TSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY´ IN DEĞERLENDİRMESİ
Bundan sonra Türkiye´ nin ilk gündem maddesi ekonomi ve üretim olmalı
Tarih: 1.4.2019 22:26:51/ 441okunma / 0yorum

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay´ın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçim Değerlendirmesi

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonuçlarını değerlendirdi.

Bazı münferit olaylar dışında ülke genelinde seçimlerin kayda değer bir huzur ortamı içinde ve yüksek katılımla gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Günay “Halkımızın büyük bir çoğunluğu sandığa gitmiş ve demokratik haklarını kullanmıştır. Milli iradenin güçlü tezahürü ile birlikte ortaya çıkan neticenin hayırlı olmasını diliyor, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak seçilen tüm büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarına, meclis üyelerine ve yöneticilere başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Türkiye´nin önünde seçimsiz geçecek 4,5 yıl gibi uzun bir süre bulunduğuna dikkati çeken Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay “Her zaman ifade ettiğimiz üzere bundan sonra Türkiye´nin ilk gündem maddesi ekonomi ve üretim olmalı. Zira ekonomide atılacak çok adım, yapılacak çok işimiz var. Bu dönemi, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. Türkiye, bu dönemde enerjisini dönüşüm süreci ve yapısal reformlarla yatırımlara, katma değerli üretime, istihdama ve ihracata harcamalı.” ifadelerini kullandı.

“Tekirdağ´ımızı çok daha iyi yerlere getirmenin mücadelesini vereceğiz”

Günay, “Tekirdağ, ekonomik yönden geçmiş dönemde ki kazanımları ile birlikte önümüzdeki dönemde dinamiklerini koruyacak ve diğer illere göre çok daha hızlı gelişecektir. Bu dönemin yöneticileri olarak seçimleri geride bırakıp, birlikte çalışarak, işbirlikleri yaparak Tekirdağ´ımızı çok daha iyi yerlere getirmenin mücadelesini vereceğiz.

Tekirdağ son yıllarda kamu, yerel yönetimler, sivil toplum ve iş dünyasının uyum içerisinde çalıştığı bir kent kimliğine kavuştu. Ortak akıl anlayışla önümüzdeki dönemde de yerel yönetimlerimizle birlikte şehrimizin ekonomik, doğal, tarihi ve kültürel açıdan sürdürülebilir gelişimini sağlayarak, Tekirdağ´ımızı ulusal ve uluslararası alanda önemli bir marka şehir haline getirmek için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Tekirdağ iş dünyası olarak el birliği ile daha çok üretmek, daha fazla yatırım, istihdam ve ihracat için çalışacağız.” dedi.
Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412