TRAKYALILAR VAKFI YEMEĞİ
Trakyalılar Vakfının her yıl düzenlediği Geleneksel Kış Yemeği bu yılda Ankara´da yaşayan Trakyalıların, Trakyanın önde gelen iş adamlarının ve Ankara´da öğrenimini sürdüren öğrencilerin katılımıyla Ankara´da Anadolu Hotels Downtown´da gerçekleşti.
Tarih: 8.11.2018 00:52:55/ 305okunma / 0yorum

Trakyalılar Vakfı´nın bölgemizin tanıtımına ve kalkınmasına katkı sağlayabilmek adına yürütmekte olduğu çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Trakyalılar Vakfının her yıl düzenlediği Geleneksel Kış Yemeği bu yılda Ankara´da yaşayan Trakyalıların, Trakyanın önde gelen iş adamlarının ve Ankara´da öğrenimini sürdüren öğrencilerin katılımıyla Ankara´da Anadolu Hotels Downtown´da gerçekleşti. Yöresel ürünlerin tanıtımının yapıldığı gecede Trakya kültürü doyasıya yaşandı.

Trakya Birlik, Edirne Belediyesi, Uzunköprü Belediyesi, İpsala Belediyesi, Meriç Belediyesi, Keçecizade, Edmis Edirne Meyve Sabunları, Mowa Production, Eksen Medikal, Pey-Tat, Ersağ, Ruan Fuarcılık gecenin önemli destekçileri arasında yer alarak ürünlerini sergiledi. Belediye ve özel kuruluşların gönderdiği ürünler öğrencilerimize destek amacı ile sembolik rakamlar karşılığı davetlilere dağıtıldı. Gecenin açılışı Trakyalılar Vakfı Genel Başkanı Gökhan Özgöç´ün gece için büyük emek harcayan Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Canbolet, Naci Erol, Mustafa Ersin, Rabia Onur Cansız, Feyyaz Binay, Onur Çınardalı, Erkut Erdinçler ve gençlik kolları başkanları Yaren Öztemel ve Fatma Buse Kurtan´ı misafirlere takdimi ile yapıldı.

Açılışın ardından Rumeli ve Balkan müzikleriyle Ersin Kıyak ekibi sahne aldı. Ardından ise Trakyadan gecede yer almak üzere davet edilen Keşanlı Pix Tahir 9/8´lik müzikleriyle misafirlere doyumsuz eğlence yaşattı. Gecede Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) tarafından Avrupa´nın en iyi anma pulunu tespit etmek amacıyla düzenlenen ‘En İyi Avrupa Pulu´ yarışmasında Türkiye´yi temsil eden tarihi Uzunköprü´nün yer aldığı ve birinci olan posta pulunun kazanan adına düzenlenecek münhasır bir örneği açık arttırma ile satışa sunuldu.

Trakyanın yetiştirdiği değerli iş adamlarından Savaş Durdu yapılan açık arttırmada en yüksek teklifi vererek posta pulunun ve “Trakyalılar Vakfı 2018 yılı Altın Bağışçı Ödülü” nün sahibi oldu. Gece Elbi Yankı´nın sunumuyla Tek Rumeli TV tarafından yayınlanmak üzere kayıt altına alındı.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TRAKYALILAR VAKFI YEMEĞİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072