avrupa Serbest Bölgesi bulunmaktadır. Üretim desenine baktığımızda ise Türkiye ortalamasının üzerinde çeşitliliğe sahip üretim yapısı ile bizleri gururlandırmaktadır.

Tekirdağ, mevcut yapısıyla sosyal güvenlik kapsamında aktif çalışanların il nüfusuna oranına göre ülkemizin İstanbul, Ankara ve Kocaeli illerinden sonra en dinamik 4´üncü ilidir. Göç alan, genç nüfusu fazla, işgücü arz ve talebi dengeli bir yapıya sahip olan ilimiz bu avantajlarından dolayı istihdam ve yatırım açısından cazip bir bölgedir.

TÜİK 2018 verilerine göre ülkemizde en yüksek istihdam oranı yüzde 55,3 ve en yüksek işgücüne katılma oranı yüzde 59.7 ile Trakya bölgesinde gerçekleşmiştir. Bu verilere göre Trakya bölgesi istihdam ve işgücünde birinci sıradadır, kısaca Tekirdağ tam bir istihdam deposudur. Öncelikle Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım´a, Namık Kemal Üniversitesi Rektörümüze, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri´mize, İŞKUR İl Müdürümüze, Oda ve Borsa Başkanlarımıza ve ülkemizin gelişimi ve kalkınması için gece gündüz çalışan, katma değer sağlayan işverenlerimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

İşletmelerin, kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu ve duyacağı işgücü açığının giderilmesi ve iş arayanlara firmaları tanıma imkânı sağlayacak olan fuarımızın amacına ulaşmasını temenni ediyorum.? dedi.


Haber Kaynak : Fatih Erge