TGF SESLENDİ: YETER ARTIK BEDEL ÖDEMEK İSTEMİYORUZ
Bu ülkede gazetecilik ne yazık ki bedel ödenen bir meslek haline getirilmiştir ve meslektaşlarımız da bunun sıkıntısını yaşamaktadırlar.
Tarih: 12.5.2019 15:38:37/ 1202okunma / 0yorum

TGF´den DEMİRAĞ´A SALDIRIYA SERT TEPKİ

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ´a yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Türkiyem TV´de önceki gece katıldığı bir program sonrası, Ankara´daki evinin önünde bir grubun saldırısına uğrayan ve ağır şekilde yaralanan Gazeteci Demirağ´a yapılanın kabul edilemez olduğunun vurgulandığı açıklamada, “Bu darp olayı da aslında meslektaşımızın şahsında genel olarak basının korkutulup sindirilmesine yöneliktir” denildi. TGF Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Yılmaz Karaca´nın yaptığı açıklama şöyle:

"Sopalarla ciddi şekilde darp edilerek ağır yaralanan ve Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedavi gören meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Bu ülkede gazetecilik ne yazık ki bedel ödenen bir meslek haline getirilmiştir ve meslektaşlarımız da bunun sıkıntısını yaşamaktadırlar. Zaten pek çok açıdan güvencesiz durumdaki gazeteciler, bu yetmiyormuş gibi can ve mal emniyeti açısından da tedirgin bir süreçte görevlerini yapmaya çalışmaktadırlar. Gazetecilere yapılan saldırı, halkın haber alma hakkına yapılan bir saldırıdır ve şiddetle karşı çıkılmalıdır. Sorumluların bulunarak gerekli cezaya çarptırılmaları, hem hukukun hem de vicdanların gereği için şarttır. TGF olarak meslektaşlarımızın her zaman yanındayız, yanında olmayı da kararlılıkla sürdüreceğiz."

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal, Dernek olarak üyesi olduğumuz Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca Bey tarafından yapılan bu açıklamaya biz de Dernek mensupları olarak tüm kalbimizle aynen katılıyoruz; dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172