1

Saray' ın Çatısı Saray'a Hakaret Oldu

2

Tekirdağ İmsakiye

3

Vali Yıldırım'dan Ramazan Ayı Kutlaması

4

Her gün Canlı Mukabele Yayını

5

Tekirdağ Ülkü Ocaklarından anlamlı ziyaret

6

Tekirdağ'da yemeğin adresi Hürriyet Mahallesi oluyor

7

Araç kullananların başına mutlaka gelir, numarayı kaydedin.

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: "Tekirdağ' milyonluk Destek"

"Tekirdağ'a 900 milyonluk Destek"

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen'i ziyaret ederek kentimizin iş gücü piyasasının yapı taşları işveren ve çalışanların pandemi sürecindeki durumlarını değerlendirdi.

Ziyarette, Hükümetin Tekirdağ'a toplamda 900 milyon TL'lik Sosyal Koruma Kalkanı desteği sağladığı vurgulandı.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen'i ziyaret ederek Hükümetin il genelinde işveren ve çalışanlara sağladığı desteklerle ilgili bilgi aldı. İlçe Başkanı Sezayi Çetin, ziyaret dolayısıyla yaptığı açıklamada, Covid salgınının dünya ekonomisi için ağır sonuçlar doğurduğunu Türkiye'de de salgının önüne geçmek için alınan kısıtlama tedbirlerinin iş çevreleri için sıkıntılara sebep olduğunu hatırlattı.

Başkan Sezayi Çetin, salgın sürecinde dünyada ve Türkiye'de yaşanan ekonomik daralmaya rağmen devletin şefkatli ellerini işveren ve çalışanlara uzattığını ve sıkıntıları en aza indirmek için çaba sarf ettiğini ifade ederek, " Salgın süresince Hükümetimiz; işverenimizin, esnafımızın ve çalışanımızın yanında oldu. Kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ve normalleşme desteği gibi sosyal destek programlarımızla iş çevrelerimize il genelinde 900 milyon TL'lik desteğimiz oldu. Hükümetimiz salgının azalması ve aşılama hızına paralel iller bazında bazı kısıtlamaları gevşetti. Nitekim Tekirdağ'da kafe, restoran, kantin ve kahvehaneler açıldı. İnşallah toplum olarak tedbirleri titizlikle uygulayarak eski özlediğimiz günlere kavuşuruz" diye konuştu.

İŞKUR İL Müdürü Yaşar Esen de AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin'in ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek, pandemi sürecinde iş gücü piyasasında yaşanan sıkıntılar ile devletin destekleri ve yatırımlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını aktardı.

İŞKUR İL Müdürü Esen, Tekirdağ'ın iş gücü piyasasının kuvvetli olduğunu, pandemi sürecinde bile çalışan sayısının rekor düzeyde arttığının verilere yansındığını vurguladı. İl Müdürü Esen, " İstatistiki verilere baktığımızda Tekirdağ'da 2019 yılında aktif çalışan sigortalı sayımız 285 bin iken bu sayının 2020 yılında 319 bine çıktığını görüyoruz. Yani ilimizde pandemi sürecinin başladığı andan itibaren sigortalı çalışan sayımız 33 bin 500 civarında artış gösterdi. Bu veri bize ilimizin güçlü bir iş gücü piyasası olduğunu gösteriyor." diye konuştu.

İl Müdürü Yaşar Esen, pandemi sürecinde hem işverenler hem de çalışanlar için maddi rahatlama sağlayan kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, İşsizlik ödeneği ve normalleşme desteklerini içeren sosyal destek programıyla Tekirdağ'a toplamda 900 milyon TL'lik Sosyal Koruma Kalkanı desteği sağladığını ve pandemi koşulları ortadan kalkana kadar devletimizin şefkatli elini vatandaşlarımızın hissetmeye devam edeceğini ifade etti.