TRAKYA SOYDAŞ DERNEKLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET
Ben de Balkan kökenli bir aileden geldiğim için sizin gibi hemşehrilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duydum.
Tarih: 8.10.2018 21:57:48/ 923okunma / 0yorum

Edirne Balkan Türkleri Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve Babaeski Balkan Türkleri E. Dernek Başkanı Sn. Mümin Gençoğlu, Bal-Göç Lüleburgaz Trakya Dernek Başkanı Sn. Veli Öner, Kırklareli Balkan Türkleri Göçmenler Dayanışma Derneği Başkanı Sn. Erol Ateş´ten Trakya Balkan STK Yönetim Kurulu Üyesi Kilikadılılar Dernek Başkanı Sn. Bilgin İnceoğlu´na anlamlı ziyaret gerçekleştirdiler.

 

Bal-Göç Lüleburgaz Trakya Dernek Başkanı Sn. Veli Öner ziyareti esnasında “ 3 yıldır dernek yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyoruz. Sosyal aktivitelerin yanı sıra, kültürel bir çok faaliyetlerde bulunduk. Bugünlere kadar başımız dik geldik. Sizin gibi alçak gönüllü, güleryüzlü, mütevazi ve Balkan kökenli bir başkanımızla tanıştığımız için çok mutluyuz. Sizlerin kültürümüze verdiğiniz değer doğrultusundaki çalışmalarınızı da takdirle karşılıyoruz. Bizleri kırmadınız, ağırladınız. Geldiğimiz günden görevi devredeceğimiz güne kadar mücadelemizi sürdürmek amacındayız. Sizleri tanıdığım için çok mutlu oldum en kısa zamanda Lüleburgaz´a sizleri ağırlamaktan onur ve gurur duyarım” dedi.

 

Kırklareli Balkan Türkleri Göçmenler Dayanışma Dernek Başkanı Sn. Erol Ateş sözlerine “Hemşeriler olarak biraraya gelerek, Çorlu´da ve Tekirdağ ile birlikte kendi kültürümüzü ve geleneklerimizi yaşattığınız için tebrik ederim. Çorlu´muzda farklı coğrafya ve kültürü biraraya yaşatan Türkiye´nin bir mozaiği olduğunu gördüm. Çorlu ve Trakya´da hiçbir insan ayırımı yapmadan, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz” dedi.

 

Başkan Bilgin İnceoğlu 

 

Değerli başkanlara “ Gönül güzelliğinizi dilinizle yansıttınız. Ben de bu nazik ziyaretiniz için sizlere ve yönetim kurulu üyelerinize teşekkür ediyorum. Burada bir Dernek Başkanı olarak değil sizden biri olarak konuşuyorum. Ben de Balkan kökenli bir aileden geldiğim için sizin gibi hemşehrilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duydum. Ev ev uzun yıllardır gönül köprüleri kurduğumuz sevgi, dostluk ve kardeşlik dolu bir aileyiz. Trakya´da hedefimiz, hedefinizdir.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072