TES BAŞKANLIĞINDAN SERT ÇIKIŞ: YALNIZ DEĞİLİZ!
Türk Eğitim-Sen ciddi ve profesyonel bir sendikadır. Haklı olan her üyesinin yanındadır. İtirazlarını hukuk kuralları çerçevesinde yapmaktadır.
Tarih: 27.3.2019 22:33:47/ 1015okunma / 0yorum

TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYELERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran VARMA Şarköy Eriklice İlkokulu/Ortaokulu´nda  bir yıldan fazla süredir süren huzursuzluk ve basına yansıyan asılsız iddialar üzerine basın açıklaması yaptı.

Bazı kişi veya grupların sendikamız üyesi  olan Okul Müdürünü  uzun süredir  gerek sosyal medya hesaplarında gerekse basın yoluyla adeta kamuoyuna küçük düşürerek, yanlı ve taraflı yazılan çizilen dedikodular ile yıpratmaya çalışılması,  bilimsel gerçekliklerden uzak  iddialarla kamuoyunda algı oluşturma çabaları olduğunu görmekteyiz. Dedikodularla Okul Müdürünü suçlayan, despot olduğunu iddia eden kişilerle hukuk mücadelemiz devam edecektir. Devletimizin dili yazıdır. Hiç kimse hukukun üstünde olamaz ve hukukun üstünlüğünü tartışamaz.

Okul Müdürü  ve Okul İdaresi yaptığı çalışmalarla tanınır, bilinir, sevilir ve sayılır. Okul Müdürü ve İdarenin çevre olanakları,bağışçılar..vb ile Eriklice İlkokulu/Ortaokulu´nu, özverili çalışmaları sonucunda bir cazibe merkezi haline getirdikleri ,ilimizdeki pek çok okuldan önce Robotik Kodlama Sınıfı açtıkları bilinmektedir. İl Milli Eğitim Müdürümüz kodlama sınıfının açılışına katılmış, okulun tertip ve düzenini çok beğenmiştir.

Tertipli, düzenli ve disiplinli bir çalışma ortamı sağlamak her idarecinin görevidir. Okul Müdürü okulda   iş ve işlemlerin  , ders-giriş çıkışlarının , nöbet görevlerinin , okul idaresine verilmesi gereken evrakların takibini yapmakla , okuldaki huzur,barış ve çalışma ortamını sağlamakla  ..vb. kısaca okuldaki düzeni sağlamakla görevli ve yetkilidir.  Okul Müdürünün yetkileri dahilinde, görevini yapmayan, olması gereken düzeni bozmaya çalışan, saygısız davranışlarda bulunan uhdesindeki öğretmenlere uyarılarda bulunması  onun görevidir.

Geçen yıl Şarköy Eriklice İlkokulu/Ortaokulu´nda;  bir grup öğretmenin asılsız iddiaları ve okulda yaşanan olaylar nedeniyle, Okul Müdürü ve  bir grup öğretmen hakkında soruşturma yapılmıştı. Bu soruşturma sonucunda öğretmenlerin iddialarının asılsız olduğu Okul Müdürünün ise yönetmelik ve kanunlar çerçevesi dışına çıkmadığı anlaşılmıştır. Fakat dosyanın usul yönünden eksik olduğu gerekçesiyle geri gönderilmesi ve dosya ile ilgili işlem yapılmamasının ardından geçen süre zarfında bazı öğretmenler Okul Müdürünün üzerine kasıtlı olarak giderek okuldaki barış ve huzur ortamını bozmaya devam etmişlerdir. Tüm bu yaşananlar sonrasındaki soruşturma;   iki Müdür Yardımcısı, üç Öğretmen ve üyemiz olan Okul Müdürü´nün yer değiştirme cezası ile sonuçlanmıştır. Ve bu soruşturmanın kamu yararı adı altında yapıldığı açıklanmıştır.

Türk Eğitim-Sen ciddi ve profesyonel bir sendikadır. Haklı olan her üyesinin yanındadır. İtirazlarını  hukuk kuralları çerçevesinde  yapmaktadır.

Sendikamız üyesi  olan Okul Müdürümüz ilçe dışına tayin edilmiş, bununla da kalınmamış müdürlük yetkisi elinden alınarak öğretmen olarak ataması yapılmıştır. Bu olay hukuka aykırıdır. Ve bununla ilgili, davamızı sendika olarak açmış bulunmaktayız. Hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

                                                                                        

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7712
EURO
6.4158